Skocz do zawartości
Iceberg

...Bonsai...

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam...jako ze mam swoja wizje akwarium (bonsai reef),postanowilem sprobowac swoich sil w zbudowania takiego bonsaia...Uzylem do tego pianki polirytulenowej,pare rurek,pare kamieni,rozny rodzaj piasku i zwiru,zywice utwardzalna oraz 2l zywicy polirytulenowej z utwardzaczem...Jako ze to moja pierwsza taka konstrukcja nie ustrzeglem sie bledow o ktorych pozniej powiem...Patrzac na gotowe reef bonsaje u kogos wydaje sie to proste i oczywiste...tak jednak nie jest...musza byc zachowane jakies proporcje...trzeba myslec szybko i wolno dzialac,podobnie jak w muzyce...Cala filtracje chce oprzec na zywej skale w sumpie a w zbiorniku glownym,tylko jedna ,rozlozysta skala,na ktorej ma byc cala obsada...dno chce zostawic gole,chyba ze cos zwroci moja uwage a do tej pory nie zwrocilo...piasek za drobny i zbiera syf,zwir niezbyt ciekawy i latwiej go czyscic...moze plenum Jauberta...Bonsai sie suszy w lazience i nie przypomina tego ze zdjec...tak zaczalem go robic...drugim razem wystarczy juz mniej zywicy bo musialem czesto lamac i doklejac kawalki z ktorych nie bylem zadowolony...W tym watku opisze od podstaw jak to robilem,czego uzywalem,jakie napotkalem trudnosci i jakie bledy zrobilem...Ja wybralem pianke,ale wiem ze mozna zrobic takie cos z terakoty (modeling terrakotta)...wszystko ma wady i zalety...Na poczatku polaczylem dwa kamienie za pomoca zywicy samoutwardzalnej (kamienie wlozylem by to nie plywalo...niepotrzebnie,centymetrowa warstwa zywicy pomieszanej z grysem i piachem sporo wazy...wiec mozna uzyc plastiku,lub czegokolwiek co sie dobrze gnie...potem pianka...staralem sie ja dac w ten sposob by wygladala naturalnie...znowu niepotrzebnie,gdyz pianke taka i tak bedziemy rzezbic,scinac...strukture utworzy piach z zywica a nie pianka...bede wiedzial na przyszlosc...Najpierw zrobilem takiego...hmm "ptaka"...nalozylem zywice z roznymi materialami by zobaczyc ,ktory wyjdzie najlepiej...najlepiej wedlug mnie wyszedl piach budowlany pomieszany z egzotycznym bialym piaskiem,ktorym tu wysypuja plaze dla turystow...bardzo wazne,piasek musi byc idealnie suchy,dlatego warto go zapiec lub w wielkim garze gotowac az stanie sie zupelnie sypki...Pierwsze zdjecia...potem metamorfoze tego "ptaka" co to bonsaiem byc mial...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to wplyw poznej pory ale na drugim zdjeciu to ja widze kaczora donalnda prze makeupem. Hehehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jakiej poznej pory Chodi,toc to ranek...i nowy dzien wstaje i nowy dzien wstaje,nowy dzien...nie dziwie Ci sie ze widzisz to co widzisz bo to tak wygladalo...jak wstawie zdjecia dalszych prac to ciekawe co zobaczysz...pomieszanie baobabu z wielbladem moze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje i trzymam kciuki, żeby wyszły Ci lepsze formy od goscia na ktorym sie wzorujesz. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Nad dachami snuja sie sny podlotkow pelne marzen....' :) a emigranci nie spia :) hehehe. Co by nie bylo chetnie zobacze efekt koncowy bo sam szukam inspiracji do kostki bonsai z koniami :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Luft,dzieki ale to nie takie proste...nie nadaje sie do kopiowania a i jakies tam odwzorywanie tez mnie jest obce...Fakt,cholernie podoba mnie sie bonsai o ktorym mowimy i chcialbym go nawet skopiowac ale...To moj pierwszy bonsai...w drugim nie zrobie tylu bledow i wszystko pojdzie sprawniej...Wstawie dzis fotke(ki) co mnie wyszlo...Chodi,jestem na siebie wsciekly,gdyz przespalem ten moment,gdy toczyli swe dwukulki mleczarze...ach tam,niech to wszystko przepadnie we mgle...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,prace sie posunely do przodu,produkt prawie gotowy,nastepnym etapem bedzie pomalowanie czysta zywica i piaskowanie...potem z dwa dni dobrego schniecia,mycie pod natryskiem,szczotkowanie,suszenia i na koncu odkurzanie...Kaczor Donald chyba urosl...jak wspominalem jest to moj pierwszy bonsai zywicowy tak ze pewnie wiecej namarnowalem ale mnie efekt na pierwszy raz sie podoba...drugi bedzie juz wypas...niech to tylko algi wapienne zarosna i powinno byc OK...Pozdrawiam...Sorry,zdjecia nie weszly...sprobuje cos zrobic...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg - bardzo mi się podoba Twój pomysł i realizacja :) ciekawy temat...

a powiedz mi czemu nie chcesz najzwyczajniej pobawić się żywą skałą?

nawet nie chodzi mi o "żywą" czy o porowatość - ale można wybrać mnóstwo ciekawych kawałków i je fajnie połączyć :)

pytam bo ja osobiście nie lubię sztucznych wytworów w akwa - ale może to uraz po wtopie z ceramiką :)

masz jakiś plan co do obsadzenia tego?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci wyszło . Ja też coś takiego chcę u mnie lecz na LR połączonej prętami akrylowymi :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne aczkolwiek brakuje mi tam jeszcze jednej odnogi, ciekawe po jakim czasie się pokryje glonem wapiennym... co planujesz tam obsadzić?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam i dziekuje za zainteresowanie...Chrys,nie chce zyej skaly w zbiorniku glownym...po co ma sie pruszyc,skala syntetyczna ma to do siebie ze latwiej ja umyc,dojsc do niej,szczegolnie jak sie planuje tylko jedngo bonsaia...Nawet klejac zywa skale musialbym to robic na zewnatrz i i tak musialaby schnac te kilkadziesiat godzin...resiny podwodne jednak sa slabe i z czasem odlamuja sie...a po takim czasie bez wody nie chcialbym wiedziec co tam padlo...Jestem zwolennikiem zywej skaly ale wedlug mojej ideologi od tego jest duzy sump z mega cyrkulacja...obsada...???...jeszcze nie wiem,pokombinuje...akwarystyka morska zajmuje sie dopiero pare lat,wiec nie bedzie tam czegos bardzo trudnego...LPS'y (za milosc do nich),miekkie (za kolory i ruch)Marze by gdzies u gory dac ukwialy (zapomnialem nazwy,ostatnio o tym bylo)...nie spaceruja one,sa przepieknie kolorowe,czesto violet i czerwien...na dole,poza skala trachyphyllie,euphyllie no i gdzies na skale chcialbym dac catalaphyllie,oczywiscie zielony dywan pachyclavulari,clavulari...acanthastrea,blastomussa,pare mniej wymagajacych (jedzacych) NP w miejscach nieoswietlonych...Pamietak ze ta skala to prototyp...z druga poradze sobie lepiej,mysle...MR Garden...w rzeczy samej moglaby tam byc jeszcze jedna odnoga i takie bylo zalozenie ale ja te skale lamalem,rozbijalem 'tak to jest jak sie nie jest wykwalifikowanym skalnikiem...Aparat nie oddaje tak bardzo 3D,ale w rzeczywistosci tam jest ta jeszcze jedna odnoga,tylko zbyt krotka albo zawalilem proporcje...acha,czy ktos wie co to jest terakota do modelingu (modeling terracotta) i czy latwo to dostac...byloby to idealne do modeli skal...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icebreg chodzi Ci o ukwiał Stichodactyla haddoni ? Piękny jest i sam je planuję :) Co do terakoty modelarskiej masz na myśli tą siatkę, która się modeluje zależnie od kształtu bryły?

P.S.

W akwarium w 3/4 jego długości dałbym drzewko, natomiast na środku mały pagórek z koralami utworzyłoby to całkiem fajną kompozycję, jedno wielkie drzewko i mały "kamień" :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może o ukwiał Cerianthus filiformis :)

A co do "drzewka" to gorąco kibicuję, to zdecydowanie nowe tchnienie, ciekawe jak będzie wyglądało :)

Życzę powodzenia :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie,mnie chodzi ocerianthus,takie delikatne ukwialy osiadle o czasami slicznych barwach...robia wrazenie dwa lub trzy takie w grupce w roznych kolorach...ogolnie jestem przeciwnkiem ukwialow ale akurat te...moze ktos podesle link do czegos podobnego...Kurcze Gotter mnie uprzedzil a ja po slowniku szukalem...Mr Garden,byc moz ta terakota inaczej nazywa sie w Polsce...to cos w rodzaju gliny,ktora twardnieje jak to glina a potem w zaleznosci od terakoty,mozna wypalic w piecu (chyba 125 stopni)...robi sie tez z tego donivzki a Indyjczycy robia dekoracje...widzialem na ebay'u ale bez opisu a jest tego troche...Pozdrawiam...

Chyba Hindusi :)

mintaj


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle, tak z innej beczki, w jakim zbiorniczku stanie ten bonsai ? Chodzi mi głównie o wymiary...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I tu jest maly problem...ten bonsai stanie w mojej kostce jko experyment,ale zrobie drugi do przyszlego akwarium 80x70x45wys...Problem w tym ze moze to sie przeciagnac bo prawdopodobnie zmienie Kraj...juz za dlugo we Francji siedze...poznalem co mialem poznac i mam potrzebe zmiany ,no ale akwarystyka morska jest ogolnie dostepna w kazdej czesci Planety...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.