Skocz do zawartości
Pante

Jaka pompa podająca do APF600 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z waszego doświadczenia jaka pompa (podająca wodę do odpieńka) najlepiej sprawdzi się z APF600? Mam AB UP 2000 (ta słabsza) może być? Zamontować zawór regulacyjny na odpływie z odpieniacza ?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego Delteca zawsze montuję New Jet'a 1200. Fajna pompa, cicha i z regulacją przepływu.

Na wylocie wody nie montuję zaworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 800l/h


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zawor czemu ma służyć? Mokra/sucha piana?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bez zaworu będzie tylko sucha? Czy wogóle będzie żle działał...


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam aquael 650 i jest ok

a tak na marginesie to po co stosowac pompy o sporo wiekszym przeplywie niz potrzebny i je dlawic na maxa, pompa podajaca do odpieniacza podnosi wode na kilka cm wiec dziala z maxymalnym przeplywem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pompa do 1000 l wystarczy. Zawor na wylocie to dobra sprawa, gdy sie chce odpieniac bardziej "na mokro".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w pewnym sklepie powiedziano mi ze najlepsza bedzie Aqua-Medic-Oceanrunner-PH-2000?pytam powaznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie chceli ci wcisnąc tą pompe.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pompy podłączyłem pod bypass na powrocie


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam odpieniacz podłączony na powrocie ale wczoraj zmieniłem pompe obiegową z NJ3000 na NJ4500 i dziś mam już problem z ustawieniem odpieniacza (musze ustawić mały przepływ bo w innym przypadku przelewa) rozumiem że zwiększyłem obieg ale dlaczego musze go teraz tak bardzo skręcać...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten odpieniacz podłączony ze spływu i jest OK. Trochę zabawy z ustawieniam. Zawór na wylocie- tak, ale ja mam redukcję średnicy kolankiem jest super. Trochę tylko czasu i ustawisz. Warto mieć automatyczną dolewkę, tak aby słup wody w kominie był na stałym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem problemów z przelaniem na powrocie mam dwa zawory jeden ograniczający dopływ do odpieniacza drugi ograniczajacy do sumpowni ustawiłem raz na wyłączonej pompie odpieniacza - widać ile przez niego się przelewa i koniec

Edytowane przez cagen (wyświetl historię edycji)

450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinek z manuala do odpieniaczy serii AP

Operation and Setting: Open the valve on the outlet pipe and allow the skimmer to fill with water then outflow

naturally back into the system. Check for leaks on the fittings. Close the tap(s) on the air intake pipe(s) plug the

pump(s) into a suitable supply and switch on.

Check that all of the pumps are operating by opening and closing the tap on each air intake in turn. This should

produce a stream of bubbles into the skimmer body if operating correctly. Note: Do not run for prolonged

periods of time with the air taps closed.

As with all water pumps it is possible to trap air within the body, which will affect the operation and noise

produced by the unit. To remove this air, switch the pump off and on at the mains a few times until no further

air is released.

Often the pump will be found to run hot at one end. This is often due to trapped air affecting the water-cooling

of the ceramic bearing and can be reduced by following the above procedures.

Observe the water level within the skimmer with the air intake valves closed. For all Deltec skimmers the ideal

operating level for the water is just above the bottom of the black bayonet fitting for the removable cup (A).

Adjust the level by opening or closing the valve the outlet pipe or by altering the flow through the inlet. If it is

not possible to reduce the level below the bayonet then the supply volume is too great and should be regulated

accordingly.

Open the air intake tap(s) and set to the 2 o’clock position. The body of the skimmer should now be white with

fine dense foam. Leave the skimmer to settle down for a day or so before further adjustment to allow the

surface of the plastic to wet out fully as until this happens the true capacity of the unit will not be achieved. With

fresh salt solutions or large water changes it is often common to remove significant quantities of clear or pale

liquid. This is a conditioning compound found in some salts and will not last for long.

The level of the initial foam in the skimmer should rise to half way up the skimmer tube. Adjust the taps to

achieve fine bubbles within the neck of the skimmer. Opening the air intake taps will result in an increased

quantity of wetter foam and visa versa.

During normal operation it is recommended that the skimmer cup is emptied every 2-4 days and that during

this operation the riser tube into the cup is wiped clean of any fatty deposits as build up of this waste product

will greatly reduce the ability for the foam to climb the neck. Ensure before removing the cup that the pumps

are switched off and that the water level is below the bayonet fitting. Whilst cleaning leave the pump switched

off, with the taps open, for 10 minutes to allow any salt deposits in the venturi tube to dissolve.

Jak ktoś nie rozumie mogę przetłumaczyć. Generalnie chodzi o to zeby przy ustawianiu poziomu wody w odpieniaczu włączyć pompę odpieniacza ale zakręcić zawór powietrza, ustawić zaworem na wylocie przepływ tak aby poziom był na wysokości czarnej części do mocowania kubka, potem ustawić pobór powietrza na zaworku na pół gwizdka i pozwolić trochę popracowac, Po kilku dniach odkręcić zawór na maxa.

Ja mam pompę podającą aquaela 1500 trochę skręconą, feed leci przez filtr z pelletkami i trafia do odpieniacza, Mam zawór na wylocie i na wlocie. Działa jak marzenie mokra/sucha

Co 2-4 dni opróżniać kubek i wycierać tubę reakcyją kubka z tłustego osadu i wszystko cacy

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.