Skocz do zawartości
airybartosz

Nowicjusz z solniczką kilka pytan?

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie moje akwarium wygląda tak: akwarium ma już 2 tygodnie. Tło zostanie zmienione na niebieskie.

Do wody wlałem SERA BIO NITRIVEC Bakterie, kaskada na razie zostaje bo może się przyda po włożeniu żywej skały.

A może macie jeszcze jakieś koncepcje cosa zmienić.

Możecie mi jeszcze powiedzieć jak przygotować żywą skałę przed włożeniem do wody, bo już zbliża się czas kupna skały.

To znaczy czy trzeba ją wypłukać i w jakiej wodzie, jakich błędów się wy strzec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam żywą skał możecie mi pod po wiedzieć jaki powinienem zrobić następny krok kupić ryby czy korale

Jeśli korale to jaki byście polecili na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasnąłeś tę "żywą" skałę? Wygląda na martwą w 100%, jeżeli to (co gorsza) nie tuf wapienny.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź skale i parę dni poczekaj i zobaczysz co będzie. Z korali to na początek miękkie np http://pl.reeflex.net/tiere/565_Capnella_imbricata.htm i http://pl.reeflex.net/tiere/2946_Capnella_sp.%2002%20!.htm

Są tanie, jak coś biedzenie tak to mały żal. O rybach na razie zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała faktycznie wygląda dziwnie,jest jakaś jasna gdzie ja kupiłeś?

a kolejny etap to dojrzewanie musisz zaopatrzyć się w testy


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347842 orzechopcja :Są tanie, jak coś biedzenie tak to mały żal.
Proponowałbym nie przyzwyczajać się do takiego podejścia do zwierzaków.

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są z przed włożeniem żywej skały kiedy była tylko skała martwa tak wygląda po włożeniu 3kg żywej skały.

Skała już jest około 1 tygodnia w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla czego nie dałeś całej żywej?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ponieważ jestem początkujący i przeczytałem na innym forum taki artykuł na którym sie wzorowałem

http://www.akwaswiat.net/morskie-nie-taki-diabel-straszny-ani-niekoniecznie-taki-t-9547.html

nie wiem czy zrobiłem dobrze czy źle ale już tak jest i za dużo nie będę zmieniał.

Ewentułalnie rozmysłam dokupić jeszcze około 2 kg zywej skały bo mi coś mało żyjątek przetrwało trase kurierską są tylko 3 rozgwiazdy jedzen ślimak i jakiś robak jakieś pajączki pozdychały i glizdki też niedały rady podczas podróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości martwej skały dojrzewanie może być długie.

Jaka jest ta martwa skała? Lekka, porowata? Bo wygląda raczej masywnie.

Przydałyby się testy, żeby upewnić się o braku amoniaku i azotynów. Jeżeli możesz, to pożycz testy lub daj komuś wodę do zbadania, bo NH4/NO2 używa się głównie na starcie zbiornika. Z życiem wstrzymałbym się do wyników, ew. z wytrzymałych bestii jakiś pustelnik czy wężowidło.

Na tym forum również jest wątek kiviego, jeśli wzorujesz się na nim to pewnie zauważyłeś, że kivi jest baaardzo cierpliwy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347848 kapuhy :
#347842 orzechopcja :Są tanie, jak coś biedzenie tak to mały żal.
Proponowałbym nie przyzwyczajać się do takiego podejścia do zwierzaków.

Owszem masz racje, i testy podstawowe też są ważne ale ja jego nie przyzwyczajam do takiego podejścia tylko podchodzę ekonomicznie. Bo jak trafi do sklepu z morszczyzna i zobaczą że zielony to zaraz pojada z wyższej półki i wcisną mu zwierzaki za 200-300zł z bajeczkami ze można i będzie dobrze a za parę dni będzie ENDE. Ja tylko przestrzegam go bo widzę ze człowiek napalony (jak każdy z nas na początku) i tak zrobi po swojemu.

Krab niebiesko-nogi ok dobry jest dopóki nie zacznie łazić po skałkach i miedzy nimi i wszystko przewracać (ja swojego szybko sprzedałem)

Wężowidła słyszałem ze agresywne ale to może zależy od gatunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orzechopcja ja robię zakupy w warszawskich 2 sklepach i nikt mi nigdy nie sprzedał nic co nie nadaję się do mojego zbiornika wręcz odmówili mi sprzedaży okazów które mi się podobały a miałem jeszcze za młody zbiornik


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja kupuje w Wawie i byłem kędyś w jednym sklepie co już tam nie pojadę nie dość że sprzedali najprostszego miękkiego co po 2 dniach się rozpuścił JAKAŚ LIPA 3 podejścia robiłem(a inne miekkasy żyły i żyją nadal w moim baniaku , coś dziwnego, nie) to w ich mniemaniu mogłem kupić do miesięcznego baniaka ryby i quadricolora, diploastre czy fungie bo łatwe w hodowli. No nie wiem czy tak jest do końca oki w sklepach.

A na forum ludzie opier....ą innych z podobne występki w młodych baniakach że maja nieodpowiednia obsadę do tak młodego baniaka.

1 Przykazanie AKWARYSTY- Nie wieżyc pany z akwarystycznego bo on powie ci wtedy prawdę jak się zorientuje że znasz się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaułważyłem że na mojej skale w zasadzie pod nią, pojawiły się jakie dziwna zielona jak by gąbka.

i jakieś pomaranczowe pokrycie

i teraz pytanie okręcic skałe w strone swiatła czy zostawic tak jak jest.

Sory że zdjęcie trochę nie wyraźne ale może coś tam widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wylądował pierwszy zoanthus w moim akwarium postawiłem go na martwej skale czy jest jakaś różnica czy bedzie stał na żywej skale czy martwej dokupiłem także kilogram żywej skały moje akwarium na dzień dzisiejszy wygląda tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.