Skocz do zawartości
Swirlej2

Jednokomorowy Kalkreaktor -DIY :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Po otrzymaniu zamowionych czesci z Niemiec , przystepujemy do budowy naszego Kalkreaktora :)

A tak wyglonda juz praie gotowy po 2 godzinach zabawy:D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirley ty to masz leb !

Poprostu............PROFESJONALIZM.............!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekie wielki Miloo :) ale to nie jest trudne robic taki czy inny sprzet , poprostu trzeba chciec zrobic i kazdy moze to zrobic , gorzej , lepiej , kwestia wprawy , naprawde zadne wielkie rzeczy :)

pozdr...

Ps; Wyciszalem dzisaij szafke welna mineralna i swedza mnie plecy :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze :) i nie musi byc wcale ladna Ci powiem , byle miala tylko dlugie nogi :) hyhy


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tego reaktorka jednokolumnowego to bardzo podobny do tego bede mial na sprzedaz jesli bylby ktos zainteresowany to prosze pisac :) dodam tylko ze 250 zeta potrzebuje na zakup plastrow do pokaleczonych rak :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pompa jest w zestawie? a sondę można podłączyć? jakieś foty? zobaczymy, może się skuszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletny z pompa i zwezka na elektrode PH .

pozdr...

Ps; Sam material kosztuje okolo 500 zeta ( w tym 30 eur opakowanie i wysylka z Niemeic do mnie :] )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem ze "bedzie" kalkreaktor podobny do tego ktory widzisz na powyzszym zdjeciu :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

i nie musi byc wcale ladna Ci powiem , byle miala tylko dlugie nogi

Nogi jak nogi, z reguly sa do samej ziemi.

Ale swoja droga, zaskoczyles mnie z tymi malymi wymaganiami odnosnie urody :)

Jak tam lubie jak caloksztalt jest OK.

Lacznie z podstawa.

Podstawa do podstawa - wlasie wzmocnilem podloge dwoma belkami zelbetowymi, kazda belka z czterech pretow zebrowanych fi 16mm.

A co ... lubie jak caloksztalt jest OK.

:)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem , wiem opowiadales :) dawaj te fotki tutaj , inni tez chetnie popatrza :) przynajmniej ja lubie tego typu roboty :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak podręcze dalej :) , jaka będzie tam pompa? a bym zapomniał ile tak orientacyjnie kosztuje wysyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet nie wiem Michal ...ilez on tam moze wazyc po skonczeniu .. 3 kg ? chyba nie wiecej :) nom to tyle kosztuje .

Ps; Pompka Maxi Jet`cik 1000l/h , wysokosc reaktora 50 cm .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to znaczy Michal , tam nie koniecznie musi byc kasa , ja glownie to lece na wymiane ...material ,czy tez inny sprzet :)

pozdr...

Ps; Jesli ktos cos ma do zaoferowania ze sprzetu czy tez materialu pvc , plexi itd ... i jest zainteresowany takim reaktorkiem to pisac tutaj smialo to sie wymienimy .

Naprzyklad dysze BEckett`a firmy SICCE mnie interesuja , sa tanie po 20 zeta , za 10 takich dysz jestem gotow oddac reaktor, poniewaz nie moge ich nigdzie dostac , a w Polsce one sa :] w ten oto sposob mozna ode mnie wyrwac sprzet jaki tylko :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to proszę dowiedz się ile kosztuje wysyłka do Polski i do Niemiec (może będzie taniej i mam tam kolege jeżdzi do Polski co tydzień)) takiej paczki. Niestety mam mocno ograniczone fundusze i musze dokładnie wiedzieć ile będzie mnie to kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj Michal wyslac za te pare groszy to moge i na swoj koszt , zadne to dla mnie pieniadze , tylko ustalmy cene za reaktor jak juz :)

Albo jak wolisz zalatw 10 dysz Beckett`a i masz go za "frajer"

Ps; Sluchaj , przeniase ten watek na targowisko bo zesmy sie tutaj rospisali :) hehe


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze tak jak piszesz 2x. :D

Janek naprawde to ladnie opisal.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic Ci nie da to jak Ci powiem , najlepiej jak sam przecyztasz to i lepiej zrozumeisz i zapamietasz:)

Zreszta sa za i przeciw ...Kalkreaktor kontra Kalkwasser , uzywa sie tez obydwu metod jednoczesnie(powinno moim zdaniem ) na przeciwlegle do siebie Kalkeraktor / Kalkwasser na noc kropelkowo .

Poczytaj , ciekawy temat :D a tak swoja droga to najlepiej to zrozumiesz jednak w praktyce .

Swoja droga , tak przy okazji , to mysle ze z biegiem czasu to Balling moze sie okazac nawet drozsza metoda i chyba jednak bardziej upierdliwa :)

Nom , teraz do akcji poprosze Balling`owcow :D hehe

Ale jak juz zeszlismy na temat Balling methode , to uwazam ze dozowanie magnezu ta metoda jest naprawde super , zauwazylem piekny przyrost zdrowych , miesistych glonow wapiennych :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.