Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podobno "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i to przysłowie sprawdza się doskonale w akwarystyce ,wiem o tym doskonale z własnej autopsji,pewnie jak większość z Was ,na początku chciałem mieć mały ładny zbiornik (reef max).Ale stanęło na 135L+ panel 55L,akwarium ledwo dojrzało jak zauważyłem że brak miejsca .W przeciągu kilku sekund powstał pomysł na 300L i zacząłem kompletować sprzęt , aklimatyzować żonę do nowego pomysłu i nadal jestem w czarnej D...(z rybami łatwiej idzie hehe) Pojechałem do Białegostoku obejrzeć zbiornik Rafała i podkupić kilka szczepek no i po zobaczeniu tego cuda zmieniły się litraż na 460

zbiornik klei mi już Tofik.Wszystko będzie stało na stelażu stalowym z profilu zamkniętego 40x40x3 oczywiście obity płytą,

a to wstępny setup:

1- baniak 126x67x55h przednia i prawa opti ok 460l komin 3 otwory 2x25 oraz 1x32mm

2- sump 85x55x45 3 komory

3- odpieniacz Diy by thcskiba kopia PS 750 Body na pompie ab2000as(jest)

4- fr509+nj1200

5-obieg na nj8000

6- lampa sunpower 8x54W

Jeszcze nie wybrałem cyrkulacji Tu może coś doradzicie, posiadam reef circulator 1000

ale nie jestem pewien jej jakości

no i jeszcze sporu hydrauliki już zamówionej i pewnie kilka rzeczy o których zapomniałem

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze sie zdecydowales na wieksze:) ja tez myslalem o reef maxie a stanelo na 300:)..mialem miec 180X60X50h ale koszty trochu mnie przerazily:(moze bardziej malzonke i zuzycie pradu.....jesli chodzi o cyrkulacje to mam zwykle jvp 102 na magnesach mam 3 sztuki i dla mnie sa ok zalezy ile kasy chcesz wydac.....pozdr i czekam na fotki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#336470 marbecz :

5-obieg na nj8000(jest)

6- lampa prawdopodobnie sunpower 8x54W

Jeszcze nie wybrałem cyrkulacji Tu może coś doradzicie, posiadam reef circulator 1000

podpowiedzi tak z praktyki :)

5-obieg na nj8000(jest) - zapomnij o tej pompie, te otwory w kominie nie dadzą rady, max to 5000

6- lampa prawdopodobnie sunpower 8x54W - kup lepiej 10x54W

3 szt reef circulator 1000 spokojnie wystarczą na to akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekB30 kupiłem tą pompę bardzo okazyjnie jak będzie trzeba to sprzedam i kupie mniejszą bez strat finansowych ale myślałem ze na końcu dam 2x lock line z dyfuzorami i będzie ok

nad lampą pomyślę dzieki


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#336484 marbecz :

DarekB30 kupiłem tą pompę bardzo okazyjnie jak będzie trzeba to sprzedam i kupie mniejszą bez strat finansowych ale myślałem ze na końcu dam 2x lock line z dyfuzorami i będzie ok

nad lampą pomyślę dzieki

nieprecyzyjnie się wyraziłem, poprostu powrót nie wyrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek to mnie zmartwiłeś tym powrotem no i lampą bo występuje tylko w powermodule cena ok 4tyś wiec może w ledy trzeba doinwestować?

qba25 zdjęcia będą po niedzieli jak akwarium będzie u mnie,ale odebranie go to nie taka prosta sprawa bo z Tofikiem muszę kolejną flaszkę wypić a chłop ma głowę :) więc wyprawa na 2 dni do Białegostoku


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

co do lampy, to przy 10 świetlówkach łatwiej uzyskać ciekawą barwę, zawsze to dwie świetlówki więcej

ja kupiłem najnowsze dziecko Blaua

Blau Lumina 1054 10x54W 122cm

stateczniki wymieniłem na ściemnialne i lampeczka fuul wypas

jeszcze sterownik Profiluxa i będzie komplet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336508 DarekB30 :

co do lampy, to przy 10 świetlówkach łatwiej uzyskać ciekawą barwę, zawsze to dwie świetlówki więcej

ja kupiłem najnowsze dziecko Blaua

Blau Lumina 1054 10x54W 122cm

stateczniki wymieniłem na ściemnialne i lampeczka fuul wypas

jeszcze sterownik Profiluxa i będzie komplet :)

mnie kusi samemu zrobić lampę tez na statecznikach ściemnianych tylko się trochę boje efektu i jakości,jednak jak oryginał to oryginał


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#336510 marbecz :

mnie kusi samemu zrobić lampę tez na statecznikach ściemnianych tylko się trochę boje efektu i jakości,jednak jak oryginał to oryginał

jeśli będziesz miał koronę to się nie ma co zastanawiać :)

kilka profili aluminiowych, świetlówki stateczniki i w tej cenie będziesz miał wersję ze ściemnianiem

i jeszcze Ci na świetlówki zostanie :)

są nawet gotowe profesjonalne rozwiązania, ostatnio nawet składałem taką lampę dla Kubaasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ma rację 10 rurek będzie ok, jak nie będziesz potrzebował 10 przy dojrzewaniu np to wkręcisz tylko 6

potem 8. A jak już kompletnie nazbierasz życia to dasz 10 i gitarka :]

marbecz[/b]]

z Tofikiem muszę kolejną flaszkę wypić a chłop ma głowę więc wyprawa na 2 dni do Białegostoku

Zawsze powtarzam, że sukces to praca, praca i jeszcze raz praca hehe :)

Akwa dosycha, podobnie jak moje gardło a więc zapraszam na powtórkę z rozrywki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie baniaka który jeszcze stoi u @Tofika w Białymstoku5883-dsc00324.jpg

5883-dsc00318.jpg

chyba całkiem nieźle mu to wyszło


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no.. baniaczek pełną gębą... widac rękę profesjonalisty(Tofik:kapelusz). fajny wymiar... będzie kolejny super zbiornik na forum. czekamy na kolejne foty... te z odbioru akwa też:help1 pozdrawiam.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Zaraz, zaraz bo czegos nie chwytam :help1

Wzmocnienia z przodu "niet" a z tylu wchodzi w komin ?

Ciekawe rozwiazanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, wzmocnienie z przodu też będzie, ale że się zmęczył i usiadł na kanapie, pech, że było tam wzmocnienie :help1

A więc musiałem drugie dorobić, i wkleję je jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejaj wklejaj Tofik do odbioru coraz bliżej:strutin


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu obudowałem stelaż nie sądziłem że wszystko tyle waży pewnie jakieś 100kg a gdzie reszta gratów? zacząłem myśleć o wytrzymałości stropu :banghead


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym akurat bym się nie przejmował, no bo właściwie czemu?

Ludzie w domy stawiają baniaki po 1500L :), bardziej bym się martwił panelami, które są z kartonu i nie wiadomo jak się zachowają pod takim obciążeniem. Dobrze Ci radzę, wytnij panele pod szafką, w razie konieczności wyrównaj posadzkę i gitarka będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik Ty wiesz co mi żona zrobi jak nawet wspomnę o tym pomyśle?:)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, maja po tysiac a po roku sprzedaja na allegro bo "nie przewidzieli" kosztow utrzymania :-)

Nie sztuka wywalic baniak, sztuka miec tam ladne korale i utrzymac akwa pare lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338849 marbecz :

Tofik Ty wiesz co mi żona zrobi jak nawet wspomnę o tym pomyśle?:)

Mariusz a wiesz co Ci żona zrobi jak panele rozmokną, ugną się szafka się przechyli o kilka mm szkło dostanie naprężenia i... masz do wymainy podłogę, wkurzonego sąsiada na karku, i wreszcie najgorsze - życie w akwarium wyleci na podłogę? :)

Chyba jednak coś w tym jest że część osób wycia panele pod szafką i robi odwlekę żeby wyrównać posadzkę?

Ale spoko zostaw jak jest ja mam co prawda tylko kawalerkę, ale za skrzynkę wódki dam Ci schronienie na jakiś czas, puki kryzys z żonką nie minie :)

ryby, ja miałem na myśli akurat słodkowodne jako dowód że 500-1000L w bloku to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu baniaczek ,dotarł wczoraj o 12 w nocy :p czekan na hydraulikę ale coś kurier się opiernicza

kilka fotek nowego nabytku robionego przez Tofika5883-img_4601.jpg5883-img_4602.jpg5883-img_4603.jpg5883-img_4604.jpg5883-img_4605.jpg

sorki za bałagan na zapleczu w firmie ,baniak postawiłem w pracy bo tam wszystko składam potem będzie przewiezione do domu5883-img_4606.jpg


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale Tofik z czego jest zrobiony ten komin?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin zrobiony jest z 2 ścian, zewnętrznej - 8mm przeźroczystej oraz wewnętrznej z 6mm szkła malowanego chemicznie.

Część pomalowana jest skierowana do wnętrza ściany w celu nie dopuszczenia do kontaktu z przepływającą wodą.

Chociaż nie powinno reagować z wodą to jednak na wszelki wypadek jest wewnątrz ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

sorry za of top

ale czy komin w moim akwarium będzie również tak zrobiony :p:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.