Skocz do zawartości
kermit85

jaka pompa do weipro sa-2012

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pompa NEWA BP 1202 igiełkowa będzie wystarczająca do tego odpieniacza? czy lepsza będzie wydajniejsza np. Atman AT-306 na osi ceramicznej? pompa do max. 150zł, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,igiełkowej nie kupuj , najlepsza to taka z 3000l/h ,przerabiałem ten odpieniacz ,i ja miałem pompe 2500l/h weipro i troche słaba była:waving


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiem coś 150zł odpieniacz weipro + 150zł pompa = nowy odpieniacz Hydora lub Tunze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki odpieniacz tunze lub hydora kupie do 300zł nowy?? Za 350zł jest hydor slimskim, który jest wewnętrzny, to chyba wolalbym od niego miniflotora + sera air 550. Akwa 200l dla małej skrzydlicy + może mandaryna, rozgwiazda piaskowa, skały ok.15kg na początek, docelowo 20kg, kilka miękkich, ale głownie zbiornik dla skrzydlicy. Jakieś propozycje inne do 300zł? (nie biorąc pod uwage używanych tylko to co można dostać nowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef octopus BH-200 - czysta kilka zł chyba jednak będzie lepszy niż to weipro...

co do zastanawiania się ja zaryzykowałem i zbudowałem coś jak tunze reefpack ale mam zamiar zamienic to na oryginał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam taki odpieniacz,,,jak go kupowalem to byl z pompa atmana 1200 i u kolegi wydalal w baniaku ponad 200L..teraz pompa chodzi u mnie jako dolewka:).nie wiem jak to pienidlo chodzi bo kupilem inny duzo wiekszy.ten bedzie do mniejszego baniaka ale zostane przy tej pompie...jako pobieg tez mam atmana, 2300 i smiga:) jest cicha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady jednak jestem zdecydowany na tego weipro (jest tani i moge go zawiesić za akwa) na początek będzie ok, pewnie z biegiem czasu będe chciał zmienić ale to jak zawita sump. Chyba będzie lepszy niż miniflotor. Powiedzcie tylko z jaką pompą go połączyć (z jaką używacie), żeby to miało ręce i nogi (do 150zł);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tej pompy z SA-2011. Jak dla mnie bardzo dobrze daje - nawet wydaje się troszkę za mocna w tym zestawie ( oczywiście oryginalną zwężkę usunąłem z odpieńka).


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

której pompy? atmana 1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również prosiłbym o podpowiedź, jaka pompa najlepsza do tego odpieniacza, tzn ile l/h ? I po co usuwać* zwężke ? ;p

Edytowane przez Dzizys
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpieniaczem Weipro SA 2012 najlepiej współpracuje Eheim Compact 1000.

Przy odpieniaczach ze zwężką kluczowe jest "podnoszenie" pompy a nie przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jeśli dobrze pamiętam weipro 2013 i była wywalona zwężka i podłączyłem AB2000/1 na igle i przelewało odpieniacz, musiałem wtedy kupić większy do tej pompy. więc NB wydaje mi się powinna być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.