Skocz do zawartości
ona

Reefmax by Ona

Rekomendowane odpowiedzi

#340946 Natan :

Jakie złogi soli ? mam swoja ponad rok i nic się na pływakach nie osadza, czyściłem ją tylko raz i generalnie jest niezawodna.

...Ja mam dwie,jedna na podczerwien i druga splawikowa...raz sie zablokowala...bylem w domu...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam bawić sie dzisiaj w aquascaping , ale po 3 godzinach układania skały na podłodze , mój mąż stwierdził , ze pora najwyższa wziąć sprawy w swoje ręce. W tempie iście ekspresowym ( dosłownie 5 minut) stworzył swoje gruzowisko , które przedstawiam poniżej . Myślę , ze jak na te 5 minut , chyba mu nawet nieźle wyszło.:D

Niestety mi dzisiaj kompletnie nie szło :D

Zdjęcie trochę słabe bo z komórki i nie widać tych wszystkich półek , półeczek i grot , ktorych jest sporo . Myślę , ze będzie to widać dopiero na zdjęciach zrobionych aparatem .

Zostawiamy ?:D


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby Ciebie satysfakcjonowało :D ja Swoja skałę układałem cały dzień :D patrzac na swoj baniak czuje wewn. harmonię. i chyba o to chodzi.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft , facet mi siedzi na drugim laptopie i czyta forum na swoim koncie , więc te "zostawiamy?" to takie troche celowe było:) .

U mnie też się zapowiadało na cały dzień:D.

Słuchajcie , a jak to jest z wpuszczaniem ryb do tak młodego zbiornika? ,mogę je już wpuścić , czy lepiej zaczekać . ?

Z jednej strony chce im powiększyć przestrzeń , bo bidule w 30 L się trochę męczą , z drugiej boję się , zeby ich nie zabić. Skała jest miesięczna , świeża solanka, i wlałam dzisiaj biodigest.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na małą aktualizację .

Akwarium ma już miesiąc i wygląda tak . Tym razem filmik . Z przejęcia zapomniałam nagrać kilka korali :). Nie jest to szczyt marzeń , ale mam nadzieje , ze za jakiś czas będzie wyglądać to już troszkę inaczej.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac w filmie radosc z baniaka. a to najwazniejsze. Film wyszedl b naturalnie. no i the piano... B przyjemnie. Pozdro!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) filmik fajny,można się zrelaksować widokami przy dżwięku lub na odwrót :) czuje się radość tworzenia a początki to jeden z fajniejszych momentów akwarystyki :) i gratuluje przeskoku

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak zapowiada się rewelacyjnie

Widać, że masz dobry gust dowodem czego, jest fakt że mamy takie same Rico :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ,iż bawię się aparatem, a przy okazji rownież rozgryzam forum , postanowiłam wrzucić moje ostatnie rarytaski.

Zacznijmy od tej ślicznotki , na którą polowałam 10 miesięcy.Wreszcie udało mi się ją dorwać.

Acanthastrea fluo .

25452530.jpg

Następne są zoa , moja kolejna miłość .

64472909.jpg

75595055.jpg

31115216.jpg

17952550.jpg

30456329.jpg

66993598.jpg

12705085.jpg

Uploaded with ImageShack.us

I nowy domek dla błazenków , szkoda tylko , ze go olały :) Pięknie się pompuje.

quadicolor.jpg

Do akwarium trafiła rownież śliczna babeczka Stonogobiops yasha oraz gobiodon histrio.

Nowy gobiodon trafił do akwarium w ramach pocieszenia . Niestety mój ulubieniec Gobiodon okinawae zginął tragicznie wkręcając się w pompkę cyrkulacyjną . Doznał obrażen wewnętrznych i odszedł na wieczną rafę :) .

Tygrys uśmiałam się :)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne bedzie akwarium za jakisz czas,

ps;to nie Ty wczoraj kupowalas w erybce tą acanthrastee?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz za dużo tych zoa i chcesz sprzedać szczepy ???? ładnie się zapowiada to akwa i już ładniejsze od mojego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja :lol: , a to Ty mi ją sprzedawałeś? :)

Nie,ja tam nie pracuje,ale widzialem jak ja kupowalas.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawy baniaczek.

Pozdrawiam

Mateusz :rolleyes:


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne szkiełko ^^

Jak nazywa się dokładnie nowy domek dla błazenków?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygrys strzeliłes w 10 :).

Kiedy wydawało się , ze nasze akwarium dojrzało (zdj.nr1)...

tak naprawde zaczęło się na dobre, co widać na kolejnych zdjęciach . (chociaż to nie były jeszcze te najgorsze chwile akwarium).

Oj bywało cięzko nawet bardzo , pojawiały sie chwile zwatpienia , bezsilnosci , ale walczyliśmy .Teraz akwarium wyglada tak :thumbsup: (ostatnie wczorajsze zdjęcie).

Mam nadzieje , ze najgorsze chwile juz za nami.

Nie jest to oczywiście szczyt moich marzeń , ale po tych kilku miesiacach bagienka , az miło popatrzec.

post-10252-0-03164200-1315505005_thumb.jpg

post-10252-0-98136200-1315507592_thumb.jpg

post-10252-0-03917100-1315507602_thumb.jpg

post-10252-0-51352900-1315507611_thumb.jpg

post-10252-0-25273500-1315507741_thumb.jpg


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie strasz mnie...

U mnie dojrzewania w ogóle nie było a że obsadę mieliśmy zbliżoną to pełen obaw oglądałem fotki.

Czy dobrze widzę, że znacznie zredukowaliście ilość piachu?

Trzymam kciuki by wszystko dobrze się rozwijało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach" wyszedł" z akwarium przy odsysaniu farfocli. Bedę dosypywała , za jakis czas , małymi porcjami przy podmianach wody .

Wiesz ja w 30stce tez nie wiedzialam co to dojrzewanie . Nie sądziłam , ze to moze , az tak wyglądać.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 48 l od miesiąca , wydaje mi się , że dojrzało ale patrząc na te miniaturki aż mam dreszcze mam nadzieję , że u mnie już dojrzało i nie będzie takich glutów , wszystkie parametry są w granicach normy , co mnie bardzo dziwi bo codziennie mieszam w baniaczku jak jakas czarownica w kotle z miksturą


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo utrzymywał się taki stan?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stan trwał 3 miesiące , właściwie czysto w 80% jest dopiero od 10 dni . Te 20 % to jeszcze taki meszek rdzawy na 2 skałach . Dodatkowo nadal ograniczamy oświetlenie 5h actynica i 3h biała. Mam wrażenie , ze koralom to w ogóle nie przeszkadza .

Pawoj kliknij w miniaturki otworzy Ci duże zdjęcie.

Mam takie pytanie , czy ktoś sie orientuje od czego to zależy , ze w akwarium rosną glony wapienne , w rożnych odcieniach kolorystycznych ? , jedne są w fiolecie , drugie w intensywnym bordo, a trzecie wpadające bardziej w ciemny róż?.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa mówi od poziomu jonów wapnia w wodzie, ale wpływają na to różne inne czynniki, takie jak poziom jodu, strontu, magnezu, węglanów, czy sam aragonit, który osiada na skale i rozpuszczając się uwalnia te wszystkie związki. Kiedyś wyczytałem, że jeżeli na szybach rosną glony wapienne wielkości 5zł tzn, że są super warunki hehe, u mnie rosły, później trochę przestały przez zielone gloniska, ale te powoli odpuszczają i znów skała się różowi. Może i wygląda to atrakcyjnie, ale na pewno wpływa na właściwości filtracyjne skały, algi zatykają przecież pory, w naturze temu procesowi zapobiegają jeżowce, ale w małym zbiorniku nie każdy może sobie na takiego pozwolić, cóż pozostaje więc pytanie, cieszyć się z obecności alg wapiennych, czy też nie :) Jeśli jednak chciałabyś wspomóc jakoś ich rozwój możesz spróbować zastosować CaribSea Purple Up :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.