Skocz do zawartości
cris6

pudełko przelewowe rewizja

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem mały eksperyment przykręciłem spływ wody i wiadomo system zaczął ciągnąć wodę z sumpa a nie było oczywiście powrotu. Mało tego system zaczyna ciągnąć wodę z dolewki i efekt jest masakryczny woda zaczęła wylewać z każdej możliwej strony na podłogę.

Czytałem gdzieś że można wsadzić pompę powrotną do komory aby się szybko zapowietrzyła ale to nie zda egzaminu ponieważ jest jeszcze automatyczna dolewka.Czytałem również że można zastosować automatyczny wyłącznik pompy jak przekroczywszy się pewien poziom w baniaku ciach i wyłącza dolewkę oraz pompę powrotną

Jak wy to macie rozwiązane bo jest to bardzo ale to bardzo słaby punkt pudełka oraz czy ktoś wie gdzie można kupić taki wyłącznik pomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dla mnie nie maja bytu overflowy z jednym splywem...nigdy bym czegos takiego nie kupil,toc to spac nie mozna spokojnie (choc ostatnio i tak mam problemy ze snem)...Dla mnie najprostrze rozwiazanie to zamontowac na jednym splywie kran kulkowy albo jeszcze lepiej bramowy (tam nie potrzeba rurki w pudelku) z drugiej strony rurka rewizja,czym wyzej tym lepiej...przykrecasz kranik tak zeby woda podniosla sie do rewizji...jak dobrze ustawisz to woda bedzie 1mm od rurki rewizji...Jesli z jakiegos powodu przytka sie kranik(biofilm,slimak,obraczka),woda pojdzie jedna rura a nadmiar pojdzie rewizja...Masz bloga cisze,nie potrzebujesz zadnych durso,srele duperele,pudelko jest nieslyszalne...Ja mam tak wyregulowane z przez rewizje leci troszeczke wody i jest OK...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zamieścić jakieś foto bo nic z tego nie kumam co napisałeś :)

ja już mam wszystko zamontowane i wszystko gra ale tak jak napisałeś ślimak itd może to zatkać i wtedy będzie mega problem a wydaje mi się że najprostszym rozwiązaniem było by w moim przypadku zamontowanie po prostu jakiegoś wyłącznika z czujnikiem poziomu wody

i chyba właśnie mnie oświeciło :)

dolewka aquatrend ma przecież 2 czujniki i oby dwa mam w sumpie a można przecież jeden ten co wyłącza dolewkę zamontować w baniaku

daje mi to przynajmniej możliwość nie wlewania się dolewki jak coś padnie

chyba że ktoś wie gdzie można kupić taki gotowy system do którego podepnę dolewkę i pompę obiegową a czujniki poziomu zamontuję przy powierzchni akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris6: Iceberg chyba napisał że rozwiązaniem jest rewizja - czyli dodatkowy spływ.

A system o jakim piszesz można sobie wyobrazić dość prosto - po prostu pompa powrotna jest na stałe podłączona do dodatkowej 'dolewki' - ktora ma czujnik w akwarium, wyłączający prąd po podniesieniu się powierzchni wody w akwa powyżej poziomu alarmowego.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przelew z rur ale zasada działania jak w pudełku, rewizji brak i śpie bez problemów, a dlaczego no a dlatego że system jest tak obliczony, że przy zatkaniu przelewu poziom wody w komorze z pompa powrotna ma tylko tyle wody że po jej wypompowaniu i tak mam zapas okolo 1cm od krawedzi akwarium, po drugie jak pompa padnie to sump pomieści całą wode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka manualna tj pompa w komorze z dolewką i co pare dni "klik" wyrównuje poziom i wyłączam, a przy automatyce to czujnik poziomu wody w akwarium konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.astronomy-pictures.net/telescopes/Eshopps-Aquarium-Siphon-Overflow-Box-125-Gal-PF-800-N_110637777530.html To jest moje pudelko przelewowe,jak widzisz ma dwia splywy (Mateusz ma racje,chodzi mnie o rewizje)...szkoda ze nie widac rurek,gdyz sa zasloniete gabka,ktora i tak do niczego nie sluzy...Teraz tak,rurki te sa troche nizsze od dwoch akrylowych wstawek,gdzie U rurkami przechodzi woda co juz jest zle,gdyz woda wtedy chlupie,cokolwiek byc nie zrobil...Poziom wody w takim pudelku powinien byc jakies 10cm,czyli tyle ile maja rurki (stand pipes).Ja w sumpie do jednego weza odplywowego zalozylem kranik (nigdy nie zakladaj do dwoch) z jednej strony pudelka wyciagnalem rurke a z drugiej strony wsadzilem 18 cm,jako rewizje wlasnie...Teraz przykrecajac kranik,poziom wody w pudelku sie podnosi...gdyby byl jeden splyw to by sie przelalo,ale jest drugi(rewizja)...Teraz kwestia przykrecenia kranika w ten sposob by woda podniosla sie prawie pod sama rewizje,czyli u mnie 18cm.Jezeli cokolwiek sie stanie,rewizja wezmie cala wode na siebie...Jezeli masz pudelko z jednym splywem,zawsze mozesz sprobowac wyciac drugi...Ja nie bawilbym sie elektronika,to moze zawiesc a moje rozwiazanie jest banalnie proste...Pozdrawiam...Jeszcze znalazlem Ci film na you tube,ktory pokazuje jak halas moze sie zmieniac w zaleznosci od roznych czynnikow...misio w pewnym momencie przytyka jeden splyw i woda sie podnosi...reka tego nie bedziesz robil ale jak zamontujesz kranik to wystarczy Ci jedna rurka (ta biala) jako rewizja...gabki mozesz wyrzucic...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg,

jak odpowietrzasz te zagiete rury ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Widzisz Stani,ja jak cos kupuje to zazwyczaj po to zeby przerabiac...nawet spodnie...hehehe...oryginalnie producent zaleca wlozenie tam do srodka wezyka silikonowego (w zestawie) i zaciagniecie wody...ja wywiercilem dziure,wkleilem jakis plastik od brzeczyka czy cos i zalozylem na to wezyk...Jest to duzo prostsze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic zrobiłem tak

pływak od dolewki który ma wyłączać zamontowałem w akwarium. Po teście wyszło prawie tak jak chciałem czyli dolewka się wyłącza nadmiar wody z komory tam gdzie jest pompa trafia do akwarium i tyle nic się nie wylewa

Jedyny problem jaki został to praca pompy na sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze czujnik wylaczajacy pompe obiegowa przy niskim poziomie wody w sumpie...?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pompa pracując na sucho powinna sie przegrzać i wyłączyć - chyba każda ma zabezpieczenie termiczne.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.