Skocz do zawartości
Marcin Iwaniuk

Akwarium w sypialni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z was ma nano rafke w sypialni? Zastanawiam się nad takim akwarium 40x40x40 tuz przy głowie. I czy nie będzie za głosno?

Miniflotor byłby w akwarium a pompka powietrzna w szufladzie . Czy mniniflotor głośno chodzi? ,

Co jeszcze stanowi problem (pod względem akustycznym )przy takim akwarium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniflotor nie chodzi zbyt głosno tylko pompka może troche hałasować. Ale jak przy głowie ma stać to nawet mniejsze szmery mogą być słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex ma racje, po pewnym czasie przyzwyczaisz sie do pracy pomp. Ale na poczatku moze byc ciezko, proponuje jakies zatyczki do ucha :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w pokoju przy lozku 300l slodkowodne :D Klape sam zrobilem z blachy ocynkowanej i jak czasem klapka na pokarm zacznie brzeczec, bo pompy pracuja, to czlowieka moze szlag trafic :D Ale ogolnie to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by pompka była mocno wyciszona? (może znacie jakiś model, albo firme godną polecenia- chodzi mi głownie o głośność pracy ) to sam miniflotor da się jakoś wyciszyć?. Kiedyś w akwarium słodkowodnym pracowało napowietrzanie w pokoju , no i ni jak nie mogłem się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka lipow daje stanowczo mniejsze banieczki niż kamień w słodkowodnym więc są bardziej ciche, ale nie bezgłośne :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odradzam akwarium w sypialni. Chyba, ze roslinne bo tam nie ma zbyt wiele glosnej techniki. :D

Ale to moja prywatna opinia na ten temat. Mi przeszkadza buczenie pomp... chociaz teraz juz nie mam AM to jest ok. :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez odradzam akwarium w sypialni. Co prawda akwarium jest teraz cichsze niz moj komputer (a ten mialem kiedys w sypialni i chodzil 24h/dobre) ale sa pewne zasady ktorych nie powinno sie lamac - np kultura snu.

Co znaczy nieustanny halas latwo sie przekonac jak zabraknie pradu. Wtedy nagle czlowiek lepiej sie czuje.

Jak mialem 6-10 lat mniej to mi taki halas nie przeszkadzal. Powoli sie to zmienia.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
joopa :

Alex ma racje, po pewnym czasie przyzwyczaisz sie do pracy pomp. Ale na poczatku moze byc ciezko, proponuje jakies zatyczki do ucha :D

Nom a poznije juz jak sie przyzwyczaisz do tychze zatyczek to mozesz je wyjac i sie przyzwyczaisz do glosnej pracy pompek :D buahahah :D:D:D:D:D

jopa to jest gosciu :D hehe

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir - zatykasz tylko jedno ucho :D, a drugie niech sie przyzwyczaja :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry patent( nie mój:D) do puszki po kawie waliszwate, z każdej strony, tylko po środku dajesz troche luzu. Wkładasz brzęczyk, i obkładasz od góry tez watą. szczelnie zamykasz, można uzyc silikonu:), w pokrywie wiercisz otwór na Kabel i wężyk, potem dokładnie silikonujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wlasne mieszkanie bylo 20 metrow od mocno uczeszczanej linii kolejowej. po 2 - 3 miesiacach juz pociagow nie slyszalem. przyzwyczaisz sie. woda splywajaca do komina dziala usypiajaco:)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam przy ruchliwej trasie i wężle koejowym i nie słysze ani smochodów ani pociągów


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam akwarium w sypialni. POmpka czesem hałasuje i zdarza się, że woda chlupie, jak zapomnę dolać, ale mozna wytrzymać. Przyzwyczailismy się z mężem, ale przyznaję, że planuję przenieść rafę do salonu, głównie dlatego, że wtedy łatwiej się będzie nią pochwalić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 500 l w sypialni iiii mozna sie przyzwyczaic do szmergotanie sprzętu.Za to co za efekt ??? idę spać patrze patrze i odlatuje do 6 rono .:D:):D. Nawet nie wiem kiedy.I żona przestała juz też narzekać .POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem sobie morskie na przeciwko lozka postawic, ale nie bylo miejsca :D W pokoju juz mi 240l stoi wiec nie wyszlo. Jak sie przyzwyczai to jest super :D Potem jeszcze oswietlenie nocne i mozna cala noc na akwarium patrzec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mamy w kawalerce 2 baniaczki morską 260l i słodziutką 60 .szczerze mowiac nagłośniejsza jest 60 (bąbelki powietrza). co do słonego baniczka to pompe od odpieniacza zawiesiłem na żyłkach i połączyłem gumowym wężem z odpieniaczem, znacznie poprawiło sytuacje. da sie wytrzymac. ale akwa przy głowie to bym odradzał. docelowo będziemy zmieniać na sumpa więc cały sprzęt do szafy z watą, wełną mineralną, czy czmś i ok.


260l biostarek, t5 3x54w, 40kg LR,40kg zwiru koralowego, cyrkulacja 4000l/h, instant ocean2 błazenki, xenia, sinularia, grzybowience, rurówki, clavularia,krewetka red f..rozgwiazda mnostwo makroglonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko sa mozliwosci techniczno-lokalowe polecam akwa postawic wszedzie indziej, byle nie w sypialni.

To ze na cos sie przestaje zwracac uwage nie znaczy ze sie tego nie slyszy.

Ja (na jachcie) moge spac (po jakims tygodniu rejsu) 2 metry od 4 cylindrowego Diesla i w pelnym oswietleniu ... co wcale nie znaczy ze sie wyspie na wachte.

Fizjologi nie oszukasz.

Ciemno i cicho - to ideal do ktorego nalezy dazyc.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem wcześniej że można się przywyczaić do tych wszystkich "odgłosów" rafki ale jest jeden minus który mi przeszkadza, a o którym nie było tu mowy. Lubię grzebać w swoim baniaku, oglądać jak to wszystko pracuje, ale niestety moja żona chodzi szybko spać i chcąc nie chcąc musze zakończyć swoje działania.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tania i cicha popmpke skalara podobniez rowniez ciche sa atmany.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz jej opis: http://www.skalar.pl/pompki.htm Na allegro tanio sprzedaje je jeden z akwarytow: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61339629


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.