Skocz do zawartości
Maruda

Tunze Reefpack 500 pomoc w dobraniu części.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Kupiłem ten zestaw od naszego forumowicza i chciałbym wymienić kilka części na nowe. W zestawie są pompy Tunze Turbelle 3130.04, 22W, 1200l/h i Tunze Turbelle 1600/2, 12W, 1620l/h. Byłem na stronie Tunze.com ale jakoś nie mogę się tam połapać w ich katalogu. Zauważyłem też że do wirnika można dokupić poszczególne elementy ale nie mam pojęcia jak go rozebrać.

Potrzebuję do korpusów silnika:

- oring dolny

- pierścień łożyska dolnego

- pierścień łożyska górnego

dla wirników

- pierścień łożyska dolnego

- pierścień łożyska górnego

Mechanizm zapobiegający lewym obrotom jest sprawny, łopatki też są całe.

Pracuję w serwisie kopiarek i mam do czynienia z różnymi katalogami części ale ten od tunze jest jakiś porypany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, żaden sklepikarz nie zagląda na forum aby pomóc w dopasowaniu numerów katalogowych?

Może zobrazuję czego szukam:

tunze.jpg

Dla pompy 1600/2 już dopasowałem

- 3000.620 - bearing bush

- 3000.650 - bearing shell

- 3000.610 - upper bearing

Ale za cholerę nie mogę dopasować do pompy 3130.04, a nie są takie same jak w 1600/2. HELP!!!!

Sklep korale.pl też mnie olał, pomimo, że jak informują "Informujemy iż jesteśmy importerem produktów Tunze na polski rynek." . Zadzwoniłem, poprosili o modele pomp mailem, a wyślą mi odpowiednie katalogi. Maila wysłałem w poniedziałek i d*pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz do korala,oni sa dystrybutorem Tunze,zalatwia Ci co chcesz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie o jaką pompe chodzi bo Tunze Turbelle 3130.04 nie istnieje.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak istnieje to najpierw znajdz ją w katalogu i po wszystkim.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to dałem zdjęcie, aby dokładnie było widać o jakie pompy chodzi, 1600/2 jest w odpieniaczu, a 3130.04 w filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złośliwy ale spróbuj ją znalezć.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi nie ma jej, ale tabliczka znamionowa mówi sama za siebie. Ja tej pompy nie wymyśliłem :mooning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jest ale tylko u Ciebie.Nigdzie nie moge jej wyszukać !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panie Maruda

Bardzo mi przykro ale nie rozmawiał Pan ani ze mną ani z żadną osobą z obsłucg sklepu (pytałem przed chwila).

jeżeli chodzi o te elementy to według katalogów pompa 1600/2 powinna byc zamontwana w filtrze mechanicznym 3166 a nie w odpieniaczu. natomiast pompa 3130.04 przynajmniej od kilku dobrych lat nie jest produkowana i nie dostanie Pan juz do niej elementów zamiennych, pompa ta w tym odpieniaczu została zastąpiona pompą 9005.040 ale co ciekawe jej oraz elementów zamiennych do niej również Pan nie dostanie ponieważ pompa jakiś czas temu została zastąpiona przez pompe 9006.040

od siebie dodam również iz odpieniacze tej serii nie cieszyly sie ostatnio wielka popularnoscią wiec i ilosc elementów zamiennych nie byla zbyt duza.

pozdrawiam i życze samych sukcesów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie Tunze zastąpiło ją nowszym modelem - jak poszukasz w sieci to nowe Reefpacki mają takie pompki w kształcie kulek - a konkretnie to takie:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_26&products_id=7572

może napisz do Tunze czy mają jeszcze części zamienne do poprzednich modeli? To dość solidna firma i może mają?

/edit/ widzę ze już dostałeś odpowiedź od dystrybutora


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tunze powerhead 1200/2 a ten nr na korpusie to nr bloku jako części zamiennej,szukaj

http://www.tunze.com/ersatzteilabbildung.html?&L=6&C=IS&user_tunzeprod_pi1[spareimgid]=4


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka zadzwoniłem pod numer podany na stronie tunze.pl czyli "gsm: +48 509 466 260" dokładnie 25 lutego 2011 o godzinie 12:11 czas trwania rozmowy 2 min. 24 sek.

Mail wysłałem na adres z tej samej strony czyli "piotr@korale.pl" mail wyszedł 28 lutego 2011 o godzinie 00:31, treść

"Zgodnie z naszą rozmową telefoniczną poproszę o katalog części

zamiennych dla pomp z zestawu Tunze Comline 500

1 pompa:

Tunze Turbelle 3130.04, 22W, 1200l/h

2 pompa:

Tunze Turbelle 1600/2, 12W, 1620l/h "

Więc proszę nie robić ze mnie wariata. I przycisnąć obsługę sklepu, bo ktoś kłamie i to nie jestem ja. Na dowód mogę przesłać zdjęcie z telefonu lub część billingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nikt nie robi z nikogo wariata, ale numer pod który Pan dzwonil to telefon do właściciela który zajmuje się tylko sprawami hurtowymi (co jest podane na stronie sklepu) wiec nie bylo mozliwosci by panu pomogl zwlaszcza ze jest od kilku dni w podrozy sluzbowej, a ja maila od Pana nie otrzymałem ale mam nadzieje iż wyjasnienie z poprzedniego postu jest wystarczajace w kwesti czesci zamiennych do zestawu Tunze Comline 500 jezeli nie to zapraszam na michal@korale.pl i przepraszam za zaistniala sytuacje.

pozdrawiam michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka. To może z innej strony, wiem że producenci to straszne lenie i nie chce im się niczego nowego wymyślać skoro sprawdzone działa. Przynajmniej tak jest w kopiarkach :whip, ale jak jest coś nowego to można dać stary model części z nowym numerem katalogowym i 2x większą ceną :mooning Czy mogę wpaść z pompami do sklepu, to może uda coś się dobrać. No chyba, że Tunze już wcale nie robi pomp bez osiowych. I skończ z tym "Panem" bo mi głupio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam, może znajdziemy jakies alternatywne częsci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no to super, jutro masz mnie na głowie, zabiorę pompy i może coś się uda wykombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka dzięki, pompa odpieniacza jest cichutenika, wiszę Ci piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, dystrybutor jednak pomogł :mooning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.