Skocz do zawartości
R0nin

Gina polipy?

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem to nie sa żadne pasożyty tylko masz parametry wody nie stabilne i dlatego montipora traci tkankę,

jakiej firmy testami robisz pomiary ? Jeżeli dobrze robisz testy to masz za wysokie KH w stosunku do PO4 i zwierzaki tego nie lubią. I jak systematycznie robisz testy i o której godzinie, czy to był tylko jednorazowy test ? Jak długo już funkcjonuje ten zbiornik, kiedy zmieniałeś oświetlenie, czy nie jest za duży prad wody skierowany na tą monti, czy nie przegrzałeś czasami zbiornika chociaż na chwile, czy używarz węgla aktywowanego bo w tak małym zbiorniku możesz mieć różne związki toksyczne które trują zwierzaki, czy sprawdzałeś natlenienie tego zbiornika ? . To jest kilka warunków które należy monitorować, a druga sprawa w 50l utrzymać stabilne warunki jest bardzo trudno i w takich akwariach moim zdaniem jest lepiej trzymać miękasy. Jest tyle pięknych i kolorowych miękasów, np zoa. Przy miękkich koralowcach masz mniejsze wymagania. To jest moje zdanie i myśle że to nie są żadne pasożyty tylko zbiornik jest za świeży i nie ma stabilnych warunków.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mam od hmmm... pewnie września. Testuję wodę salifertem co ok tydzień, a czasem częściej. Wyniki pomiarów mam dość stabilne. Oświetlenia jeszcze nie zmieniałem, a miałem zamiar to zrobić w tym tygodniu (nawet pisałem w tym tygodniu o tym). Temp wody jest ciągle identyczna (25). Strumienia wody raczej nie mam za silnego ponieważ ta monti stoi też koło innych spsów które dobrze żyją. Węgla aktywowanego nie używam chociaż stoi na półce w pogotowiu. Natlenienia nie sprawdzałem bo nawet nie wiem jak. Jak już wyżej pisałem poza tą monti mam inne spsy które dobrze się czują dlatego "chyba" z woda wjo ok. Chociaż ... mam też problemy z rurówką (o czym pisałem) i bardzo wolny porost glonów wapiennych - to jest to co mnie jeszcze irytuje w moim akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, wrzuć niedowiarkom zdjęcia innych korali.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fotografem i trochę wzburzyłem wodę a i korale mi się już pokładają spać ale wygląda to mw tak:

http://img194.imageshack.us/i/64035553.jpg/

http://img222.imageshack.us/i/89151065.jpg/

http://img687.imageshack.us/i/32651429.jpg/

http://img819.imageshack.us/i/48939851.jpg/

może to nie jest cudo jakie inni posiadają, ale staram się. Talerzowa też nieciekawa, ale któregoś dnia jakiś zwierz wepchnął ją na cały dzień do euphilli a ta nie ma litości. Glon też mi wchodzi na skałkę gdzie zoa, ale tak mi pada smuga światła z okna i jak jest kilka bardzo słonecznych dni to zawita ten glon na jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sps'y sa w beznadziejnej kondycji,takze to co napisal @to1mas w poscie wyzej to prawda.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej w innych postach, że miałem przeprowadzkę. 2 tyg temu miałem przemeblowanie w akwa i trafiły w zaciemnione miejsce, a wyglądały inaczej. W weekend będę doświetlał ten kąt w którym wcześniej był komin a którego zlikwidowałem. Inne spsy przy doświetleniu ładnie się rozwijają dlatego nimi się nie przejmuję, ale z tą monti mam już od ok 2 miesięcy problem przestawiając ją i kombinując i nic nie pomagało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej obsadzie masz miękasy, sps, lps i nie używasz węgla aktywowanego.

To jest błąd bo miękasy i lpsy wytwarzają substanscję chemiczne które szkodzą spsom, po prosu je podtruwają a taki wegiel wyłapuje te związki, masz za mały zbiornik aby to wszystko razem funkcjonowało. Wybierz jeden rodzaj zwierzaków a nie mieszaj wszystkiego po trochu. Przesiądz sie na same miękasy i zobaczysz że też akwarium bedzie ładnie wyglądało i bedziesz miał mniej problemów i rozczarowań.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 50 L + 20 l sump ile zastosować węgla by nie wyjałowić wody? Górę obmyśliłem sobie na co najmniej 2 spsy i tak bym chciał zostawić. Tej monti mimo tego, że giną polipy to ona rośnie i na nowych przyrostach są ładne polipy, dlatego bym stawiał na jakieś pasożyty bo zaczęło się od plamy bez polipów która ciągle się rozrasta. Póki co wykąpie ją w nadmanganianie i zastosuję węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc na tydzien garsc wegla do skarpety i to wystarczy. Powtarzaj to co miesiac. Wody nie wyjalowisz a wyciagniesz zolte zabarwienie i jakies ewentualne toksyczne zwiazki.:clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę znikania polipów na monti a odp to http://pl.reeflex.net/tiere/2279_Eunice_sp.%2002.htm to właśnie chyba ten osobnik siedzi u mnie w skale, "chyba" bo jest niesamowicie szybki i zauważyłem go przy karmieniu jak solowca chwycił wychylając się ze skały. Na początku myślałem, że mi się wydawało, ale długo obserwowałem skałę i "mignął" tak jeszcze ze 2x . Czasem tylko widzę jego "wąsy" które bardzo przypominają te ze zdjęcia na reeflex. Dopiero przy identyfikacji wyczytałem- żywienie: glony, poilpy korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.