Skocz do zawartości
qLEK

reefmax Szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Dostalem niespodziewany prezent od rodzicow w postaci reefmaxa.

Od dluzszego czasu zastanawialem sie nad wlasna solniczka ale jakos nie mialem odwagi sfinalizowac malego marzenia :waving

10 dni temu moja wiedza o akwarium morskim wynosila 0. Teraz jest nieco wieksza po przeczytaniu prawie wszystkich watkow na forum.

Wlasciwie wiekszosc sprzetu juz mam,pozostaly raczej male kwestie o ktore chcialem zapytac zanim je sfinalizuje.Moze najpierw napisze co mam.

Czesc sprzetu moi rodzice kupili sami po doradztwie pewnego pana ze sklepu,zanim zdolalem sie czegokolwiek doczytac na temat morszczaka

Mam

- filtro ro+di

- 2x reef circulator 2600(nie bedzie to za mocne na takie male akwa?)

- zywy piasek Bio-Activ Live® Aragonite 9.07 kg

- BIO-ACTIF Sea Salt (nie jest to za bogata sol jak na poczatek :waving?)

- testy,salifert po4,ph,no3,no2,nh4 (warto dokupic jeszcze jakies testy , a moze z tego co mam cos jest niepotrzebne ?

- miernik tds

- mialem hydrometr jbl ale niestety przyszedl uszkodzony(pekniety)zastanawiam sie nad alternatywa, moze cos tanszego :)

W przyszlosci obowiazkowo musze wymienic standardowe swietlowki na mocniejsze ale to pozniej.

W zasadzie to potrzebuje cos do czyszczenia akwa (czysciki magnetyczne sie sprawdzaja ? czy raczej polecacie cos innego?)

No i w zasadzie najwazniejsze pytanie jaki odpieniacz zamiast fabrycznego a moze zamontowac drugi dodaktowy i jechac na 2(o ile dobrze pamietam ktorys z forumowiczow ma takie rozwiazanie :))

AHa prawie zapomnialem....

Jakie jest wasze zdanie na temat komor filtracyjnych ?wywalic te kulki i wsadzic cos innego ?, jestem otwarty na propozycje :)

Pytanie dotyczace skaly.Wszyscy pisza ze najlepiej miec skale odgazowana ktora przyspiesza proces dojrzewania,fajnie super :) tylko ze w necie nie moge znaleźć nic takiego , jest tylko zwykla zywa skala,nie ma ani slowa o odgazowanej ;p, a moze lepiej nie kombinowac i kupic "normalna"?

Na tym etapie to chyba wszystko.Jezeli o czyms nie napisalem,pominalem co jest wazne i bedzie mi potrzebne to prosze napisac.Moze niektore pytania sa tepe ale prosze o wyrozumialosc, kazdy kiedys zaczynal.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze komus bedzie sie chcialo przeczytac te chaotyczne wypociny :)

aaaaaaaaaaaaaa jeszcze jedno : D Czy sa w Szczecinie lub okolicach jakies sklepy morskie(cokolwiek)przeszukalem google i nic nie znalazlem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sklepów w Szczecinie niestety brak, w Stargardzie jest sklep ze sprzętem morskie.com, wszyscy raczej go polecają, nie wiem sam niczego jeszcze tam nie kupowałem. Skała odgazowana to po prostu skała dojrzała, na stronach sklepów raczej nie ma takich informacji, myślę że jak zadzwonisz to ci powiedzą ile leżała. Na tematy związane z reefmaxem się nie wypowiem, niczego o nim nie wiem :waving

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! ;)

Jesli chodzi o sklepy to w berlinie jest "morski raj" poszukaj se w googlqch

Gracjan! Po 1 witaj na forum, po drugie nie "se" tylko sobie, a po trzecie idź do tematu w dziale dla nowicjuszy i się przywitaj. Gdzie jest ten dział ? a se poszukaj.

Skoczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz tu: http://nano-reef.pl/forum/68-reefmax-klub/

skała odgazowana lub nie, nie wiesz do końca co kupisz, dojżewanie i tak będzie :yes

oryginalny odpieniacz daje radę spokojnie jak się go trochę stuninguje: http://nano-reef.pl/topic/36592-baza-wiedzy-07v-2011-11-09/

na początek daj jeden cyrkulator, potem zobaczysz.

salimetr spławikowy na początek wystarczy, na dłużej też

z pierwszej komory wywal to g... zostaw tylko te sześć biokul w siatce które ustalają poziom koszyków i co za tym idzie płytki przelewowej.

Ja bym do koszyków dał sera siporax, sam mam ale są zwolennicy i przeciwnicy-ci co nie wiedzą co to.

Co do świetlówek na rok daj sobie spokój, co znaczy mocniejsze?, 24w to 24w i nic nie zmienisz, można coś dołożyć albo wogóle zmienić na ledy, potem możesz zmienić na ATI ale na to masz czas. Cierpliwości kolego, pozdrawiam, jakby co to priv :yes


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się szuka to się znajdzie, są w szczecinie sklepy z akcesoriami morskimi.

Przede wszystkim aquarium sklep na kadłubka, najlepszy według mnie, maja dużo asortymentu, powinieneś tu znaleźć większość potrzebnych rzeczy, skałę też mieli, piach, testy, trochę sprzętu typu pompy, filtry, cyrkulatory, lampy i świetlówki no i jakieś tam akcesoria no i ceny dość normalne, w przeciwieństwie do sklepu AquaEl'a w Auchanie, ale myślę że tam też warto się rozejrzeć, zwłaszcza za życiem.

Jest koleś na mazurskiej, ryby tropikalne, który ma właśnie ryby i inne tego typu historie. Dawno tam nei byłem, ale mówił że będzie rozwijał dział zw. z akwarystyką morską.

No i w centrum handlowym Cegielnia na Przyjaciół Żołnierza za parę dni otwarty zostanie sklep akwarystyczny, ma być trochę morskiego, zwierzęta, akcesoria... Już na wystawie jest ReefMax nawet niebrzydki, więc może sklep będzie warty uwagi.

Także jest w Szczecinie już trochę morskości, na razie nie wiele, ale coś się zaczyna rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebaliście suchara :clap:


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w 'oszom' kilka razy w ciągu miesiąca, obsługa zero kwalifikacji - lub brak osoby która się 'zna', ceny z kosmosu, ksenia - 200 zł, sump (ostatnio zakryty dyktą) oświetlenie - słabo - ogólnie umieralnio/prowizorka - chyba, że ryby schodzą na pniu w szczecinie, ominą umieralnie

dawno nie widziałem tak nie zadbanych zbiorników i zwierząt

może wypowie się ktoś kto kupował życie w tym sklepie ?

ogólnie coś tam robią, dodają zbiorniki - ale wszystko postawione jest na głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam brata w Szczecinie który ma Sera Cube 130L przy okazji zakupów w Auchanie byliśmy w tym sklepie na zakupach. Nie zauważyłem tego co piszesz tzn umieralnia/prowizorka oraz osoby która się nie zna. Przyszedł do nas młody chłopak który miał pojęcie o tym co mówi i nie próbował wciskać niczego na siłę bratu. Brat kupił skałę z kilkoma gatunkami (ok 5-6gatunków) grzybów w cenie ok 200zł (jak na sklep spodziewałem się wyższej ceny bo naprawdę duży kawałek skały i bardzo róźnorodne kolory) do tego dwa błazenki w cenie ok 60zł więc normalna cena i jeszcze ukwiał oraz jedną rybkę. Ceny w porównaniu do innych sklepów nie są z kosmosu a nawet można znaleść ryby tańsze niż w innych sklepach... (pokolce były w dobrych cenach)

P.S. jeszcze to słabe oświetlenie... a widziałeś w jakimś sklepie gdzie w akwariach są prawie same ryby było mocne światło? Ostatnio będąc w Pile nad akwarium ok 300-350 L wisiała 2x39w...

Edytowane przez fabi1990 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś ceny napisane na szybie, kilka rozdzielonych baniaków - bez sensu; toczących się po skale glonów niższych

200 zł za kilka gatunków ? - bzdura

widziałem hepatusa - umieralnia - dużo widziałem, ale życzę wszystkiego dobrego, na razie bałbym się cokolwiek tam kupować

będę tam jutro, ostatnio byłem 4 dni wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że u mnie w mieście (stargard) jest "sklep" z morszczyzną :D:D super. A tak w ogóle Witam wszystkich ;)) gdyż jestem tu nowy ;)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepów w Szczecinie :)

1. Sklep na ul. Mazurskiej- Piotrek, specjalista głównie od ryb słodkowodnych, ma trochę morskich, ale tak szczerze to często jest tak, że jedzie i sam nie wie co przywiezie. Ceny ma dobre, o aklimatyzacji nie ma co mówić, aklimatyzację przechodzą ryby, które nie zostaną na pniu kupione (Być może się to zmieni, bo Piotrek planuje dodatkowe pomieszczenie dla morskich gdzie będą miały aklimatyzację)

2. Morskie.com - Zakupy u p. Mateusza zawsze są przyjemnością, sklep na telefon, dosłownie i w przenośni. Bardzo elastyczny człowiek, często jest tak, że za dziękuję przywozi mi jakieś pierdoły do Szczecina a nie raz poratował w kryzysowej sytuacji własną grzałką czy dużo tańszą solą. Polecam całym sercem, bo wydaje mi się, że każdy klient jest dopieszczony w 100% :)

3. Aquael w oszołomie- ceny mają wysokie, nie ma co ukrywać, o akwaria też przydałoby się bardziej zadbać, ale nie ma co za dużo wymagać, pracownicy robią pewnie co mogą, to właściciel decyduje jak ma wyglądać oświetlenie czy inne rzeczy. czasem trafiają się u nich fajne korale a jako stały klient można wysępić 7% zniżkę. Ja co prawda kupuję tam tylko życie, bo chemii mają niewiele, ale żadne zwierzę czy koral kupiony od nich mi jeszcze nie padł, także warunki warunkami, ale zwierzęta mają zdrowe.

4. Aquariumsklep.pl na ul. Kadłubka, fajny sklep dobrze zaopatrzony, ale wkurza mnie to, że ceny na necie są inne niż w rzeczywistości, nie ma opcji, że kupię coś w necie i odbiorę osobiście. Mieli pięknie zadbane akwarium, teraz nie wiem, bo dawno nie byłam. Nie ukrywam, że trochę mnie zirytowali gdy w geście przyjaźni i tego że tak dbają o morskie zawiozłam im termoboxa ze szczepkami, zostałam potraktowana jak natręt. A jak upomniałam się o Termo(miałam jednego) wyjęli szczepki, położyli na zimnych kaflach i jeden gość bez stresu dalej sobie grzebał w komputerze a panienka poszła na zaplecze i spoko:/ Podejrzewam, że po godzinie nie było czego aklimatyzować, szkoda bo mogły komuś innemu zapełnić baniak.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie nazwę tego tematu bo ni jak ona się ma do postów które piszecie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natalia83: z tego co zauważyłem to czasem masz dostępne szczepki korali... Moje akwa wystartowało parę miesięcy temu i jeszcze je "ożywiam" :) Jakbyś miała jakieś szczepki korali albo ukwiałów to z chęcią odkupię.


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.