Skocz do zawartości
RyszardC

reefmax 1 morski baniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

12.03 wystartowal moj reefmax

moj sprzet

grzalka - standardowa

Aquael Reef Circulator 2600 - x2

zywa skala - 14kg

zywy piasek - Natures ocean live aragonit

ro/di

Oto zdjecie ukazujace co udalo mi sie ulozyc,zapewne w niedalekiej przyszlosci cos sie zmieni bo narazie wyszlo gruzowisko.

pic

Teraz przyszla pora na kila pytan ktore mnie nurtuja.

- purigen i chemipure elite .Kiedy je wsadzic,po zakonczeniu dojrzewania?

- hagen cycle -lac czy nie , mam cala butle

- Do tego mam problem z jakoscia wody po calym akwa plywaja syfy(wyglada to na kawalki fizeliny) wyglada to tragicznie i nie moge sie z tym uporac wiec moze Wy macie jakies pomysly jak sie tego pozbyc?

pic

- Kiedy 1 podmiana wody?

Narazie nie mierzylem parametrow.Ale chyba zaczne powoli sie w to bawic,od startu mienelo 14 dni.

Ostatnie pytanie na dzisiaj. Przed dolaniem wyparowanej wody podgrzewacie ja do 25 stopni czy lejecie "zimniejsza"?(jakos nie moglem znalezc info na ten temat)

Pozdrawiam

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj zbiornik jest zalany tydzien wczesniej niz twoj i mialem te same pytania/problemy i tak....1-purigen i chemipure mam wlozony 2-cycle lalem 3-zaloz wate na pompy to caly syf ci osiadzie na niej a nie bedzie fruwal po akwa u mnie to pomoglo......co do podmianki to ja czekam narazie ale niech sie wypowiedza ci ktorzy maja wieksze doswiadczenie pozdr

ps.uzupelnij sobie dane w profilu:)

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wrzucić teraz już purigen i chemipure elite :p

jak masz to lej to nie zaszkodzi napewno:) tylko dawki rozsądnie żebyś nie narobił sobie problemów:)

cyrkulację ustaw na skałę niech wydmucha syf i to jest dobre rozwiązanie. ja w pierwszym koszyku miałem watę żeby zbierała syf i na pompach to dobry pomysł samo to Ci przejdzie i czekaj cierpliwie na dojrzewanie :p

Powodzenia i pozdrawiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Twoje ostatnie pytanie mnie naprawde rozbawiło :p

Jak myślisz... Jezeli masz 100 litrow wody o tem 25 stopni, wyparuje Ci powiedzmy 0,5 litra.

To jak dolejesz pół litra wody o temperaturze powiedzmy 17 stopni do 100 litrow o temperaturze 25 stopni to stanie się cos strasznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bakterii nie dodawałem ale miałem wodę z podmianki wymieniłem też odpieniacz stosuję też węgiel silicate clear i phos guard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.