Skocz do zawartości
Łukasz Różański

Ile tej skałki?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod koniec procesu planowania baniaka 126 litrów brutto, odjąć panel i grubość szkła - wyjdzie jakieś 100... planowałem kupić u Przemka 25 kg (żeby taniej wyszło), a tu słyszę, że nawet 20% to za dużo i nie ma miejsca na korale... to już nie jestem peweien ile tej skałki dawać.

Oczywiście mógłbym zakupić najpierw 10kg, a potem dokładać w razie potrzeb, ale mieszkam w mieście, gdzie nie ma sklepów z morszczyzną i muszę albo jeździć do Wejcherowa/Gdyni (jakieś 200 km) albo zamawiać netem...

Tak, czy inaczej wolałbym zamówić raz i od razu wiedzieć ile.

Obsada planowana: 3 ocelarisy, salarias, grzybki, ksenia, clavularia, a potem kto wie...

Filtracja: Berlińska + 5kg ożywionego piachu z Aquariusa.

A więc ile tej skałki?


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Łukasz piszesz ...."Filtracja: Berlińska" a o ile pamiętam ta filtracja rządzi się jednym prawem MAXIMUM ZYWEJ SKAŁY więc nad czym tu myśleć jeśli jesteś pewien że te 25 kg jest naprawdę dobrej "jakości" ( i dobrej cenie) to ani minuty bym się nie zastanawiał.....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman, im więcej, tym lepiej:yes, ale gdzie są granice?

Widziałem baniaki zapchane skałą jak dobra kasza masłem, ale nie wyglądało to najlepiej.

Zależy mi alby błazenkom było wygodnie, a więc miały gdzie pływać, choć do Otylii J. im jeszcze brakuje:)

Po prostu się obawiam, żeby nie przegiąć:D


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz.....ja mam pdobny baniak do twojego...mam w nim ok 17 kg skaly....i wcale jakos duzo jej nie jest wizualnie....moim zdaniem..oczywiscie ...25 kg bedzie ok...bedzisz mial przynajmniej pole manewru z jej ukladaniem..

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) Rozwiązany kolejny dylemat, kupuję 25kg. Jakoś będzie, najwyżej zostanie na małe pikto-reef, albo założę refugium na skałach. ech, za dużo myślę i kombinuję, planuję ten baniak już od 3 lat i chcę aby wszytko dobrze wyszło...i tak się nie ustrzegę wielu błędów...


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i @dino35 bardziej obrazowo wytłumaczył.

Ja mam teraz po modernizacji około 250 litrów w obiegu, w akwa mam około 35 kg skały, i wciąż uważam że mało.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy lubi akwarium zapchane skala. Ja to rozumiem bo fajnie wygladaja np. zbiorniki z piekna biala lacha piasku i jakas kolumna z zywej skaly. Jesli jednak ktos chce zajmowac sie koralowcami to lepiej tej skaly miec wiecej niz mniej.

Tak przynjamniej sprawa wyglada w metodzie Berlinskiej.

Ja mam 31kg i to jest raczej malo. Tak jeszcze z 9kg bym dorzucil. :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko takze zalezy jaka skala ja bym sie nie odwazyl kupienia skaly z netu ale to moje zdanie a po drugie wazne jest tez ulozenie jesli ktos to potrafi mozna swietnie ulozyc moge wyslac zdjecia na priv jak to zrobic pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w sumie masz racje. Skala z netu to zawsze ryzyko. Raz sie uda a drugi raz nie.

Co do ulozenia to tez masz racje.

Ja sie pisze na fotke. Jesli mozesz wyslac to prosze na priva.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o przesłanie tego o ułożeniu skały na blajo@buziaczek.pl

z góry dziękuje


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez poprosze

joops@master.pl

niedlugo bede mial okazje wykorzystac :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to moze wrzuce je do galerii ok i prosze o ocene tylko zdjecia kiepskie akwa 200l i calosc wyglada pieknie az cud ze to stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja poprosze o fotki paletka6@op.pl

jak wstawisz fotki do galeri to wklej tu link żeby było łatwiej wtrafić :D


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.