Skocz do zawartości
Piotr1

Za wyskie Ca. Jaka sól??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam za wysoki poziom wapnia, na tescie saliferta braklo skali, jaka uboga sol w Ca polecicie zastosowac lub jak mozna w innym sposob zbic poziom wapna??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

przestań podawać na chwile wapno które sypałeś :p

po sól zadzwoń do eridanus jakąś tam ma ubogą w wapno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel nie chce dawac soli noname bo wiesz czym to skutkuje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to nie jest sól noname tylko TM :p jakaś dziwna partia chyba bo ma niski poziom wapnia

poza tym ja się nie łamie i tak wszystko podciągam ballingiem :D

p.s

ja się załamałem Aquel podniósł cenny soli :D a tak będzie zmienić na inną ale którą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO ma dość niski wapń, a w soli ATI były oddzielne saszetki do zwiększania wapnia w solance - czyli z możliwością regulacji.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO - tania ,dobra , pewna.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie parametry super,zleżało mi na mniejszej zawartości Mg a ta sól ją ma,pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340693 Tofik :

robi, żeby było tak kolorowo....

IO ma nie więcej jak 350....

425 to ona ma przy zasoleniu 1027

Tofik, rozumiem że używasz i utrzymujesz 1,027?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Co prawda mój spławik pokazuje 1024, ale Kris wpadł z miernikiem Hanna i wyszło,że mój wynik zaniża o 3 jednostki.

Czyli odczytując na spławiku 1024 mam 1027. - próbę zrobiliśmy 3 razy, na świeżej solance (która mieszała się 24h może trochę dłużej)i na wodzie z akwa

Wynik saliferta pod względem Ca to 380max..., a lasu sps to ja nie mam

PS. Tak używam IO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu schodzi?

Wczytaj się:

Ja zaznaczyłem że nie jest to takie kolorowe jak podają tabelki które są wylinkach od robiego. - że ta sól jest spooro uboższa a magiczne CA400 jak podaje tabelka dotyczy zasolenia 1027... a nie 1023 jakie się zaleca i jakie ma większość.

Jak dalej nie rozumiesz to dodam,że ilość wapnia,magnezu itd, zależy od ilości soli w wodzie.

Im więcej dałeś soli (czyt. masz wyższe zasolenie) tym więcej wsypałeś wapna.

Zresztą jak się przyjrzycie tabelkom to tam jest podane w nawiasie przy jakim zasoleniu dokonano pomiaru.

Już rozumiesz?

Dlatego pewnie seb zasugerował,czy jestem pewien jakie rzeczywiście mam zasolenie

Easy... :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

no nie doczytałem :p - sorry Tofik:kapelusz - moja wina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik przeciez mi wlasnie chodzilo o taka uboga sol zeby zmniejszyc Ca, inaczej bym jej nigdy nie kupowal przeciez.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340693 Tofik :

robi, żeby było tak kolorowo....

IO ma nie więcej jak 350....

425 to ona ma przy zasoleniu 1027

No i dobrze , o taką chodzi dla Piotr1 , przecież chce zbić Ca.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze robi powoli bede podmianami na soli IO zbijal Ca a potem przejde na lepsza sol.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...zastosuj Ballinga,podnies KH i Mg,zobaczysz jak szybko bedziesz Ca lal...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki masz poziom wapna ,,ze to kłopot? nie masz korali w zbiorniku, skały, glon nie rośnie na szybach pompach itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341038 Iceberg :

...Witam...zastosuj Ballinga,podnies KH i Mg,zobaczysz jak szybko bedziesz Ca lal...Pozdrawiam...

Dziwna propozycja ! a jeśli KH JEST 8-9 a Mg 1500 to też podnosić oba te parametry ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341075 robi :
#341038 Iceberg :

...Witam...zastosuj Ballinga,podnies KH i Mg,zobaczysz jak szybko bedziesz Ca lal...Pozdrawiam...

Dziwna propozycja ! a jeśli KH JEST 8-9 a Mg 1500 to też podnosić oba te parametry ???

...Masz racje Robi...nie doczytalem,ale mysle ze podniesienie KH do 12stu mogloby cos ruszyc...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh tez jest wysokie ponad skale, sprobuje najpierw wyrownywac to podmianami na tej ubogiej soli IO. W akwarium sa same miekkie i gorgonie w tych warunkach czuja sie swietnie ale wszelkie lps i sps bieleja.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to dziwne zawsze myślałem ,ze przy wysokim Kh i Ca lps a przede wszystkim sps mają się świetnie ,za to miękkie nie bardzo, przynajmniej u mnie tak było jak za bardzo podkręciłem reaktor i Ca 550 kh 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem to jesli Ca przekroczy bodajze 440 to korale wogole z niego nie korzystaja.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nieprawda albo wszystkie testy jakich używam sporo przekłamują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.