Skocz do zawartości
cris6

Cyrkulacja czy dobrze ustawiona

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie ponieważ dalej walczę z tymi drobinkami w wodzie czy tak ustawiona cyrkulacja jest ok niby korale delikatnie falują ale jest dalej taki syf że już nie wiem co robić. Czekam już na poprawę prawie 5 miesięcy i raz jest lepiej raz gorzej. Czy ta cyrkulacja ma tak walić że wszystko fruwa z jednej strony to dobrze bo prawie nic nie osiada ale z drugiej to kiedy ja będę miał tą czystą wodę to co osiądzie skubnie mandaryn i już jest w toni i tak pływa ten syf w kółko i pływa do tego co jakiś czas pompa cyrkulacyjna pluje mi powietrzem i też to wszystko miesza efektem jest po prostu syf nie woda

dodam że przy dwóch pompach 5200 jest to samo

już się nawet zastanawiam czy to też nie wina że ledy tak dają że ja wszystko widzę

tu filmik przedstawiający problem i zarazem pytanie odnośnie tej cyrkulacji czy tak ma być ??

aby zobaczyć problem oglądać w 1080p

1204-cyrkulacjamarzec1.jpg

1204-cyrkulacjamarzec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś filtracja na spływie???? worem na absorbery czy coś w tym stylu.

Co do światła to ja też widzę a mam t5 1 W/1 l.

Ja mam ten sam problem i też walczę, ostatnio dałem skarpetkę na spływ ale po 1 dniu zbrązowiała i zaczęła przepuszczać górą wiec to rozwiązanie odpada, ale działało nieźle spadek pyłu o połowę.

Akwa po przekładce ma jakieś 3 tygodnie.

Baniak 160 l. 100x40x40 z cyrkulacja 2x3000 i obiegiem 3000.

Dziś dałem troszkę glonów do jednej z komór i poszły dwa woreczki z absorberami miedzy przegrody przelewowe może to coś pomoże.

Apropo rzucania powietrzem z obiegu. Zauważyłem że max różnica wysokości wody w komorach sumpa to koło 20mm, potem woda spadając robi bąbelki powietrza.

Oczywiście wszystko zależy od konstrukcji sumpa. Ja mam 3000 na obiegu i przegrody 35 cm długości.

Jak coś ogarniesz w temacie to daj znać na PW, będę wdzięczny.

Jak się uporam pierwszy też dam znać.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja już walczę z tym od dawna i wszystko zawodzi a cokolwiek wsadzane do sumpa nie zdaje egzaminu bo zaraz się zatyka przepływ i jest problem z pracą pompy założyłem ten temat z pytaniem czy to nie wina cyrkulacji i głównie o to mi chodziło a co do drobinek to pozostaje mi jeszcze skarpeta bo tego nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

po co kombinujesz z kubełkiem

załóż na spływie "skarpetę" i po problemie

ja zakładam jak sprzątam w akwarium i po kilku godzinach woda znów jest kryształ bez "farfocli"

EcoSystem Aquariums Prefilter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze troche waty zawieszonej wewnatrz komina na grzebieniu tez niezle filtruje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem i nie rozumiem was co mowia ze maja wode krysztal.

Woda u mnie tez jest krysztal tylko pelno badziewia fruwa zalozylem rekaw na splywie ,ktory piore co kilka dni bo jest brazowy. Zakladalem wczesniej wate na pompy cyrkulacyjne czystosc wody sie poprawiala ale wata po 3 dniach brazowa. Moze ci co maja czysta wode bez pylu nie maja duzych ryb. Ja mam duze ryby ,ktore po karmieniu zalatwiaja sie a cyrkulacja to rozbija na drobne i jest efekt fatalny.

Juz nie mam pomyslu na rozwiazanie tego tematu. Moze wy macie prosze o sugestie.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris6 - nie wiem na ile to pomoże ale uważam że pompy powinny być ustawione lekko ku górze .

A mam wrażenie że masz je skierowane delikatnie w dół.

A druga sprawa to też nie wiem od czego to zależy ale woda u mnie zrobiła się niewidoczna po roku .

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem kolejny z tym problemem, Ferag ma rację, jak salarias albo borsuk strzelą boba to w akwarium się robi burza, Zadna wata w kominie nie pomaga, zastanawiam się nad bardzo drobną skarpetą filtracyjną ale nie wiem czy mi się ją będzie chciało czyścic co 3 dni.

W sumpie miałem watę w przegrodach i też nic nie pomogło. Zaczynam się z tym godzić :(


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włożoną watę w jedną ze szczelin pomiędzy komorami, woda jest kryształ po mimo pokolców i babek a jest dopiero od lutego.

Fakt że watę płuczę co 3 dni a wymieniam raz na 2 tygodnie (taki cienki pasek), ale nikt nie mówił że da się zrobić morskie jako bezobsługowe.

Po drugie jak ryby śmiecą (odchody) to nie spotkałem ryb które by je zjadały - jak nie odłoży się to Wam na wacie czy jakimś innym rozwiązaniu to gdzie ma to zalegać ? na pisaku ? skale ?

Wata to moim zdaniem najlepszy sposób na filtrację wody szczególnie przy "przerybionym" zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.