Skocz do zawartości
TMK

salon w łazience czyli uparty mąż

Rekomendowane odpowiedzi

No i...chyba zamiast w pokoju będzie miedzy łazienką a kuchnią.Ma być do 200 l. Co prawda kuchnię mam dość dużą, a w pokoju nie ma miejsca. Ale wolałabym w pokoju.

Jedyny plus jaki widzę to sprawa bezpieczeństwa, jak pęknie to wszystko spłynie do kratki,oczywiście jeśli usunę ściankę miedzy kuchnią a łazienką. No i chyba będę robić za syrenę.

Mam uczucia mocno ambiwalentne.

Proszę o opinie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz...zaczniesz wiecej czasu spedzac w lazience...albo zaczniesz chetniej gotowac ? Moze to jakas podstepna taktyka zony ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kobietą ,chociaż to zwykle mąż gotuje jakieś przysmaki i wtedy wygania mnie z kuchni, a ja muszę z nim walczyć o akwaria. Muszę się zastanowić nad podstępną taktyką.

Ale na poważnie czy ustawienie w pobliżu kraników i kratek ściekowych coś daje przy takim małym baniaczku?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje. Ja mam 240l w sypialni i muszę co parę dni dygać z baniaczkiem 30L żeby dolać RO do zbiornika do dolewek.Odległość jest zbyt duża i nie widzę możliwości zainstalowani filtra RO pod akwarium z powodu przyłączenia tam wody bieżącej i kanalizacji. Poza tym już raz zalałem pokój oczywiście przez przypadek (20-30 litrów solanki wylądowało na panelach podłogowych podczas 4 dniowej nieobecności wszystkich domowników)

Na twoim miejscu korzystałbym z tego dobrodziejstwa.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza odleglosc jaka trzeba pokonac z wiadrem podczas podmiany wody :). innych plusow nie widze, akwaria same w sobie pekaja na tyle rzadko ze nie trzeba tym sobie glowy chyba zawracac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pękania to się nie zgodzę. Może szklo foat jest mniej pękające,a le mnie taka katastrofa zdarzyła się dwa razy. :)

Raz pękła szyba przednia w akwarium w nocy i 2/3 wyciekło na podłogę. Budzenia miałam jak z filnu.Zima, ciemno stawiam nogę na podłogę a tu CHLUP.:)_o

Drugi raz rozszelniło mi się akwa, w dzień , wchodzę do pokoju a w akwarium połowa wody.Co jest grane? wygląda na całe,a tu kałuża wody!

Inne dwa zalania to moja :) ewidentna wina. Raz nie przymocowałam dobrze deszczownicy :D , odkleiła się i zaczeło sikać na pokrywę i wypływać na zewnątrz.Teraz deszczownica siedzi na 6 przyssawkach Eheima :).

Drugim razem poprawiałam filtr kubełkowy i zadzwonił telefon.Zostawiłam go pewnie w niezbyt stabilnej pozycji bo się przechylił i jakimś cudem (bo zwylke są dobrze dokręcone) spadł wąż.Co było potem to można się domyśleć.Na szczęście krótko rozmawiam przez telefon :D więc tylko jakieś 30 l


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kobieta akwarystka do tego morszczak ten mąż to ma dobrze:yes:yes:yes:yes kobiety do akwarii zapraszam:yes:yes panowie do garów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK, no to masz niezwykły "Dar":D Od jak dawna zajmujesz się akwarystyką? Bo jeśli długo to może statystycznie nie jest tak źle. Ja po 6 latach oceniam ilość wylanej wody na podłogę na ok.20l. Aż boję się myśleć o przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna, pierwsze moje rybki to były dwa skalary w lirowym słoiku. Odpłynęły na lepsze wody po 2 dniach.Do dzisiaj zastanawiam się jak moja babcia, która dość dobrze znała się na zwierzętach np miała srokę, jeża, zająca, łowiła ryby itp mogła coś takiego zrobić.

ale wracając do katastrof to ostatnie 12 lat to rozszczelnienie i deszczownica czyli razem ok 60L przy litrażu 150L.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do prośby o opinię z pierwszego postu. Mnie się pomysł akwarium w łazience i kuchni nie podoba. Miałem kiedyś w kuchni (tylko).Nie znam rozkładu Twojego mieszkania ale mało jest kuchni, w których można się rozsiąść wygodnie i podglądać "podwodę". Jakoś trudno mi sobie wyobrazić akwarystyczny relaks podczas przygotowywania posiłku. Wszystko zależy od osobistych oczekiwań. Natomiast noszeniem wody to bym się w ogóle nie przejmował. To nie słodkie, tutaj nosimy niewiele, tym bardziej, że będzie tylko 200l. Ale jak mawia Swirlej: ja Ci dobrze radzę, Ty rób jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sklaniam sie do opinii rs. Akwarium pomiedzy kuchnia a lazienka to srednio fajny pomysl.

Co do noszenia wody to nie robmy dramatu z tego powodu. Raz na tydzien przytaszczy sie to 20l bez problemu.

Ale nie wtracam sie bo kazdy ma swoj pomysl na akwa i kazdy urzadza mieszkanie tak jak jemu sie podoba.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...a w pokoju nie ma miejsca. Ale wolałabym w pokoju."

@TMK,ja też mam mało miejsca w pokoju z akwarium. Ale dawno, dawno temu, pewien znajomy akwarysta powiedział mi, że jak chcę to znajdę miejsce na akwarium. Miał rację. Trochę przeorganizowałem wnętrze i się zmieściło. Nie odpuszczaj. Zrob to na co masz ochotę. Mam nadzieję, że nie narażam się mężowi. Sama prosiłaś o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK a jaki masz rozkład mieszkania ??

ja w przyszłości w moim domu chcę właśnie zrobić akwa jaknajbliżej kuchni/łazienki - najlepiej w ścianie pomiedzy kuchnią a salonem (z reguły jest tam barek więc super miejsce)

wtedy mam blisko i do kanalizy i do "świeżej" wody i wszystko robiłbym od strony kuchni i nie patrzyłbym jak na mojej drewnianej podłodze robią się czarne plamy od wilgoci

według mnie jak się pomyśli to może być i w pobliżu kuchni i w dobrym miejscu do obserwowania

bo jeśli ma być stricte w kuchni to raczej kiepsko bo ja przed swoim akwa potrafię siedzieć po 2h i sie przyglądać życiu a w salonie byłoby mi przyjemniej i wygodniej :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.