Skocz do zawartości
Kris_77

ukwiały w naszych akwariach

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do ludzi którzy posiadają ukwiały - wpisujcie tu Wasze doświadczenia na temat tych zwierzaków

jaki macie (fajnie jak będą fotki), czy Wam spaceruje, jaką macie pozostałą obsadę itp

bardzo podobają mi ukwiały dywanowe - szczególnie ten:

p-80910-anemone.jpg

ale zupełnie nie miałem styczności i nie wiem jak to coś potrafi szybko się poruszać :clowning

może ktoś ma takiego? rzeczywiście jest aż tak błękitny?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że lubi sobie od czasu do czasu rybkę spożyć.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje maleństwo 3 lata na akwarium 0 kłopotu i cały czas w 1 miejscu

3256-dsc03757.jpg


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wędruje co jakis czas ,kilka razy wciągnęły ją pompy ,myslałem ze juz po niej ale jest wytrzymała bestia :waving)) potrafi szybko sie przemieszczac przynajmniej u mnie :waving


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heteractis magnifica

dsc0324re.jpg

Jak nie przypasuje mu miejsce porusza się dosyć szybko, chyba trzy razy wkręcił się w pompę, na szczęście daje radę :waving

Cerianthusa polecam wszystkim.

dsc0401re.jpg

Nie chodzi, wygląda niesamowicie, jak u mnie żadnych problemów. Mam dwa ale niestety drugiego nie fociłem.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ten cerianthus jest piekny...powiedzialem sobie ze juz nigdy ukwiala nie bede mial,jednak ten wydaje sie inny...wlasnie o nim czytalem,chyba zachorowalem na niego,sa tez w innych kolorach...Ozim poleca wszystkim ,czyli rozumiem ze nie wedruje i jest grzeczny...Teraz sobie przypomnialem ze widzialem gdzies akwarium tylko z tymi ukwialami i bylo na co oko zawiesic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cerianthus to osiadly ukwial nie wedrujacy takze mozna go spokojnie trzymac w akwarium bez obaw o inne koralowce.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cerianthus tez potrafi nieźle narozrabiać mój jak podrósł parzył wszystko w promieniu 35 cm,i jeszcze jeden wariat z poprzednich zbiorników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego kupiłem wielkości dziecięcej ręki jako entacmaea quadricolor

Po włożeniu do zbiornika usadowił się pod skałą i nigdzie nie wędrował.

Gdy przeniosłem go do większego,świeżego zbiornika razem ze skałą myślałem,że będzie wędrówka,

a on już 1.5 roku w tym samym miejscu.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moj wedrowniczek-lazi po calym akwa...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 nie tak do końca niewędrujący. Ten ze zdjęcia schował się między skały używając swojego "fajfusa" i znalazł sobie lepsze miejsce centralnie na widoku :waving. Siedzi tam już półtora roku.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje:

33199556.jpg

51357256.jpg

50768206.jpg

dscn9902.jpg

i jak sie dzielił...

dscn9952.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.