Skocz do zawartości
R0nin

Gina polipy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pod linkiem http://img263.imageshack.us/i/kpicture6.jpg/ umieściłem korala na którym od dłuższego czasu giną polipy mimo iż cały koral ciągnie rośnie. Parametry wody w normie, a i nie widziałem by go coś podgryzało- z czego może to wynikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty w ogóle masz akwarium czy słoik po ogórkach?

Bo w stopce nic nie masz na ten temat.

Co to znaczy parametry w normie?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek - nie żartuj że nie wiesz co to znaczy parametry w normie :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp - 25

NO3 - do 25 mg/l

NO2 - do 0,1 mg/l

PH - z reguły nie przekracza 8 (tutaj słabo bo mały pokoik, a dwójka ludzi)

Ca - ok 430 g/ml

Mg - ok 1300 mg/l

KH/Alk - 10,2-10,6

PO4 - ok 0,03 mg/l

50 L główny zbiornik

20 L sump

póki co pracuje 1x pompka cyrk (koralia nano) + to co się przelewa sumpem

1 x krewetka czyszcząca

1 x wundermani (chociaż wątpie by to była oryginalna wundermani)

4 x turbo

2 x Nassarius sp. - Sand Snail

2 x Amphiprion ocellaris

2 x Petrolisthes lamarckii

oświetlenie - 2 x Świetlówka kompaktowa 11W Oceanic Natural Daylight 10000K + 2 x Świetlówka kompaktowa 11W Blue

odpieniacz - AQ turboflotor

10 Kg skały żywej

13 Kg piachu żywego

seachem purigen

seachem phousgurad

1 x dziennie (przy aktynice) 10 kropli Kent Purple Tech

Kilka razy karmienie - mrożonką

1 x dziennie omega one z czosnkiem

1 x dziennie (po zgaszeniu światła) Corals Captiv-E

i to chyba wsjo poza koralami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz tak jak pisałem wszystko w normie .

Tylko skąd u Ciebie no2 ?

I no3 trochę za wysokie .

Ph- jak masz możliwość wystaw dopływ powietrza do odpieniacza na zewnątrz (za okno)

Czym mierzysz po4 ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wiem, że wysokawe. Wydaje mi się, że mały przepływ przez sump (o ile może to mieć znaczenie) i moim zdaniem słaba wydajność odpieniacza gdzie zapewne byłby wydajniejszy przy większym przepływie (odpieniek siedzi w sumpie). Ph mierze jak wszystko inne salifertem. Z dopływem powietrza to ciekawa koncepcja lecz w moim przypadku trudna do wykonania (mieszkanie w bloku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R0nin- możesz zrobić lepszą fotkę ?

I czy ten koral nie został poparzony prze innego korala .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawdopodobne, ktoś wie jak z tym walczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy masz inne montipory?


wyleczyłem się z tego patologicznego hobby :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimole. Poza tym NO2 powinno być niewykrywalne, NO3 dużo niższe, przekarmiasz mocno moim zdaniem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często karmie, ale bardzo małymi porcjami, tak aby ryby zjadły jak najwięcej zanim spadnie pokarm na dno dlatego jak pisałem wyżej wydaje mi się, że odpieniacz jest mało wydajny (wylewam kubek co 4-5 dni). Muszę zwiększyć ilość wody przepływającej przez sump ale najpierw opracować system co by tak głośno woda nie spływała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakaś hexatenia albo mandaryn? ciekawe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o gobiodon rivulatus ?- siedzi w sps-ach i lubi żywe mięsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w identyczny sposób straciłem Hydnoporę. Do dzisiaj nie jestem pewny na 100% co to było, ale wydawało mi się, że to były pasożyty (czasem pod lupą było widać takie mikroskopijne robaczki).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można by się bronić nim Labroides dimidiatus przed ślimakami i pasożytami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wykąpać zainfekowane montipory w roztworze solanki z dodatkiem kilku kropel płynu Lugola .... są do tych celów nawet gotowe preparaty firmy TM.

Z doświadczenia własnego powiem tylko tyle że uratowanie montipor w tym przypadku stoi pod wielkim znakiem zapytania. Te ślimaki są bardzo płodne a na złożone jaja nic nie działa .... tak więc kąpiel musisz zrobić kilka razy w odstępach kilkudniowych ... to jest szansa że w końcu je wytłuczesz. Tak jak koledzy wyżej pisali warto kupić sobie profilaktycznie na przyszłość P.hexatenia , H.chrysus , mandaryna itp. killery na robaki i unikać zakupów szczepek z niepewnych zródeł.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lugola nie pomorze na nagoskrzelne, tylko nadmanganian potasu na nie działa.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329992 R.I.P :

i unikać zakupów szczepek z niepewnych zródeł.

PK

@R.I.P, mogę się mylić ale szczepka tej Montipory digitaty była chyba ode mnie. U siebie nie stwierdziłem podobnych objawów. Poza tym inne osoby brały też Montipory z mojego baniaczka i problemów nie zgłaszały.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........ ja robiłem duże stężenie i pomagało.... i to nie tylko na nagoskrzelne pasożytujące na monti ale i na te które pasożytują na acroporach.

Sorry ale wiem co piszę.

Włodzimierz - moja wypowiedz jest ogólna i nikogo nie miałem na myśli.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img689.imageshack.us/i/makrot.jpg/

http://img200.imageshack.us/i/makro1.jpg/

zdjęcia w makro na którym prawdopodobnie widać sprawcę, ktoś rozpoznaje stworzenie zakreślone na czerwono?

Tak Włodku ta monti jest od Ciebie, ale objawy nastąpiły ok 2-3 miesiące później dlatego przyszła zdrowa

pkt. 6 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co jest na fotkach to http://pl.reeflex.net/tiere/3016__opepoda.htm i nie jest szkodnikiem, masz tego sporo, łażą wszędzie, martwy szkielet jest dla nich po prostu stołówką, poszukaj ich też na szybach, skale itd, pewnie są wszędzie. Ślimaków szukaj we wszelkiego rodzaju rozgałęzieniach szkieletu, zagłębieniach itp, są małe białe i mają frędzle na plecach:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.