Skocz do zawartości
Mati33

Niedosolona woda - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy żywa skała może poleżeć w wodzie i zasoleniu ponizej 1.020? Czy zeby ewentualnie zwiększyć zasolenie moge w niewielkich ilosciach dodawac sól bezposrednio do zbiornika? Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól do zbiornika to nie, dlatego, że może być żrąca ale rozrobioną solanke tak


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz te skale w gl. zbiorniku ?

Jesli tak, to wylej do wiadra wode, dodaj kubek soi, pomieszaj pompa z pol godziny a pozniej co 10 min. dodawaj litr do akwa, ktore jest puste ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak ja rozrobie to odrazu moge wlać? Jak z tą skała? stanie sie jej cos jak poleży w takiej niedosolonej wodzie? Nowy zbiornik, zero życia!

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego skale się nie stanie, często w baniakach FOWLR zasolenie jest nawet niższe. Zrób jak radzi Stani i po kłopocie, nie ma co panikować.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki. Opiszę swój problem dokładniej żeby nie wyjść na niekumatego wśród doświadczonych kolegów.

Przedwczoraj rozrobiłem sobie z wodę wg. wszystkich instrukcji. Wszystko było ok dopóki wczoraj nie zacząłem sobie mierzyc zasolenia nowym Hydrometrem, który o dziwo wskazywał 1,0175. Dosalałem i dosalałem - niewiele się ruszyło. Doszłem tak do poziomu ok. 1.02 ze swiadomościa że cos jest chyba nie tak. Dziś w sklepie się potwierdziło że hydrometr zaniża o ok. 0.005. tym sposobem zrobiło mi się małe zamieszanie. Chcąc zbić zasolenie odlałem częśc wody i dodałem świeżej. Troszke przesadziłem chyba i szacunkowo mam ok. 1.02 z możliwością że jest mniej. Nie chce więcej kombinować bez dobrego hydrometru. Jutro wezmę troche wody i w sklepie mi sprawdza jaka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad 0,005 to zaden blad. Mozesz go zapamietac i podciagnac zasolenie do 1,024. Bedzie ok. nie martw sie. Pozniej juz postaraj sie nie robic gwaltownych zmian.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, fajne takie tematy nie? :) Oj jak tak człowiek pomyśli ile problemów przerobil, to taki skok zasolenia to sam miód :) Matt, zrób tak jak radzi Stani a wszystko będzie git:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie smiej!

Kiedys nie bylo internetu. To kosztowalo...:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.