Skocz do zawartości
Lukkask

Aiptazje - porównanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca walczę z aiptasią dostępnymi i znanymi mi metodami które znalazłem na forum : wrzątek, kwasek cytrynowy , wyciąganie skał i mrożenie , gotowanie ... ale to dziadostwo sie jeszcze bardzie rozplenia ..., wcześniej załatwiłem tak około 4 - 5 szt. na bieżąco starałem sie z nimi walczyć ale teraz naliczyłem ich około 20 szt. i z dnia na dzień znajduje jakąś nową - atak zmasowany

Dlatego ze względu iż chemii nie chcę stosować to tu proszę o opinie, które zwierzątko będzie lepsze w moim zbiorniku :

- Lysmata wurdemanni i ile szt. aby działały,

- Acreichthys tomentosus ,

Interesuje mnie jak szybko zaczynają działać i oprócz aiptasi co lubią podgryzać myślę o koralowcach nie chciałbym obudzić się kiedyś i w zbiorniku zastać pustą skałę :clowning

Bardzo dziękuję za opinie, co będzie lepsze.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 4 wurdenmani nic nie dało

mam tomentostusa i szklanych róż coraz mniej :clowning


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Acreichthys tomentosus to po pierwsze nie zawsze chce jeść Aiptasie (bywa że dopiero z czasem zaczyna zjadać), po drugie to wyżre Ci rurówki o ile posiadasz, jakieś małże np Lima scabra, u mojego znajomego zeżarł też Knopię i Xenię egipską i jakieś krabiki. Także jak chcesz... ja tam wole Wurdemanni... do Twojego litrażu z 5-6sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukkask, ja w ciemno mogę Ci napisać, że wnioski będą takie:

- lepszy jest brzydal

- lepsze są wurdemanni

- obie opcje są równie dobre

- obie opcje nie działają

Czyli dokładnie to, co w 100 poprzednich tematach o aiptasji.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brzydal oprócz aiptazji zjadł euphylie :clowning


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331174 Hoody :

Co do Acreichthys tomentosus to po pierwsze nie zawsze chce jeść Aiptasie (bywa że dopiero z czasem zaczyna zjadać), po drugie to wyżre Ci rurówki o ile posiadasz, jakieś małże np Lima scabra, u mojego znajomego zeżarł też Knopię i Xenię egipską i jakieś krabiki. Także jak chcesz... ja tam wole Wurdemanni... do Twojego litrażu z 5-6sztuk.

Rurówek nie mam z xenią mógłbym sie pogodzić ale: lima scabra, małe krabiki :clowning lubię te zwierzęta, chyba już wybrałem ...

#331179 dziuso27 :

a moze Chaetodon Kleinii??ta wsunie aiptasie od razu...problem w tym ze potem rybka musi byc karmiona bo moze sie czepiac niektorych korali.widzialem ja w akcji u znajomego.zaraz po wrzuceniu do zbiornika od razu wziela sie do roboty..no i do tego ladnie wyglada...

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.ozanimals.com/image/albums/australia/Fish/Chaetodon-kleinii.jpg&imgrefurl=http://www.ozanimals.com/Fish/Klein%27s-Butterflyfish/Chaetodon/kleinii.html&h=339&w=500&sz=66&tbnid=DxJayzKYI2RFJM:&tbnh=88&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3DChaetodon%2BKleinii&zoom=1&q=Chaetodon+Kleinii&hl=pl&usg=__hCasFkc3I8Ychhe8kemhZsOF9z4=&sa=X&ei=fpdrTdmfE8LrOYesiLoL&ved=0CD8Q9QEwBA

Ogólnie karmię dosyć obficie , mrożonki , suchy pokarm przynajmniej trzy razy dziennie.

Ale czy Chaetodon Kleinii nie będzie miał u mnie za ciasno z tego powodu wykluczyłem Chełmona ?

pkt. 6 Regulaminu


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie spojrzalem na stopke...no moze za ciasno..chociaz w tej kwestii niech sie inni wypowiedza..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 3 sztuki zakleiłem klejem do korali. Poczekałem jak się schowają i zakleiłem na wieki.Na razie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331175 kapuhy :

Lukkask, ja w ciemno mogę Ci napisać, że wnioski będą takie:

- lepszy jest brzydal

- lepsze są wurdemanni

- obie opcje są równie dobre

- obie opcje nie działają

Czyli dokładnie to, co w 100 poprzednich tematach o aiptasji.

...genialne a zarazem smutne...a ja wciaz czekam na 100 percentowy srodek na roze...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie brzydal wcinał aiptasie pięknie, po 2 tygodniach zacząłem tracić zoa, sinularia się nie otwierała, pseudogorgonia też, fungia zaczęła tracić macki... Brzydal trafił do kozy (sump) i wszystko wróciło do normy... Niestety, broń dobra, ale masowego rażenia...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejenie nie pomogło na dłuższą metę, znalazły jakieś dziury i wylazły bokiem. Jedzie do mnie środek Aiptasia-X, ma niezłe rażenie niezły snajper 2-3szt co parę dni

ale jak nie będzie skutkować to chyba tylko co nieco URANU pomoże:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowalem to najlepszy sposob na aiptazje jest zostawienie ich w spokoju. Zazwyczaj przy zakladaniu baniaka poczatkujacy po zobaczeniu kilku aiptazji wpadaja w panike, mordujac jak sie da i wtedy zaczyna sie plaga.

Dopoki jest ich kilka - zostawiamy, pielegnujemy i jest spokoj. Aiptazja jak podrosnie zazwyczaj zmienia miejsce siadajac czesto na piasku, tam mozna ja wyciagnac siatka.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu miałem plage aiptazji, kupilem 4szt wurdemanni. Na poczatku wydawalo sie ze

maja gdzies aiptazje, ale powoli wszytkie zniknely. W nowym zbiorniku bez krewetek

pojawily sie znowu aiptazje. Kupilem jedna krewetke a ona sobie radzi przy zbiorniku ponad 700L... czysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tomentosusa i zjadl mi wszystkie aipatsie i nie rusza nic innego , mialem wundermani wczesniej i nie przejawiały zadnej ochoty jedzenia aipatsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plagę od dawna :)

- Acreichthys tomentosus miałem.. zjadał trochę po czym po kilku dniach zniknęła cała kolonia zoa a inny u kumpla w ogóle nie jest w ogóle zainteresowany.

- Krewetki wurdermanii mam dwie i lipa za dwa miesiące sa i aptasii nic nie ubywa,

- Najlepsze efekty dawaała auriga która pożyczyłem, problem w tym ze jak ją oddałęm to co było pochowane powyłaziło

Teraz zostaje mi tylko gotowanie skał albo chemia :) i wszytko od nowa.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,popieram wypowiedz Cvieta,najlepszy sposob zostawic je w spokoju a i one zostawia twoje akwa w spokoju,ja do dzisiaj mam jedna sztuke dosc duza i nawet mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie kiedys dowiadywalem to wundermani zostawiaja pare sztuk zeby nie wyjesc wszystiego bo nie bedzie z czego sie sadzily nowe mlodziutkie, miekusie pysznosci dla nich.

my mozemy nie widziec tych ich sadzonek ale u wiekszosci znajomych tak wlasnie sie dzieje :clowning

mam chyba 3 szt i jak byly same to faktycznie na samym poczatku wszystko wolno znikalo. (trzeba sobie uswiadomic wielkosc krewetki,jej otworu gebowego oraz wielkosc np duzych rozyczek. To nie jest zawodnik ktory Tobie pochlonie powiedzmy 5 aiptazji w minute bo jest glodny:)

brzydlka tez mam i u mnie wykonczyl

http://pl.reeflex.net/tiere/1149_Porites_porites.htm

oraz

http://pl.reeflex.net/tiere/573_Stylophora_subseriata.htm

zoo nie mam zadnego ale przypuszczam ze smakowalo by mu

parozoo nie rusza

a filmik z youtuba od kolegi orzechopcja to powiem tak :)

nie majac tych killerow wstrzykiwalem kaltwasera i reagowaly tak samo jak na filmie z tym ze jak nie zakleilem kaltwaserem calej to odbijala bokiem i nic jej nie bylo.

Takze na zakonczenie. wybral bym na twoim miejscu same wundermani. Nawet jesli wyjmiesz cala skale i dokladnie zabijesz wszystkie aiptasje to i tak za jakis czas mozesz przyniesc 1 sztuke w woreczku od znajomego lub sklepu.

A po miesiacu od przyniesienia zauwazysz ze zaczyna sie aiptazja runda nr 2 i co bedziesz znowu wyjmowal i ogladal cala skale?

Chyba ze zalozyles akwarium zeby ciagle przynim grzebac i walczyc z rozami:D


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zacząłem walkę za pomocą strzykawki i wapna to zdestabilizowałem parametry w akwarium :clowning

Jak sie ustabilizowały na nowo, kupiłem wunderwaffe, skończyły się aptasie, wunderwaffe w lato chyba w wyniku przegrzania odeszły na wielka rafę, aptasi do teraz anie uświadczyłem.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.