Skocz do zawartości
madchicken

Moje 250l Opti + sump 70l

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przerzuciłem tak jak koledzy radzili i jest 004 po RO a 002 po DI. Czyli chyba trzeba wymienić wkład w DI. Mam nadzieję, że nie miało to zbytniego wpływu na rozwój akwarium? Jest to tym bardziej dziwne, że DI ma około 3mc.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem mam nadzieję, że ktoś mi pomoże strasznie dużo mi glonów wywaliło powiedzcie czy mam wpuścić jakąś ekipę czyszczącą? Jeżeli tak to co konkretnie.

DSC_9083.jpg

DSC_9084.jpg

Drugie pytanie dotyczy naszego(mojego z żoną) ulubieńca a mianowicie okazało się, że w żywej skale zapodział się krab pustelnik. Strasznie się z tego powodu cieszymy bo jest po prostu super stworzeniem, ale mam pytanie czy nie powinienem go jakoś dokarmiać i czy on przypadkiem nie potrzebuje większej muszli? Jeżeli tak to jak mu ją podrzucić?

DSC_9082.jpg


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest tylko krabik to nie musisz karmić zje Ci glony na pewno :) Ekipę ślimaków już możesz ładować jak tylko pozwalają Ci parametry a co do muszli to jak będziesz w sklepie to poproś to coś Ci dadzą i jak będzie chciał to sam zmieni sobie i myślę, że nawet na taka w której nie będzie mógł chodzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moje akwarium znowu nabrało życia oprócz glonów które czują się znakomicie zamieszkały w nim 2xBłazenek, mandarynka(samiczka), salarias, krewetka, euphilia oraz 4xturbo. W drodze jest 6 nessriusów które mam nadzieję poradzą sobie z tym całym bałaganem. Oto zdjęcia:

2011-10-09%25252019.28.20.jpg

2011-10-09%25252019.28.14.jpg

2011-10-09%25252019.22.14.jpg

2011-10-09%25252019.20.21.jpg

2011-10-09%25252019.17.28.jpg

2011-10-09%25252019.20.09.jpg

2011-10-09%25252020.02.40.jpg

Na koniec mam pytanko dotyczące Euphili mianowicie nie pompuje mi się 1 gałązka. Co z tym zrobić? Na razie ją obserwuję, nie ma żadnych wycieków, ani nic. Może za dużo światła lub za mało co o tym myślicie?


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do euphyli może jakieś uszkodzenie mechaniczne,duża cyrkulacja?czekać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że stoi w dobrym miejscu więc jak kolega pisał po czekaj może się otworzy a jak nie to trudno ale bądź dobrej myśli :) i widzę że coraz ładniejszy zbiornik masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, za odpowiedzi. Do mojej ekipy dołączyła dolabella, niestety jest to zbyt szybki zwierzak, żeby zrobić zdjęcie, ale mam nadzieję, że poradzi sobie z glonami.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, za odpowiedzi. Do mojej ekipy dołączyła dolabella, niestety jest to zbyt szybki zwierzak, żeby zrobić zdjęcie, ale mam nadzieję, że poradzi sobie z glonami.

Dolabella szybka? :harhar: moja siedzi w paśniku (cała skała w cladophorze i wcina glony prawie w bezruchu :) )


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.