Skocz do zawartości
j@b@

Reef Max by J@b@ Dst

Rekomendowane odpowiedzi

Na samy początku chciałbym wszystkich powitać, mniejszych i większych zwolenników Reef Max'ow :clowning

Jestem z Strzelina (dolnyśląsk) 37km od Wrocławia.

Mówią na mnie Jaba :(

Z akwarium nigdy nie miałem nic wspólnego mam 2 koty:)

Fotki mojego tanka zmieszczę po południu jak będe w domu.

Każde najmniejsze sugestie wytykanie moich błędów , udzielanie rad BARDZO ale to bardzo wskazane za pochwały będę wdzięczny :)

Krótko i na temat : :(

24.02.2010 -czwartek-

około 23.00

skały ułożone (na wadze w sklepie było 16kg wyciągane z ich akwarium), woda solanka i Ro (dostałem 105L z sklepu Trzmiela z Wrocławia jak i cały sprzęt tam nabyłem) zalana

chwilę później zasypałem piasek.

W komorze a w/g zaleceń sklepu wywaliłem z 2 dolnych koszyków kulki i włożyłem hmm 2 skarpetki.. nie zapisąłem nazw jedno było w zielonym okrągłym pudełku już w skarpecie, drugie proszek do przesypania do białej skarpety co tez uczyniłem.

dodałem bakterie Special Blend w ilości 30ml

Włożyłem grzałkę i odpaliłem zestaw:)

25.02

około godz 11.00 wsypałem sól około 3.100

koło 13.00 dolałem 20ml bakterii - po ponownym przestudiowaniu ich instrukcji - jest tam napisane że przy solance od 25% do 50% więcej należy dodać. - Jeśli dobrze zrozumiałem następna dawka za tydzień.

Poczytałem na forum i hmm bo mi sie tak podoba- mam na co patrzeć ustwiłem naświetlanie na 10h dziennie, pierwsza i ostatnia godzina tylko świtało aktyniczne (od 12.00 do 13.00) od 13.00 do 21.00 full no i znowu od 21.00 do 22.00 aktyniczne.

Dzień uleciał nad obserwacją zbiornika w którym nie wiele się dzieje - a jednak się w niego wpatruje jak dziecko na sklep zabawkowy przez szybę.

Oprócz tego kręciłem śrubka od odpieńka bo w zasadzie nie kumam czy ta piana - bańki ma wypadać czy tylko unosić sie po brzegi w kominku??

26.02

Kabel od czujnika temperatury powędrował przez szczelinę między odpienkiem a komorą C do komory C na dół:) -grzałka w szczelinie działa - a tym jak to się okaże ponieważ mam mieszkanie z piecem ale niestety mam w domu bardzo duże skoki temperatury w ciągu dnia (oczywiście w zimie)nawet 15st.- może rafie to nie zaszkodzi.

Reorganizacja skał w tanku - no i z tego powodu trochę siwo:)

Dziś jeszcze nie wiem nie ma nas w domu ale jak wrócę to zobaczę :)

A teraz kilka pytań:

Ile wody ma być w reefmax'ie? tak żeby lekko się wlewała do komory A ?

Odnośnie odpieńka to jeszcze raz jak mam to ustawić?

Zasolenie - hmm jeśli dobrze odczytuje tego pływaka co się buja:) : 1,024 - 1,025.

Testów jeszcze nie robiłem mam 3 kupione: (jak wróce do domu to przeedytuje posta i podam jakiej firmy i do czego - ale chyba do następnego weekend'u nie ma sensu robić)

W tym momencie chyba tyle, do popołudnia:)

A oto i Tank:

6337-aq1_27.02abc.jpg

@j@b@, przy okazji edycji postu,

popraw błędy ortograficzne

-pkt. 8 Regulaminu.

Również ten ort w Twoim profilu,

gdzie tak wyliczasz zajęcia :)

zrobione :)

@j@b@, nie, nie jest zrobione, proszę popraw błędy.


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)na pierwszy raz powinieneś świecić 3 godziny i zwiększać dawkę dziennie o 15 min przynajmniej ja tak robiłem.Do pierwszej komory wrzuć po ok 1 miesiąca purigen,chemi pure elit i węgiel aktywny i nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość

Na chwilę obecną z testami daj sobie spokój(pierwsze testy robiłem po miesiącu NO2,NO2,NH4),ja zasolenie utrzymuję na takim poziomie 1,022:)Powodzenia

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłeś żywą skałę piasek do RO?, a dopiero na drugi dzień wsypałeś sól do baniaka?

no to teraz obserwuj jakie ukatrupiłeś na skale w nieosolonej wodzie. pamietaj, przyszłe podmianki wody: soli do akwarium nie wsypuje sie, a rozpuszczoną w wodzie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie była Ro tylko z akwarium z trzmiela- znaczy i taka i taka..., skały czują się - wydaje mi się dobrze zaobserwowałem jak z jedne tej po lewej stronie wystawiają jakby otwór gębowy, czerwony - nie wiem czy rośliny czy zwierzaki- a jak coś przesunę obok szyby czy po szybie to się chowa, pojawiły się ślimaki i jakieś nie wiem jeszcze ale coraz częściej widzę małe podłużne robaki...fakt o tej soli to za późno przeczytałem/ doczytałem, pierwsza podmianka w czwartek więc zobaczymy, btw na drugi dzień = po 8godzinach:) ale dzięki za rady na pewno zanotuje i zastosuję :clowning


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz robić podmianke? Jaki plan Ci sie w głowie układa? Jakiej soli używasz?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwę soli podam wieczorem, teraz jestem w pracy, stoję na postoju... no wyczytałem w większości postów, porad, że co tydzień 5% wody wymieniać/ podmieniać, więc tak zamierzam robić, myślę że to chodziło jak już będę miał jakieś życie...no ale chyba nie zaszkodzi, sól była - jest w 9kg worku z czerwonym napisem 2 wyrazowa nazwa (jestem wzrokowcem;) ).

A życie no nie wiem za 3tygodnie , trudno mi w tym momencie zdecydować, pewnie jakieś jednostki oczyszczające:)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja wizualna z 1.03.2011 :waving

6337-1aa.jpg6337-2aa.jpg6337-3aa.jpg6337-4aa.jpg

Jak widać życie dojrzewa :waving


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.