Skocz do zawartości
Swirlej2

Klejenie sumpa z plexy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mi sie kidykolwiek przyda, ale zapytam:

1) Czy stosowałeś spoiny czołowe czy pachwinowe czy obie na raz?

2) Czy da sie to zrobić pojedynczo czy trzeba dwóch osób?

3) Czy potrzebne są jakieś dodatkowe przyrządy do ustabilizowania?

4) Jaka jest kolejność klejenia?

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczego nie stosowalem , kleilem sam , wlasnym sposobem w godzine czasu i jestem zadowolony :)

pozdr...

Ps; Wogole dzisaij mialem dobry dzien :) skladam nowego DD , tym razem wszstko na oringach , frezy w kolkach , wieksza srednica rur , ...itd :yes(R@f@le Bog zaplac :D

down.JPG

down1.JPG

down2.JPG

down3.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirley:

No offence, ale kolega zadał Ci parę pytanek a Ty jedynie napisałeś że miałeś dziś dobry dzień...

Od mistrza DIY wymagamy więcej.

A więc jaka była kolejnośc klejenia?

Może podzielisz się np wymiarami sumpa i grubością plexi?

A zamierzasz dać obwódkę na wierzchu?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubosc plexy 5 mm , wymiary sumpa 65 x 30 x 30 cm

po "zlozeniu" calosci do kupy i podklejeniu papierowa tasma , zaczalem kleic najpierw od dna .

Lejemy kleju w spoine , nastepnie lekko rozchylamy "szybke" plexi po to by sobie tam ladnie wplynal klej , trwa to doslownie sekunde :) i po kolei nastepne "szybki" dookola dna .

Pozniej idziemy do domu na kanapke :), dno ktoro podkleilismy do szybek musi wyschnac.

Nastepnie tak samo pokolei wszystkie "szyby" kleimy

Stawiamy sumpa w pionie , "lejemy " kleju w spoine i rozchylamy na moment "szybke" klej momentalnie ladnie zajdzie pomiedzy szyby :)

Tak kleimy 3 kolejne boki , robiac przerwe na wyschniecie kazdego jednego .

Strzykawka i cieniutka igielka bardziej beda przydatne w klejeniu DownDrafta .

pozdr..

Ps;

Po srodku sumpa bedzie "listew" wzmacniajaca oraz inne "szybki" w srodku .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od strony dna , jakos narazie nie chce przeciekac :) dokleje wzmocnienie dzidiaj i wieczorkiem sprawdze jak sie to bedzie mialo kiedy naleje wody na full :)

pozdr...

sump.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mnowogro

Mnie nie wypada z 20 postami "naciskać" na miszcza Swirleja za wymijającą odpowiedź - na szczęście mnie wyręczyłeś.

Gdy patrze na bwardzo wysoką estetykę twoich prac Swirlej to strach mi sie w ogóle za cokolwiek brać - chyba dla odwrócenia uwagi pomaluje wszystko na złoty kolor:)

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klejenie jest proste :) lubie to robic , bede dzsiaj kleil co tylko mozliwe :)

Ps; Jak widac na fotce , dno juz mamy podklejone , pozostaly tylko boki :)

Jak wspominalem , "nalewamy" delikatnie kleju w spoine plytek , rozsuwamy je lekko naciskajac na plytke , przetrzymujemy 1-2 sekund i puszczamy , klej wejdzie ladnie pomiedzy plytke podlogowa a plytke boczna (dokladniej to zostanie zassany gdy tylko rozchylamy plytke i wciagnieyt do srodka , wychodzi to idealnie w ten sposob i chyba nie ma lepszego innego :] , klej mozna rozcienczac ale nie koneicznie , wychodzi tez bez rozcienczania , moze nawet jest wtedy o wiele mocniej .

Tak kleimy kazda plytke z plytka podlogowa , na koniec sciskamy tasma i odstawiamy do wyschniecia.

Podobnie kleimy pozniej wszystkie boki .

Ps; Tutaj akurat plexa jest koloru czarnego , ale prosze sie troszeczke inspierieren :)

Mala jeszcez uwaga , nie wolno kilka krotnie naciskac na boczna szybke , gdy zrobimy , to pozostawiamy do wyschniecia , babranie sie przy tym , odchylanei i dociskanie plytek , spowoduje powstanei malunkich pecherzykow powietrza i nei ladnie to wtedy wyglonda :]

To bylo dotychczas moim problemem w klejeniu plexy , ale juz nei jest :) Wam mysle tez bedzie teraz dobrze klejenie wychodzilo :D

klejenie.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz teraz mozecie mnie nazywac mistrzem DIY :)

Sump posklejany, w srodku plytki ladnie doklejone , stal z woda kilka godzin , przeszedl test , gotowy :)

(podobny do ego ETSS :)

ets.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Widze ze robota idzie pelna para juz niedlugo wysle ci zalegle kolka jak narazie to super:):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom , ciezko byc nie zadowolonym Panie Rafale :) thx

swir3.JPG

swir4.JPG

Ps; Nie dlugo zagosci w Twoim i moim baniaku DownDraft na wzor tego HSA , za zadanie masz tylko zalatwic tego o co prosilem a otrzymasz taki jeden DD za friko :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze chec dla mnie cos zalatwic ? potrzebuje dysz Beckett`a , duzo dysz , bardzio duzio :):)

R@f@l , z tymi dyszami to chyba tez jednak bede musial z Toba pogadac , Slunzaki to chocby z pod ziemi wykopac mieli , to zalatwia :) :)

A , tak apropos swoja droga to nie zla mam juz fabryczke DownDraftow :) hihi

do1.JPG

do2.JPG

do3.JPG

do4.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo :)

pieknie wyglada

ja tez chce taki heheh :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze ten sump masz oryginalny na poprzedniej str jest naklejka taka sama jak oryginal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz jaki bystrzak jestes :D mam orginalny sump lub ewentualnie orginalnie podrobiona naklejke :D hyhy


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.