Skocz do zawartości
madchicken

Moje 250l Opti + sump 70l

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie to wyglada


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała dzisiaj przyjść hydraulika niestety kurierzy się nie wywiązali i przeróbka musi poczekać do poniedziałku. Nowy komin już jest i zajmuje dwa razy mniej miejsca. Fotorelacja w poniedziałek.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Akwarium już po przemeblowaniu. Wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku, rewelacyjnie cichutko. Dziękuję za super rady, oto zdjęcia.

4.jpg

5.jpg

No i oczywiście komin zajmuje dwa razy mniej miejsca :-)

6.jpg

7.jpg

9.jpg

8.jpg

Teraz będę to wszytko zabudowywał, no i zbieram pieniążki na następne prace.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie. W moim zbiorniku sporo się zmieniło zostało wszystko poukładane doszedł filtr RO i DI, wszystko zostało zalane solanką oraz wrzuciłem na początek 5kg żywej skały. Wszystko się tam kotłuje a ja w miedzy czasie wymyślam nowe rzeczy.

DSC_7444.jpg

DSC_7447.jpg

Jak widać na zdjęciu posiadam odpieniacz weipro lekko przerobiony w celu lepszego odmieniania. Czy ktoś wie jak go wyciszyć? Tłumik który założyłem średnio daje rade. Myślałem żeby go obudować szkłem raz, że zmniejszy to parowanie z sumpa a dwa mam nadzieję hałas?

DSC_7450.jpg

Oto moja szafka kilka tygodni temu

DSC_7465.jpg

Pierwszy dzień po zalaniu jak widać 5kg skały w środku.

DSC_7468.jpg

No i nareszcie coś dla żony akwarium po zabudowie, koniec marudzeniem, że nie potrzebnie wydawałem kasę.

DSC_7600.jpg

DSC_7601.jpg

DSC_7602.jpg

Oto moje bebechy tak jak wydać mam automatyczną dolewkę ale jest problem z automatycznym dolewaniem wody do zbiornika z RO, czy ktoś miał już podobne doświadczenie i jak sobie z nim poradził? Ja myślałem nad elektro zaworem, ale są one trudno dostępne i dość drogie.

DSC_7605.jpg

DSC_7607.jpg


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wszystko fajnie i ładnie ,ale szkoda że komina nie obkleiłeś folią bo brzydkie te rurki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy komin jak ścianki same zarosną i tu mam pytanie do ekspertów jak długo to będzie trwało?


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji rocznicy ślubu dostałem od małżonki prezent w postaci 30kg żywej skały. Po problemach z dostawą gdzie kurierzy firmy DPD dawali D.. , nareszcie przyszła upragniona chwila i skała do mnie dotarła. Aby nic się jej nie stało czym prędzej postanowiliśmy ją wrzucić.

DSC_8135.jpg

DSC_8138.jpg

DSC_8143.jpg

DSC_8144.jpg

DSC_8145.jpg

DSC_8149.jpg

A tak wyglądał mój słoik po ułożeniu skały i odczekaniu 2 dni. Wiedziałem, że nie będzie to moje docelowe ułożenie bo nie podobało mi się to wcale. Chodziłem i oglądałem kawałki przez szybę próbując coś wymyślić sensownego i w końcu po dwóch nieprzespanych nocach(2 razy mi się śniło że cała woda się wylała na ziemię). Postanowiliśmy z żoną wziąć się za ułożenie czegoś ładniejszego oto efekty:

DSC_8156.jpg

DSC_8159.jpg

Jak widać układaliśmy wszytko na styropianie wielkości takiej samej jak podstawa naszego akwa, ale okazało się to niezbyt trafionym pomysłem, ponieważ skała się w nim zagłębiała i trzymała się dużo lepiej niż później na szkle. Oto jak miała wyglądać nasza konstrukcja po sklejeniu na gotowo:

DSC_8160.jpg

DSC_8161.jpg

Tak jak pisałem problemy ze śliskością szkła sprawiły, że docelowy produkt różni się od projektu, a efekt oceńcie sami, strona od salonu:

DSC_8164.jpg

DSC_8166.jpg

DSC_8168.jpg

I od kuchni:

DSC_8171.jpg

DSC_8180.jpg

Aby uniknąć gruzowiska na górze musiałem się zdecydować na włożenie około 10kg LR do sumpa wygląda to tak:

DSC_8170.jpg

Pojawia się tu pytanie czy taka cyrkulacja jak jest w sumpie starczy dla tej skały czy powinienem dołożyć tam jedną pompkę? I czy później walnąć tam trochę żywego piachu.

Tak jak widać akwarium sobie dojrzewa a ja zbieram pieniążki na lampę i mam tu kolejne wątpliwości, które może pomożecie mi rozwiązać. Jestem praktycznie zdecydowany na oświetlenie Pacyfic Sun Black Phyton 140W i tu mam dylemat czy lepiej kupić lampę master czy slave i do tego komputer sterujący Profilux II Plus. Jakie są wasze spostrzeżenia w tej sprawie?


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dnia 07.08.2011r "nadejszła wiekopomna chwila", czyli przyszła do mnie nowa lampa LED-owa, którą zamówiłem od kolegi "loccutus" z forum aqua reef model ReefTech Prometheus 2 o mocy 200W. Ogólnie to co mogę powiedzieć: zapiera mi dech w piersiach gdy patrzę na baniak. Lampa działa świetnie, łączenie przez bluetooth bardzo łatwy interface do komunikacji i ustawień. Oto moje fotostory ;-)

DSC_8224.jpg

Żona zadowolona z prezentu:

DSC_8227.jpg

Wszytko profesjonalnie zapakowane.

DSC_8233.jpg

Montaż ze szwagrem:

DSC_8235.jpg

DSC_8236.jpg

DSC_8237.jpg

Efekt końcowy:

DSC_8239.jpg

DSC_8242.jpg

DSC_8243.jpg

DSC_8246.jpg

DSC_8247.jpg

DSC_8248.jpg

Druga strona:

DSC_8249.jpg

DSC_8250.jpg

Pozdrawiam serdecznie będę informował o postępach prac, następny cel to para błazenków i ukwiał.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampka naprawde fajnie swieci, teraz czekaj az baniak ci dojrzeje i naprzod z koralami :) pozdr :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz będą noce z latareczką :D i szukanie co wyjdzie ze skały :D życzę powodzenia:d a na razie to 5+ ode mnie :D


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ułożenie skały od pierwszej strony! Jeszcze trochę i będzie to fajna rafka ! ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie rewelacja! jaki koszt jeśli można zapytać ?

Swoją drogą, czy można u tego forumowicza zamówić konkretne oświetlenie ? Potrzebuję oświetlić moją kostkę 45x45x45 :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku jak będę kiedyś przejazdem to zawitam obejrzeć Twój dobytek:)

bardzo ładnie to Ci wychodzi i z każdym dniem lepiej:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się wam podoba. Obiecuję, że się będę się starał jeszcze mocniej, aby nacieszyć wasze oczy. Kolejnym krokiem jest spełnienie mojego marzenia. Które to spowodowało założenia akwarium morskiego, to jest wpuszczenie pary błazenków i zbudowanie im domu w postaci ukwiału. Mam nadzieję, że ktoś mi tu doradzi jak to zrobić aby za mocno nie narozrabiać.

Wojtku jak będę kiedyś przejazdem to zawitam obejrzeć Twój dobytek:)

bardzo ładnie to Ci wychodzi i z każdym dniem lepiej:)

Pozdrawiam:)

Jasne zapraszam serdecznie do mnie, chętnie się czegoś nowego nauczę.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że jeszcze za wcześnie na ukwiał i błazny poczekaj aż zbiornik dojrzeje Ci i nie spiesz się to wyjdzie Ci na duży plus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem błazny wpuścić dopiero w połowie września. To by było 5 mc po włożeniu pierwszej porcji skały a 1,5mc po włożeniu drugiej. Oczywiście nie wpuszczę nic dopóki nie zbadam wody, ale na razie mi się nie śpieszy. Zajmę się tym jak wrócę z wakacji.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER świeci ta lampka i ładnie doświetla boki! Możesz coś więcej o niej napisać? Jak z jej ustawianiem przez kompa czy jest to dla laika do ogarnięcia?

Jakie ma wymiary Twoje akwarium?

p.s. zajefajnie doświetlone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa sprawuje się bardzo dobrze kosztowała mnie 2900zł. Tu są szczegółowe dane:

ReefTech Prometheus 2

P2_NP.JPG

P2_N.JPG

Obudowa ze stali nierdzewnej malowana proszkowo na kolor biały. chłodzona aktywnie 2ma wentylatorami 120mm

196W led, CREE XP-G CoolWhite, XPE RoyalBlue i Blue - 3 kolory, łącznie 4 moduły led każdy sterowany niezależnie wbudowanym komputerem.

Lampa umożliwia symulowanie świtu, zmierzchu, burz, zmiennego zachmurzenia itp.

Wbudowany port USB, Bluetooth, magistrala HE-Ready do podłączania urządzeń typu Phmetry czujniki temperatury, dozowniki itp. (w opracowaniu w tej chwili)

Zasilacz 220W (24V) Meanwell GS220 w komplecie. komplet linek z regulacją wysokości w komplecie.

Gwarancja 12 mcy. Termin wykonania 7 dni od daty wpływu środków na konto. Kolor obudowy na życzenie z palety RAL,

Pozdrawiam.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwa 100x50x50.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...bardzo ladne akwarium i bardzo ladnie udokumentowana praca ze zdjeciami...ciesze sie ze zrobiles rewizje.Zabralo to troche czasu ale przynajmniej mozesz spac spokojnie i miec cisze w pokoju...Jedyna rzecz,ktora bym dokupil to inny odpieniacz...100X50X50 to juz jest spory kawalek szkla...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Witam...bardzo ladne akwarium i bardzo ladnie udokumentowana praca ze zdjeciami...ciesze sie ze zrobiles rewizje.Zabralo to troche czasu ale przynajmniej mozesz spac spokojnie i miec cisze w pokoju...Jedyna rzecz,ktora bym dokupil to inny odpieniacz...100X50X50 to juz jest spory kawalek szkla...Pozdrawiam...

Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie w tej chwili życia bez rewizji. Jeżeli chodzi o odpieniacz to mój jest lekko przerobiony i powinien całkiem dobrze pienić, ale powiedz jaki odpieniek byś polecił do mojego baniaka. Dobrze by było żeby był dobry i cichy z WIELKIM naciskiem na cichy :-). Pozdrawiam.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj przyszedł TDS. Odnośnie tego mam pytanie. Wskazania są następujące na wejściu wody z kranu jest około 099-100, natomiast na wyjściu 002. Po pomiarze wody w baniaku do dolewki wskazuje 014, a mam filtry RO i DI. Powiedzcie robić coś z tym czy na razie może być. Ewentualnie kiedy reagować?


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.