Skocz do zawartości
tygrys

RM - tygrys z kitą w solance ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Mandaryn pierwsze karmienie przesypia (w odróżnieniu od błaznów, które chyba nigdy nie śpią i są wiecznie głodne), ale za to podczas wieczornego karmienia wcina mrożonki aż miło.

Z resztą mam chyba fart bo mój mandaryn generalnie wciąga wszystko co mu tylko pod pyszczek się nawinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz coś do akwa czy tylko podmiany i karmienie rybek, patrze że zoasy ci się fajnie rozrastają i generalnie są ładnie pootwierane, jak wpadniesz do Augustowa to ci sprezentuje grzybka zielonego oraz małą szczepkę zoa zielone fluo ładnie się świecą jeśli oczywiście zechcesz przygarnąć. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to się chyba rozwijają ślimaki, które mnożą się na potęgę. Acanthastrea lordhowensis ruszyła do życia i nareszcie regeneruje uszkodzenia których doznała podczas jej dzielenia.

Z chemii dozuję EcoSystem Purple Plus i oczywiście bakterie.

Piotrek jak widzisz miejsca jeszcze trochę mam, więc chętnie rozmnożę zwierzaki od Ciebie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie bicie serca, drżące dłonie i dziwna mgiełka przed oczami - czyli ZAKUPY

Podejrzewam, że podobnie czują się uzależnieni od hazardu jak trafią do kasyna ;)

Miałem kupić siatkę do łapania ryb i nowe absorbery a skończyło się... że oprócz wymienionych do solniczki trafił kawał nowej skały i nowa Acanthastrea lordhowensis :w00t:

Jest piękna, więc mam nadzieję, że polubi nowy dom i szybko wystawi macki w oczekiwaniu na papu :ice:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie bicie serca, drżące dłonie i dziwna mgiełka przed oczami - czyli ZAKUPY

Podejrzewam, że podobnie czują się uzależnieni od hazardu jak trafią do kasyna ;)

Miałem kupić siatkę do łapania ryb i nowe absorbery a skończyło się... że oprócz wymienionych do solniczki trafił kawał nowej skały i nowa Acanthastrea lordhowensis :w00t:

Jest piękna, więc mam nadzieję, że polubi nowy dom i szybko wystawi macki w oczekiwaniu na papu :ice:

To czekamy na fotki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Acanthastrea-e są w słabej formie.

Wystarczy je porównać z moim zielonym wykarmionym już zwierzakiem który przy nowych wygląda jak mutant :)

Zamiast fotek ledwo żywych zwierząt wolę zatem pochwalić się miękasem (Clavularia viridis) który szybko się zadomowił i ukwiałem, który tuż po mandarynie jest moim ulubionym zwierzakiem :)

Generalnie powoli do przodu :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak znowu NO3 poszybowało mi do góry zmieniłem absorbery i zacząłem eksperymentować:rant:

Minęły dwa tygodnie i oto rezultaty:

PO4 => 0

NO3 => 5

KH => 6~7

NO2 => 0

Ca => 435

Mg => 1365

Nowe zwierzątka mają się coraz lepiej i jestem dobrej myśli. Po okresie w którym myślałem, że połowa zdechnie dziś zauważyłem, że wszystkie miewają się coraz lepiej:)

Niestety nie ma róży bez kolców. Nie wiem z jakiego powodu, ale od kilku dni moja Goniopora się nie pompuje przypominając ptasie g**** a ukwiał pokazuje swoją urodę jedynie rano - po powrocie z roboty widzę go całkowicie schowanego :/

Wiecie czym może być to spowodowane?

Czy winowajcami takiego stanu rzeczy mogą być wurdemanni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goniopora wraca do dobrej formy a ukwiał.... okazało się, że mój ukwiał jest nad wyraz wybredny. Limanda Żółtopłetwa mu nie smakuje więc powróciłem do sprawdzonej tilapii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom młody może jakaś aktualizacja, się nie leń tylko rób fotki jestem ciekawy jak tam przyrosty Clavularii viridis powinna ładnie rosnąć więc się chwal.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów mi tak dalej a nagroda cię nie minie :thumbsup:

Fotek przynajmniej dziś nie będzie bo jestem w trakcie podmianki, więc skurczonych polipów LPS-ów fotografować nie będę:harhar:

Mam powody do dumy: co prawda są jeszcze maleńkie i spod dorodnych "grzybów" praktycznie ich nie widać, ale na moim najstarszym zielonym Acanthastrea lordhowensis pojawiły się cztery nowe polipy :whistle:

Clavularia viridis ładnie sie rozkrzewia... generalnie wszystko a zwłaszcza glony pięknie rośnie a skoro o glonach już mowa to do życia ostro ruszyły: Botryocladia madagascariensis, Gracilaria curtissae, Mesophyllum lichenoides i Polysiphonia :)

Wracam do swoich pupili B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odchował małe wurdemanni?

Jedna z moich krewet ma na odwłoku mrowie jajeczek i zastanawiam się czy istnieje szansa by nowe pokolenie przetrwało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no Braciszku. Fajne rozłożenie skały, różnorodność kolorów jak to jeszcze się rozrośnie to będzie, aż kuło w oczy (szczególnie sąsiada :evil: ). Fotki z 28 lipca 2011r. dla mnie super, jak ustawiłeś balans bieli? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na świetlówkach: ATI Blue Plus; ATI Aquablue Special i KZ FiJi purple... póki co jestem zadowolony :)

Wracając do poprzedniego wątku: krewetka przeszła wylinkę, ale i tak podczas ostatniej podmianki odkryłem, że przeżyła cała masa maluchów, które niechybnie urozmaicą dietę mandaryna ;)

Z nowości natomiast do zbiornika trafiła Cynarina lacrymalis - kolejny zwierzak z topniejącej listy wymarzonych :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Fj Purple daje u Ciebie fioletowo- różowa poswiatę w akwarium? , bo nie widzę tego na zdjęciach .Ładnie podbija ona kolory ? , widzisz różnice ?

Czy blazny już u Ciebie zamieszkały w ukwiale? , czy nadal czekasz na cud? :)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu ze standardem.... nie ma porównania B)

FiJi faktycznie daje ładną nazwałbym to mega blado fioletowo - lawendowo - buraczkową poświatę (pojechałem z opisem, ale na kolorach znam się jak łysy na dredach) i tworzy doskonały balans dla pozostałych świetlówek.

Najważniejsze jednak jest to, że takie oświetlenie najwyraźniej sprzyja zwierzakom. Po zmianie oświetlenia wszystkim zwierzakom zebrało się na rozmnażanie... wszystkim z wyjątkiem błaznów, które dalej olewają ukwiał.

Krewety aby nie podgryzały mi Favii dostają rybkę. Często nadgryziony przez nie kawałek rybki ląduje na ukwiale, który tym samym jest systematycznie dokarmiany i tym samym jedną gębę do karmienia mam z głowy :) Błazny jednak nadal pozostają bezdomne i powoli zaczynam myśleć o kupnie im nowego M, który tym razem może przypadnie im do gustu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z faktem, że z listy wymarzonych zwierzaków niemal wszystkie trafiły już do mojego zbiornika przyszła pora na publikację listy gatunków... oczywiście ilości zwierzaków nie podaję bo zbyt często ulega ona zmianie :thumbsup:

ślimaki:

Tectus sp.

Strombus

rozgwiazda:

Archaster angulatus

krewetki:

Lysmata wurdemanni

kraby:

kolekcja niechcianych osobników czekających na eksmisję na wieczną rafę :realmad:

ryby:

Amphiprion ocellaris

Pterosynchiropus splendidus

ukwiał:

entacmea quadricolor

grzybowieniec:

Ricordea

LPS-y:

Acanthastrea lordhowensis

Goniopora

Trachyphyllia geoffroyi

Favia veroni

Cynarina lacrymalis

Balanophyllia europaea

Blastomussa merleti

miękkie:

Clavularia viridis 'Papaya'

Zoanthus

glony:

Botryocladia madagascariensis

Gracilaria curtissae

Mesophyllum lichenoides

Polysiphonia sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł weekend i chwila by zamieścić obiecane zdjęcia.

Pierwsze ze specjalną dedykacją dla Piotrka :whistle:

Kolejne to obraz toczącej się obecnie batalii i żenującej próby odłowu ukochanych krabów :realmad:

Zbiornik powoli idzie w odpowiednią stronę a ja cierpliwie czekam aż zwierzaki podporządkują sobie skały :coffee:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kurcze skała fioletowa jak się patrzy chyba oddam ci moją skałę na przechowanie podkarmisz ją wapniem i trochę ożywisz bo wygląda jak z apteki. Fajnie ci wszystko zarasta i te LPSy chyba pójdę w tą stronę bo miękasy mnie drażnić zaczynają.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Relaksując się" po pracy, tuż po minięciu półmetka doznałem olśnienia.

Na końcu drugiej przegrody założyłem grzbiecik, którym spina się kartki i.... i problem z małym przepływem został rozwiązany :thumbsup:

Woda przepływa przez panel jak nigdy :yes

Na deser dorzucam fotkę ślicznotki:

Cynarina lacrymalis

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na krótki opis sytuacji na froncie.

Po tym jak padła jedna krewunia w zbiorniku zapanowała cisza i spokój... nudy :wacko:

Zatem wprowadziłem nieco zamieszania przez wpuszczenie upragnionej krewetki szkarłatnej, która natychmiast wprowadziła swoje rządy podporządkowując sobie wszystkich mieszkańców.

Moje dotychczasowe grzybowisko (bo moje wykarmione acanthastree przypominają pulchne grzyby) zostało zróżnicowane przez kupno Euphyllii paraancora :)

Z pułapki codziennie wyciągam ślimaki a kraby dalej drwią sobie ze mnie obgryzając skałki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może dostęp do tylnej szyby baniaka? Chodzi mi o to, żeby narysować jak ułożone są tam przegrody. Sam zastanawiam się nad zakupem odpieniacza hydor :) Możesz dokładnie opublikować jak to rozwiązałeś u siebie? Będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego:

W pierwszej przegrodzie mam ułożone warstwy: fizelina, skała, absorbery i na dnie znowu skała.

W drugiej przegrodzie puchnąłem odpieniacz, czujniki dolewki i pompę obiegową umieszczoną tak by zasysała wodę spod odpieniacza - rozwiązanie takie powoduje co prawda zasysanie częściowo także wody spływającej bezpośrednio ze zbiornika, ale pompa jest na tyle silna, że nie wierzę by było to problemem :)

W trzeciej komorze pozostawiłem patyki z fizeliną :)

Odpieniacz mieści się idealnie a ja przypominam sobie o kapryśnym odpieńku jedynie czytając forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.