Skocz do zawartości
andrniew

niskie KH

Rekomendowane odpowiedzi

kalkreaktor?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyles jakie KH ma woda wyplywajaca z reaktora ? moze za szybko kapie? u mnie na wyjsciu z reaktora w zaleznosci od tego czy wolno kapie czy ciurkiem prawie leci KH waha sie w granicach 30 - 7 :) przy 30 bankach na minute ledwo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

mierzyles jakie KH ma woda wyplywajaca z reaktora ? moze za szybko kapie? u mnie na wyjsciu z reaktora w zaleznosci od tego czy wolno kapie czy ciurkiem prawie leci KH waha sie w granicach 30 - 7 :) przy 30 bankach na minute ledwo

Tyle Ci robi ten Kalkreaktor ktory robilem , to ladnie :) no bo tam masz dosyc mocna pompke w nim :)

Ps;Znowu zamiast "cytuj" to kliknelem na "edytuj" :) sorki Wildtom wejdz ponownie w swojego posta , dopisz jakas kropeczke i kliknij na "Odpisz" bo na dole sie pojawil napis "Edytowane przez Swirlej2 " jeszcze sie czasami myle :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

woda na wyjściu reaktora ma 28 KH , a wyciek z reaktora 2 krople na sekundę

Jak niskie jest Ph w zbiorniku ?

Sorki ze sie wcinam w wasz temat , mysle ze w sumie Wildtom da sobie rade i Ci pomoze :) hehe

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szkodzi :). no wydajny skubaniec jak cholera, pomijajac moja glupote ze jak szybciej bedzie kapac to podniose jeszcze bardziej kh :). przy niecalych 30 baniach na minute, tyle ze moj runner dziala prawie na cala przepustowosc. tylko musze wymyslic jakis inny patent na ten maly kranik gardeny bo jak go ustawie na kapanie, to na drugi dzien juz nie kapie i musze praktycznie cadziennie regulowac

@andrniew

no to musze spasowac. przy 28 na wyjsciu to juz nie mam pomyslow. niech sie madrzejsi odemnie wypowiedza. nie wiem jaki litraz ma Twoj baniak, ale moze reaktor ogolnie ma za slaba wydaknosc/litraz ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, Swirlej, nie mam zamiaru udawac madrzejszego niz jestem :)

.

.

.

.

ale wydaje mi sie ze przy Ph caly czas powyzej 8 to nie ma sensu na sile podnosic KH, moze to jest po prostu optymalna wielkosc dla Twojego baniaka ? ja mam przy KH 10 Ph w granicach 7.8 - 8.2 i nie moge podbic chocbym nie wiem jak krecil


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz Ph w ciagu dnia , do ilu dochodzi ?

Jak masz niskie KH to i bedziesz mial niska wartosc Ph , z tad moje pytanie :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i calkiem normalne ze Ph tez jest nickie :) musisz podbic wartosc KH ale nie zrobisz tego odrazu podkrecajac ilosc bombelkow C02 bo POh swoja droga tez siadzie , rozwaliles lekko ta rownowage , ale mozna to naprawic ale nalezy tez podac Kalkwasser .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

dochodzi do 8.46

czym kontrolujesz wartosc Ph ? ok , domyslam sie ze miernikiem :) hehe skalibruj ta elektrode prosze raz jeszcze .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tak niskiej wartosci Kh , nie jest to mozliwe ze Ph dochodzi az do 8,46..

najwyzej do wartosci Ph 8,2


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha w 10 minut kalibrowanie elektrody :) dobry jestes :)

Dla mnie jest juz wszystko jasne w jaki sposob uciekla Ci ta rownowaga :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

no i calkiem normalne ze Ph tez jest nickie :) musisz podbic wartosc KH ale nie zrobisz tego odrazu podkrecajac ilosc bombelkow C02 bo POh swoja droga tez siadzie , rozwaliles lekko ta rownowage , ale mozna to naprawic ale nalezy tez podac Kalkwasser .

nie wiem czy to do mnie bylo, czy do kolegi Andreniewa, ale jezeli do mnie, to juz nie staram sie podniesc Ph. zadowala mnie takie jak jet przy KH 9 - 10, gloniska sie nie pojawiaja, wszystko rosnie, rybki plywaja, ph skacze sobie w cyklu dobowym tylko miedzy tymi wartosciami, jestemm zadowolonyu z zycia i nic nie bede zmienial :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.