Skocz do zawartości
tylna3c

ukwiał pomocy !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem próbuje pozbyć się ukwiała ale jest tak przytwierdzony ze nie da się go oderwać jedyny sposób wtedy kiedy się zaczyna sam przemieszczać jak nakłonić go do wędrówki próbuje już od dłuższego czasu dokuczając mu szturchając i ustawiłem falownik aby dmuchał na niego nie mam już siły i cierpliwości wyciągniecie skały na której się uczepił jest niemożliwe


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego podważałem plastikowym patyczkiem.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba "zeskrobać go", jeżeli odpuści chociaż parę mm to później całkiem łatwo się go odrywa od skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palcami spróbuj go najpierw zestresować, a potem zsuwać najlepiej z jednej strony - lekko podważając - mój maluch w ten sposób od skałki bardzo łatwo dał się oddzielić.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skieruj na niego pompe cyrkulacyjna to sam sie wyniesie :clowning


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.podlacze sie pod temat.tez mam problem z ukwialem-urzadza sobie niezle wycieczki.w jednym miejscu jest max.2-3 dni.lazi po calym akwarium a co jagorsze to nie zwraca uwagi na inne korale,juz mnie denerwuje.jak tylko zobacze to go odrywam i usadzam na innej skalce,ale on robi na zlosc i po 2 diach znowu rusza.powoli mam tego dosc.boje sie zeby mi korali nie zniszczyl.chodzi o quadricolor.dlaczego tak sie dzieje...?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma gdzie schować swojej nogi i szuka jakiejś szczeliny, jak znajdzie odpowiednią szczelinę w której schowa swoją nogę to tam osiadzie na stałe. Spróbuj usadzić go między skałkami w szczelinach lub jakiejś dziurze w skałce. Napewno to pomoże.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo szuka sobie dobrego miejsca, z odpowiednia cyrkulacja i swiatlem. Moze nie ma w akwarium odpowiednich warunkow, wiec bez ciagle probuje nowych lokalizacji.

Wg mnie masz o wiele za slabe swiatlo dla ukwiala, jesli podpis w stopce jest aktualny, i obawiam sie ze dlugo to on nie pozyje u Ciebie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem,nieraz nawet sam wlazil w szczeline ze tylko ramiona mu wystawaly....po kilku dniach znowu w droge...ehh

#331470 MateuszD :

bo szuka sobie dobrego miejsca, z odpowiednia cyrkulacja i swiatlem. Moze nie ma w akwarium odpowiednich warunkow, wiec bez ciagle proboje nowych lokalizacji.

Wg mnie masz o wiele za slabe swiatlo dla ukwiala, jesli podpis w stopce jest aktualny, i obawiam sie ze dlugo to on nie pozyje u Ciebie.

eee.mam go juz 5 m.cy i ma sie swietnie...pieknie sie rozklada.naprawde okaz zdrowia..jesli chodzi o swiatlo to troche za slabe,ale komplwtuje wlasnie materialy na lampe led wiec niedlugo to sie zmieni..

poza tym mam jeszsze innego ukwiala(nazwy nie pamietam)taki bezowy z fioletowymi kropkami na czubkach ramion.mam go ze 4 m-ce i siedzi w tym samym miejscu ciagle...

pkt. 6 i 8 Regulaminu


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odrywaniem ukwiała na siłę od skały radzę uważać - dość łatwo uszkodzić tkankę.

Jest "oldskulowy" sposób na ukwiała siedzącego na szybie - jak się do szyby przyklei to dmuchamy w to miejsce zwykłą suszarką. Nie chcę się zagłębiać w humanitarność tego sposobu - tu wynik sztuczki będzie zależał od determinacji ukwiała - poparzy się i nie puści czy jak tylko poczuje ciepło to się "puści w toń" :waving Tak czy inaczej w akwariach sklepowych nie raz tą "sztuczkę" widziałem...

W przypadku gdy ukwiał przytwierdził się do skałki sprzedawany był razem z nią - nawet "hardkorowcy" z suszarkami nie odrywali ukwiała na siłę od skałki...

A na marginesie - jeżeli ukwiał da się w dowolnym momencie oderwać od skałki to nie świadczy to dobrze o jego kondycji. Zdrowy i silny osobnik prędzej da się rozerwać niż oderwać.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.