Skocz do zawartości
lewy-a

dobra kompozycja?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

planuje założyć akwarium 200 litrowe z

skałką żywą, z 6-8 błązenków, ukwiały oraz pare sztu koralowców miękkich. Czy to do się pogodzić wszytko zarówno w hodowli, utrzymaniu jak i finansowo:)

z góry dzięki za wskazówki


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo to zależy jakie masz dochody.Czy kupujesz Delteki i tunze, ile żywej skały? Było już tyle razy,że poszukaj. A może parka błazenków i jakaś inna rybka?

Tak to jest dobry układ.Wielkość akwarium taka,ze bedzie stabilne biologicznie,ale niezbyt kosztowne korale miękkie i symbolicznie kilka rybek,też dość proste-oczywiście w porównaniu z innymi większymi czy bardziej obciążonymi akwariami.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może 2 parki błazenków i zebrasoma flavescen (tylko nie wiem czy można 2)

wiem, że z parkami cięzko będzie trafić:D

podobno 20 % ma być skały (w porównaniu ze zbiornikiem)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki są bardzo interesujące pod tym względem.Nie ma szans na kupienie parki, ale w 99.9% uda ci się stworzyć parkę lub stadko ponieważ stosownie do sytuacji zmieniają płeć-tak zgrubsza pisząc

Ilość skały zależy od ilości żyjących w nim organizmów, na początek wystarczy 10%


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przy 4/6 sztuk dobiora się w pary, czy po prostu będą żyć grupie? podobno nie są agresywne...


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze bedzie jedna samica i samce z dominantem tzw matryjarchat , ale jak wezmiesz nie jeden a np 2 lub 3 gatunki błazenków to bedzie moze ciekawiej. Tylko miej więcej ukwiałów ,bo będzie wojna.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znacie może jakiegoś linka tylko z błazenkami? i ukwiałami...

jak coś znajde to tylko tak z gróbsza, i to samo w ksiażkach - których jest jak na lekarstwo


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mozna w 2xx litrach trzymac wiecej niz jedna parke blaznow? wydawalo mi sie zawsze ze parka "zaklepuje" sobie zazwyczaj teren wiekszy niz akwarium i sa zgrzyty z innymi?

TUTAJ masz male info o blaznach


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ocelarisy i clarki . Wojny nie ma bo nie mają o co walczyć, gdyż brak ukwiała. Ocelarisy pływają w toni a clarki adaptują po kolei goniopore a teraz clavularie.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby w 200 litrach 8 ryb było dobrym pomysłem. w pary się nie połączą bo jak Ci już napisano tam panuje inny układ - baba rządzi reszta do roboty :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.