Skocz do zawartości
tomgdax

Midi flotor - modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko o możliwość zmodernizowania odpieńka Aqua Medic Midi Flotor żeby był wydajniejszy

mianowicie: chciałbym zrezygnować z kostki i zrobić podłaczenie pompy do środka jak w dużych odpieńkach

może ktoś to już zwalczył,

Z góry Dzięki za info


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć średnicę wewnętrzną rury i dopasować do tego pompkę.

aha, dobrze było by wstawić też rurę wypływową z regulacją poziomu wody w odpieniaczu.

Zmierz średnicę, coś doradzimy :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje wymiary na rysunku

wewnątrz odpieniacza jest rura o długości 25 cm i szerokości 3 cm w która wkłada się kostke

mam pompkę obiegową z rurką zasysającą powietrze 2000l/h którą chce do tego wykorzystać tylko nie wiem gdzie zrobić dziure i wprowadzić z niej strumień wody i chyba zakleić dno, a co z odprowadzeniem wody?


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ci będzie znaleźć pompkę która będzie miała mniej niż 7cm aby ją włożyć do środka, tą rurkę wewnątrz odpieniacza można by było wyrzucić, zaślepić dół i dorobić hydraulikę na wylot wody z regulacją.

Przede wszystkim musisz znaleźć pompę która ci wejdzie do środka, dorobić wirnik igłę, uruchomić i sprawdzić jak się zachowuje :) później dorobić wylot wody, żeby nie trzeba było go regulować wysokością.

Jeszcze jedna kwestia, gdzie ten odpieniacz będzie umieszczony, w akwarium w panelu filtracyjnym czy w sumpie ?

Edit:

Można zrobić jeszcze coś takiego:

bmqq3.jpg

Do tego taką pompę:

nw_impeller_810.jpg


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto i wydajnie zrobisz to nawet na pompie AM Ph-2500 z igłą po prostu dajesz na wylocie pompy kolanko 90 stopni kierujesz wlot od spodu midi flotora tak jak idzie kostka pieni jak szalony.:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio: ale czy taka pompa AM nie będzie za silna dla Midiflotora?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midiflotor to duzy odpieniacz a pompa Am nie nalezy do czolowki swiatowej, zreszta zawsze mozna by ja zaworem podregulowac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna uzyc pompy BP1202 z wirnikiem igielkowym kolo 100zl nowa.

o taka jak TU


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, zawsze to taniej wyjdzie niz ciagla wymiana kostek.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz znajduje się w panelu filtracyjnym przelewowym , czyli koncepcja najprostrza z możliwych wprowadzić rurkę z pompy do wewnętrznej rury odpieniacza i wszystko ? mam zwykłą pompę obiegową 2000 l/h ale z zasysaczem tlenu może starczy?

jak myślicie czy będzie to działać jak pompa będzie w akwa a rurą woda doprowadzana do odpieniacza , chodzi o to żeby nie instalować dodatkowej pompy


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kiedys bawilem sie w takie roznego rodzaju przerobki,tak dla przyjemnosci i lepszego zrozumienia...Ja modyfikacje bym zaczal od koncowki rury reakcyjnej (tej zwezajacej sie ku gorze)...obciac ja i dokleic cos konkretnego,tak jak na zdjeciu tego czerwonego Mangusa...zauwazylem czym szersza ta koncowka ,tym skimmer lepiej pieni,wieksza przestrzen dla piany...ale moze zapytaj bardziej oswieconych...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz akwarium ma 300 l, to moze bym awaryjnie ewentualnie dolozyl drugi napowietrzacz i rozgladnal sie za odpowiednim do litrazu odpieniaczem. Z tym sie narobisz a i tak malo co zrobisz z 7 cm "rury reakcyjnej".

Do tego zbiornika warto dac normalny odpieniacz 600-1000 l a nie klejone zabawki, ktore w kazdej chwili moga wyrzucic wode na podloge.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie bawię się własnie po to żeby zrozumieć i poznać sprzęt , kupić to nie problem ,

a że nie muszę się spieszyć bo mi zbiornik dopiero dojrzewa więc mam dużo czasu , w między czasie chce coś pokombinować,

Z założenia w akwa nie będzie dużo ryb tylko 2 błazenki a reszta to rafa , dlatego nie inwestuje w duży odpieniek bo nie ma po co. ale jeżeli uda mi się usprawnić żeby nie było kostki to będzie i tak sukces


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie zwrocilem uwagi ze to ma byc do 300l...myslalem ze do nano rafki,50-60l...Tak sie tylko mowi,dwie rybki i rafa...ja tez mam dwie rybki i rafe (bardzo okrojona bo cos nowego kombinuje) i stozek do 600l wcale nie wydaje sie byc za duzy...woda bedzie i tak sie brudzic...Tez radze tak jak Stani,kup konkretny odpieniacz...nie jedz na wakacje zepsutym autem bo mozesz nie dojechac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333930 MateuszD :

rufio: ale czy taka pompa AM nie będzie za silna dla Midiflotora?

Jakis czas temu przerabialismy jednemu klientowi zbiornik.Była to trzysetka .Był w niej doklejany panel i z racji iż był juz midiflotor a budżet był ograniczony wpadliśmy na pomysł aby zobaczyć jak by podpiąć taka własnie pompe i okazało sie że efekt był bardzo dobry.Kwestia tylko odpowiedniego ustawienia samego odpieniacza w stosunku do lustra wody.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie na to właśnie czekałem.

Mogę prosić jakieś szczegóły dotyczące ustawienia i czy trzeba coś przerabiać czy wystarczy wsadzić do środka rury


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to w ten sposób że pompa na przyssawkach na jednej ściance akwarium (kąt między dwiema szybami boczna i tylną)a skimer na drugiej,wystarczy jedynie wsadzić koniec kolanka tak jak wkładana jest kostka.

Doświadzczalnie ustawiasz poziom zanurzenia pompy wraz z odpieniaczem dla zadawalającego efektu.

Myśle że można by sie pokusic o słabszą pompę my akurat mieliśmy taka pod ręka tak więc taka została użyta.

Nie mogę znależć zdjęcia bo bym zaprezentował jak to wyglądało w praktyce.Może znajdzie się ktoś z okolicy aby Ci pożyczył taką pompę to bys sobie zobaczył czy tak efekt Cię zadowala.

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się i porobię zdjęcia może przydadzą się w celu ewentualnych modyfikacji


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k0k0z - Jedyna pompa jaka udało mi się znaleźć, nie za duży rozmiar, powinna się nadać

http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=493


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o te pompe mi chodzilo Skimm Pump BP1202 tyle, ze podalem link do innego sklepu i zostalem wykropkowany :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy radzicie żebym poszukał mocniejszego odpieniacza, czy

taki zestaw Reef 500 z TURBOFLOTOR -em z pompą Eheim 1050 będzie odpowiedni?

rozmawiałem z paroma ludźmi i opinie są podzielone

proszę o radę warto go kupic i ew cos pozmieniac czy szukac czegoś innego?


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukal czegos innego,na co Ci te filtry zraszane,kup sam odpieniacz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie zawsze beda "podzielone", ale poszukaj czegos, co radzi Peniek. Powinienes miec dobry odpieniacz juz w czasie dojrzewania a nie "w miedzyczasie" kombinowac z pompka w kilku centymetrowej rurce itp. To w koncu najwazniejszy sprzet i bedzie Ci sluzyl cale lata.

Prawdopodobnie brak odpowiedniego odpieniacza juz przyczynil sie do odlozenia PO4 w skale, a to dopiero poczatek. ;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak temat łatwy nie jest

bo wypaśne odpieniacze drogie są jak diabli , kiepskie to prędzej czy później do wymiany

a w związku z tym że mam ograniczone fundusze na ten cel

zostaje zrobienie ale tu trzeba mieć doswiadczenie

nawet jak mamy dostep do takich poradników jak u kolegów rosjan:

http://www.aqualogo.ru/phpbb2/index.php?showtopic=6910&st=320

to łatwo nie będzie

macie jakaś sensowna koncepcje


Morska 3-setka na rozruchu + 2 x 240l trofeusy Mbemby i Duboisi i gdzieś maluch z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.