Skocz do zawartości
Łysy

Łysy na księżycu - 63l

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik zalany kawałek czasu temu, bo bodajże 16.02. Od tamtego czasu walczyłem z dino, chwilę z cyjano, aż do momentu w którym jestem teraz, względny spokój, czekam na ryby. Przesiadłem się z nano reef'a aquaela. Jeśli chodzi o cyrkulację, to za skałą jest jeszcze jedna pompa, jakiś resun na magnetycznym holderze diy. Parametry nie są stabilne do końca, walczę ze spadającym KH..

A tak się zaczęło: nano reef wg Łysego

Tak zbiornik wygląda teraz.

4983-p1060872.jpg

4983-p1060876.jpg

Tak wyglądał.

4983-walka.jpg

A to w środku.

Wszystkie zdjęcia ustrzelone szparą w widelcu. Fotograf ze mnie żaden ale się staram:clowning

4983-krab.jpg

4983-czerwone%20zoa.jpg

4983-zoa%20eye%201.jpg

4983-zielone.jpg

4983-zieoloooone.jpg

4983-zoa%20niebieskie.jpg

A tak odpienia odpieniacz pomysłu Tomko.

4983-odpieniacz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kubka odpieniacza wpada jakby woda. Cos tu jest nie tak.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł czas żeby pogrzebać w baniaku, już wiem co stoi za spadającym KH, wyniki testów są dość jednoznaczne,

Mg - 990

Ca - 360

Kh - 7

Ale korale najwyraźniej o niczym nie wiedzą, przyrostu obserwuję dużo większe aniżeli wcześniej, parokrotnie podałem niewielkie ilości rozmaitych mrożonek. Poza tym do zbiornika trafił śliczny i tajemniczy gość. Ale o nim za jakiś czas, musi dojść do siebie. Tymczasem ustrzeliłem kilka fot.

4983-p1070002.jpg

4983-p1070018.jpg

4983-p1070025.jpg

4983-p1070030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zoaski...jest szansa na jakieś szczepki?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wpadł może byśmy coś wymienili? Mam szczepkę ok 10 polipów tych z ostatniego zdjęcia, szczepki zielonych ale nie fluo, parazoa się jakieś znajdą, mam też całe czerwone z fluo-zielona mordą. mam jeszcze kilka polipów eagle eye z żółtą obwódką.

W sumie jak się przyjrzałem to korale chyba już wiedzą o niedoborze magnezu, grzyby mają delikatnie podwinięte kapelusze na zewnątrz. Ma może ktoś z kolegów namiary na gościa który sprzedawał na alledrogo ballinga w pomierzonych woreczkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo, bardzo fajny baniaczek:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym tajemniczym gościem był ten kolega:

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Ma się dobrze, to samiec, przyzwyczaiłem go do artemii mrożonej, w między

czasie wyciął wszystki wirki, i sporo kiełży.

Balling zakupiony, czekam na rozważenie.

O dziwo nie wykrywalne azotany przy b. obfitym karmieniu,

czasem nawet i 2 kostki dziennie..

Do obsady prócz mandaryna dołączyła wunderwaffe,rozgwiazda piaskowa gigant,

euphyllia glabrescens i dendronephyllia oraz szczepka monti talerzowej zielonej.

A no i trachyphylia,

ta to się pompuje, za jakiś czas będą foty.

Monti digitata od kolegi Górka ma się całkiem dobrze widzę nawet przyrosty.

Zostałem zmuszony do wyłączenia odpieńka, dopatrzyłem się symptomów wyjałowienia,

korale przestały się otwierać, ale na drugo dień po wyłączeniu normalnie się otworzyły.

Ze zbiornika wybył sarco i parę szczepek w zamian za rożka, który fakt faktem

długo nie pobył bo pierwszego dnia pobytu wciął aiptasię a drugiego jedno

ulubionych zoa :lol:

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Część zakupów została dokonana dzięki uprzejmości kolegi Noviny, za co mu serdecznie dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mandaryn gniecie;) piękna sprawa, a jak tam część moich zakupów?? PS jutro jestem u Ciebie zobaczyc to wszystko na żywo pozdro!!!


Wymiary zbiornika: 160 cm x 60 cm x 60 cm, zalany listopad 2015, oparty o lampę ledową DIY 84 kedy CREE, 24 białe i 60 niebieskich, dodatkowo 4 x 80W (T5), odpieniacz octopus ( nie pamiętam modelu - 18W) do tego filtr przepływowy (refungium glonowe) 60 kg żywej skały, 2 cyrkulatory JEBAO RW15 i 8, pompa obiegowa Jebao 8000,  dozownik automatyczny JEBAO 4 kanałowy. Obsada ryb: Hepatus, Chelmon Rostratus, Borsuk, Zebrasomma Veliferum, 3x błazenki, mandaryny: marmurkowy i wspaniały, hexatenia, E. bicolor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy się mają dobrze :lol:

Co do mandaryna powiem szczerze byłem dość zły na siebie, wziąłem akurat wspaniałego,

na początku miał być zielony, ale jak to pewnie sami znacie uległem wpływowi swojej

kobiety, skutki są takie, że spędza przed baniakiem dużo więcej czasu aniżeli

wcześniej, sam mandaryn okazał się niesamowitą rybą, sprawia wrażenie rozumnej,

nie chce jeść artemi rozmrażanej w kranowej wodzie, najwyraźniej czuje różnicę,

nauczyłem go, że chwilę po wyłączeniu pomp zasypuję jeden z rogów akwarium artemią,

i on czeka w tym miejscu na żarcie :) Ponadto, często podpływa do przedniej szyby, stroszy wszystkie płetwy, kiedy podchodzę z aparatem zamiata ogon pod siebie i tak w kółko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - kilku odmian zoantusków można pozazdrościć. Akwarium bardzo fajnie się prezentuje. Powodzenia !!

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na nieco świeżości, trochę się zmieniło, zresztą zobaczcie sami. Przybyło nieco sps'ów, między nimi histrix, jest od jakiś chyba dwóch miesięcy, powolutku rośnie.Przybyło też kilka lps'ów, nie byłem w stanie oprzeć się temu co zobaczyłem w Markach.. A wplanach coś większego, i bardziej przemyślanego.

gallery_10633_1681_42195.jpg

gallery_10633_1681_27912.jpg

gallery_10633_1681_51019.jpg

gallery_10633_1681_23169.jpg

gallery_10633_1681_38154.jpg

gallery_10633_1681_68501.jpg

gallery_10633_1681_52813.jpg

gallery_10633_1681_53838.jpg

gallery_10633_1681_28876.jpg

gallery_10633_1681_43735.jpg

gallery_10633_1681_61713.jpg

gallery_10633_1681_799.jpg

gallery_10633_1681_50211.jpg

gallery_10633_1681_28556.jpg

gallery_10633_1681_52314.jpg

gallery_10633_1681_35199.jpg

gallery_10633_1681_40934.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna solanka :thumbup: . Mógłbyś podać mi wymiary akwarium ?

Pozdrawiam .


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś docenił moje zmagania :DD

To jest 60x30x35h, noszę się z zamiarem niewielkiego powiększenia, chciałbym żeby było bardziej przestrzenne, chciałbym utrzymać obecny kształt i ustawienie, lecz żeby po bokach było sporo miejsca..

Ale jest problem, zastanawiam się czy warto zmieniać coś co działa bardzo dobrze, parametry wzorcowe, podmiany jak się przypomni, i pomimo tego zbiornik ma się świetnie, raz na tydzień przetrę szyby i jest ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mogą być tylko 63 litry :harhar:

Baniaczek ładny. Bardzo podoba mi się ten zielony trawniczek na skarpie pi prawej stronie :thumbsup:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ułożenie skały ale ja bym się pokusił na jakieś tło niebieskie lub czarne :thumbsup:

aaa zapomniałem dodać :)

też mam mandarynkę(niebieską) i mandaryna (zielonego) żyją w zgodzie jedzą mrożonki i są bardzo przyjazne wkleję kiedyś zdjęcia :)

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik - może jakaś aktualizacja? :) Jak się ma mandaryn? Pewnie by mu się przydało jakieś pływające towarzystwo :yes

Ja w środę jadę do Trzmiela po akwarium o podobnym litrażu, ale w formie kostki 40x40 :thumbup:

pozdrawiam


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za podłoże? Ciekawie się komponuje z tą obsadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żywy piasek, już wyleciała mi z głowy nazwa, jest go tam 9 kg, mandaryn ma się dobrze, zdjęcia są bardzo nieaktualne, może za jakiś czas wrzucę coś świeższego. Co do ryb to są jeszcze dwa błazny, gobiodon, i parasema i wszystkie żyją w zgodzie :D

Pozdrawiam serdecznie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że szkło będzie podobnej wielkości to planuję podobną obsadę :) Tylko bez parasemy - dobrze wiedzieć, że się dogadują :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia z mandarynem,mi w takim litrarzu niestety poszedł na wieczną rafę.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.