Skocz do zawartości
djwhite1987

Zakładam Zbiornik 180 l - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Otóż akwarystyką zajmuje się już jakiś czas ( słodkowodną ) lecz znudziło mi się już , i chciałbym iść dalej czyli Akwarium Morskie .

Aktualnie mam :

Akwarium Optiwhite - 80x45x54 180L

I chciałbym z tego zrobić małą morszczyznę , ale czy jest możliwe to bez sumpa , ponieważ nie chciał bym wiercić dziur w dnie , i robić komina , a wtedy już bym musiał wszystko szafka itd... czy można ??? oto pytanie

Do tego mam już kupione oświetlenie LED Pacific Sun Black Python CRP 160W Master i mam jeszcze 2 cyrkulatory , jvp 202 i 102 .

Ew. mógłbym mieć sump , lecz tylko na odpieniacz , ale o wymiarach 28x35. bo na tyle mi pozwala szafka . ale bez komina

Dlatego mam zdjęcie , i chciałbym się dowiedzieć co to jest , wiem ze to zastępuje komin .. to czarne co wystaje:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czarne to pudełko przelewowe na alledrogo możesz kupić za 200zł lub zrobić samemu za 40zł albo jeszcze taniej jakbyś robił z rurek :mooning


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie powinno ci starczyć na te wymiary powinno być idealnie

co do sumpa bez niego lepiej nie startować i tu jest bardzo proste rozwiązanie czyli pudełko przelewowe

przeleć mój wątek bo ja mam akurat pudełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz taki przelew, to poza odpieniaczem bedziesz musial jeszcze wstawic do sumpa pompe, poza tym warto tam schowac grzalke i czujnik dolewki, takze na wstawienie odpieniacza nie zostanie duzo miejsca...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika 180 l. lampka PS BP 160W???:mooning. Będzie musiała chodzić na ~45%. I tak dużo światła będzie:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum. ja rowniez mam doswiadczenie jesli chodzi o slodkowodne i tez niedawno wystartowalem z morskim.moja rada nowicjusza do nowicjusza -zapomnij o swoim doswiadczeniu z akwariami slodkimi.tu ci sie nic z tego nie przyda...tez to od kolegow z forum uslyszalem -i mieli racje...jedno jest pewne.napewno znajdziesz tu ludzi,ktorzy ci pomoga i cos podpowiedza,ale czytaj...duzo czytaj...morskie to inna baja...pozdrawiam i zycze powodzenia...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem tak co do sumpa , mogę ew. bo mam 2 przegrody , wykorzystać na sump , tylko musiał bym przedzielić i zrobić 2 sumpy przykładowo po max 30x30x40h , ale nie wiem co dokładnie ma być

Nie wiem jaki odpieniacz , myślałem nad takim Turboflotor 1000

pompa powrotna new jet 2300

skała - 40 kg

będę trzymał korale miękkie i twarde i kilka rybek

co o tym myślicie cos byscie dodali

A jest ktos w stanie mi zrobić takie pudełko przelewowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332748 Włodzimierz :

Do zbiornika 180 l. lampka PS BP 160W???:mooning. Będzie musiała chodzić na ~45%. I tak dużo światła będzie:waving

a mnie to zastanawia właśnie jak to jest czyli powiedzmy mamy baniak 3x80cm co daje 240 cm czyli co 3 panele 160w ustawione na 45 % ??

ja mam dwa panele 100 i 160 i jeden na 80% drugi na 60 % i wszystko pięknie rośnie czy to nie jest tak że trzeba brać pod uwagę wysokość zbiornika co w nim jest i wysokość zawieszenia lamp jak można sprawdzić czy nasz baniak nie jest za bardzo oświetlony ??

jak ja dam na 45% to wydaje mi się ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak przemyślałem i proszę o sprawdzenie przez was koledzy czy sprzęcik podoła :

Odpieniacz Turbofotor 1000

Cyrkulacja JVP 202 + JVP 102

Filtry RO i DI ( RO Aquarius ) + ( DI Aqua TIC )

Pompa Eheim compact 2000

Hydraulika JAKA ??????

Grzałka Jagger 200 W

Automatyczna dolewka wody Shark Level

Sump do projektu ktoś pomoże ( posiadam w szafce 2 komory , przykładowo 2 sumpy po 28x30x40h , takie maxymalnie mógłbym umieścić , ale nie wiem jak zrobić te sumpy aby było dobrze , jakiś schemat jak by to miało wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.