Skocz do zawartości
qLEK

paprochy w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Mam maly problem z woda,mianowicie wczoraj wsadzilem zywa skale i niestety okazuje sie ze niezbyt dobrze ja wyczyscilem.

W akwa plywaja mi kawalki gazet w duzej ilosci :).

Mam temu przeciwdzialac np wsadzic zwykla pompke filtrujaca ze slodkowodnego ,czy moze poczekac az sie samo wszystko wyklaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja filtrowałem filtrem mechanicznym z słodkiego :) kaskada fzn-3 i jakiś senior bio z gąbkami wszystko.

Dodatkowo miesza i wyłapuje wszystko.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły filtr gąbkowy albo tak jak ja materiał filtrujący złożyć w worek i gumką recepturką na cyrkulator - 20 min i woda czyściutka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caly czas wate, ktora wymieniam co 1-2 dni i ZAWSZE ma kolor czaju. Polecam, jesli masz gdzie ja wkladac


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą watą to nie tak kolorowo i nie u każdego jest the best u mnie po paru godzinach blokowała przepływ wody i skutek taki

automatyczna dolewka wali wodą

pompa obiegowa pracuje na sucho

ale wczoraj przyjechała skarpeta i to ona jest THE BEST ! wielka można do niej wsadzić wszystkie węże z filtrów odpieniaczy spływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , wata jest the best ,ale trzeba mieć baczenie na nią ,bo jak się zapcha syfem to ogranicza przepływ, wtedy trzeba ją OUT !dobra strona takiej sytuacji to taka ,że trzeba ją wywalić co 1-2 dni i nie sposób tego przeoczyć . skarpety nie stosowałem (chyba ,że na stopy) :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po włażeniu waty nie świruje wam odpieniacz ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336063 Snakecharner :

Czy po włażeniu waty nie świruje wam odpieniacz ?

Tak właśnie się dzieje,pieni jak szalony i zaraz pełny kubeł


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co się znajduje w wacie ? I na ile jest to szkodliwe.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wate trzeba przed wlozeniem do akwa wyplukac w cieplej wodzie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie płuczę i odpieniacz nie świruje ,ale przepłukać nie zaszkodzi :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qlek napisz coś o tym jakie masz akwa (sump?,panel?,litraż?).Co do waty używam JBL i nie zaobserwowałem kłopotów z odpieniaczem.Wata idealnie oczyszcza wodę z drobin.Ja wymieniam ją co trzy dni.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie poradzilem.Wsadzilem zwylka pompke mechaniczna i zebrala caly syf.Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ReefMaxie robię to tak. Kupuję watę akwarystyczną w paskach, dokładnie 5. Na każdy filtr grzebieniowy owijam jeden pasek waty trzy gumki recepturki. Dwie wzdłuż patyka i jedna na okrętkę na samym dole... taka procedura x4 na każdego badyla. Na każdy filtr grzebieniowy zakładam taką małą rajstopę (takie jakie nasze Panie używają do mierzenia butów, na przykład z Deichmann'a :) ). Wszystko sklecam do kupy. Ok... został nam 5'y pasek, przykładam go na górę panela zraszającego (deszczownię, jak zwał tak zwał) i przycinam na oko, by pasował na długość. Z jednego paska wychodzą trzy wkładki. Każdą taką wkładkę zginam na pół wzdłuż i robię nacięcie na samym środku około 1 - 1,5 cm. Tak żeby po rozłożeniu wkładki uchwyt od panelu zraszającego przeszedł elegancko. Wkładkę w panelu zraszającym wymieniam co 24h. Co 3 dni wyciągam filtry grzebieniowe i myję te rajstopki i zakładam ponownie na grzebienie, dzięki rajstopkom wata na grzebieniach wytrzymuje lekko tydzień. W Olsztynie pasek waty kosztuje 2 zł = woda kryształ naprawdę żadnych drobinek!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.