Skocz do zawartości
areos

Nowy REEFMAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie właśnie 01.04.2011 wystartowałem z wymarzonym zbiornikiem reefmax. Przygodę z akwarystyką zacząłem dość dawna mam już jedno akwarium 220 litrów z paletkami w reefmaxie na razie nic nie zmieniałem do filtra wsadziłem

- Chemi Pure Elite

- Silikat ex

- 15 kg. żywej skały

- 9 kg. żywego piachu do tego

- bakterie

Skały mam bardzo porośnięte różnym zielskiem, glonami czy to w czymś przeszkadza


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. w skale i jej ułożeniu widze potencjał. powodzenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na start kupiłem jakiegoś chińczyka jvp-101a 3200l/h


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna skała. Ładne duze kawałki... jak porosną glonami wapiennymi to bedzie extra widok. Powodzenia na stracie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie wszyscy piszą żeby wywalić biobale może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego bo wydaje mi się że czym więcej bakterii tym lepiej.


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341836 areos :

czym więcej bakterii tym lepiej.

W zbiorniku słodkowodnym tak, ale nie w morskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie, pięknie tylko czy ten cyrkulator nie robi ci tornada w zbiorniku?

co do biobali na początek można je zostawić zanim ci baniak dojrzeje. Później lepiej tam dać żywą skałę.


ReefMax, Koralia NANO 1600 i 900 - start 02.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam jvp-101 + Koralia 1 i tornada nie ma


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342266 kilo :

wszystko ładnie, pięknie tylko czy ten cyrkulator nie robi ci tornada w zbiorniku?

co do biobali na początek można je zostawić zanim ci baniak dojrzeje. Później lepiej tam dać żywą skałę.

Witam w sklepie powiedzieli że ten cyrkulator będzie dobry i z czasem dokupić jeszcze jeden mniejszy a zamiast żywej skały można dać łupek koralowy do koszyków ?


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po 15 dniach mam takie parametry

no2 - 0

no3 - 10

kh - 7

ph - 7,5

wczoraj wpuściłem kraba pustelnika i trzy ślimaki teraz się zastanawiam czy nie za szybko ?


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph za niskie moim zdaniem i no3 zawysokie. No może trochę za szybko, ja wprowadziłem ekipe czyszczącą tak z 21 dni po starcie, ale co lepsze gdy założyłem akwarium to pierwsze zwierzęta, które trafiły w tym samym dniu to Jeżowiec Diadema i clavularia. A teraz mają się świetnie, a jeżowiec dwa razy taki niż przed wpuszczeniem. Życzę powodzenia!


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na jakie wymienić świetlówki żeby bardziej wybarwić korale bo te orginalne słabo wybarwiają


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się kiedys te żółte zoa rozrosną , ktore właśnie u Ciebie wypatrzyłam :), to chętnie wymienie sie z Tobą na inne moje lub kupię szczepkę :)Pamietaj jestem number one:tongues

Ja mam ATI , blue plus , special , i actynic , ale też nie dokonca jestem zachwycona . Sprobuje dać 2X blue i 1 special, bo zalezy mi na większej fluoroscencji.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze korale sa wybarwione calkiem ladnie.

Jakie swietlowki masz teraz ? To nie akropory, zeby wydawac kochane pieniazki na lampy i inne takie.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
#341495 LiZaRd :

co to za pompka?

Boyu, mam takie same, na wyspach kosztują tyle co paczka papierosów i są powszechnie stosowane, cena 10x niższa niż "markowych" a parametry w porządku. Na razie nie wiem jak z trwałością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353321 ona :

Jak Ci się kiedys te żółte zoa rozrosną , ktore właśnie u Ciebie wypatrzyłam :), to chętnie wymienie sie z Tobą na inne moje lub kupię szczepkę :)Pamietaj jestem number one:tongues

Ja mam ATI , blue plus , special , i actynic , ale też nie dokonca jestem zachwycona . Sprobuje dać 2X blue i 1 special, bo zalezy mi na większej fluoroscencji.

jak się rozrosną to się wymienimy

a co do jakości oświetlenia to byłem dzisiaj w sklepie i tam nawet xsenia była ładnie wybarwiona a w orginalnym oświetleniu reefmaxa wszystko jest bledsze


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na wyświetlaczu pokazuje mi temperaturę 00.9c reset nie pomaga może ktoś wie o co chodzi :lol:


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza awaria elektroniki w pokrywie prawdopodobnie. Nie fiksuje Ci również któraś świetlówka? Może być walnięty statecznik, albo programator (czy jak to zwał). Jak robiłeś reset?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcisnąłem reset i podłączyłem zasilanie pojawiły się ósemki i wyzerowały się ustawienia świetlówki są ok


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli walnięty programator, potwierdź jeszcze usterkę w Awuaelu i powinni Ci przysłać nowy na podmianę. Wymiana bardzo prosta (w porównaniu choćby do statecznika).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do aquaela powiedzieli że to wina czujnika temperatury i jutro przyślą nowy


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.