Skocz do zawartości
tygrys

RM - tygrys z kitą w solance ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Tomiś przez pierwsze 4h nieśmiało pływał w rogu akwarium najchętniej ukrywając się za pompą cyrkulacyjną....

Po 4h w tą PODOBNO spokojną rybkę coś wstąpiło i się zaczęło... atakowała szkliste róże z zajadłością jakiej jeszcze nie widziałem.

Ten malec kąsał nawet największą różę której nie mogłem wytępić odkąd mam akwarium.

Podczas karmienia mrożonkami zeżarł więcej niż wszystkie pozostałe ryby razem wzięte więc zaczynam się zastanawiać co będzie dalej i czy jego apetyt to standard, czy też był po prostu tak mocno przegłodzony :wine:

Teraz pływa przy przedniej szybie pokazując kto tu rządzi :queen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie zdziw, jak Ci Euphylię zeżre.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tak samo reagowal, ale teraz spasł sie i jest 4 razy taki jak go kupowalem wiec dostal lenia i refleksu szachisty, apitasi u mnie w zbiorniku nie uswiadczysz ale nic poza pipeta z mrozonkami go nie interesuje :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazda była w zbiorniku niemal od samego początku i z całą pewnością nie głodowała. Jej obrażenia świadczyły w sposób jednoznaczny na zeżarcie :dizzy:

Jakie to obrażenia? Głodująca rozgwiazda wygląda jak podgryzana, o jednoznacznym stwierdzeniu nie ma mowy. Niewiele jest zwierząt, które gustują w rozgwiazdach czy wężowidłach.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to obrażenia? Głodująca rozgwiazda wygląda jak podgryzana, o jednoznacznym stwierdzeniu nie ma mowy. Niewiele jest zwierząt, które gustują w rozgwiazdach czy wężowidłach.

Gdyby rozgwiazda miała gubić tkankę z głodu robiłaby to rok temu, czy też jak byłem na urlopie a nie w kilka dni "zgubiła" dwa ramiona pozostawiając pozostałe podczas gdy wszystko inne jest w rozkwicie a ja karmię zwierzaki kilka razy dziennie zróżnicowanym jedzonkiem. Sorry ale opcja głodówki jest równie prawdopodobna jak pojawienie się u mnie w domu Marsjan. Widziałem jak zachowuje się głodna rozgwiazda bo jak trafiła do zbiornika to faktycznie mogła głodować. Chodziła wówczas po skałach i szybie rozpaczliwie szukając pożywienia.

Teraz nic podobnego nie miało miejsca.

Żywota dokonała w rogu gdzie buszują najtłustsze wieloszczety, więc to na nie pada cień podejrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odciski macek ;)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak rozgwiazda ginie z głodu, to nie wina karmienia czy nie karmienia. To specjalista pokarmowy i nie utrzyma się w takim litrażu dłużej. Czytałem że odżywiają się małymi małżami szukając ich w podłożu, otwierają je mackami i wyjadają.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wydaje ze glod. Cos jej sie u Ciebie w menu skonczylo.

Pozdrawiam paplając w talku


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie bardziej prawdopodobne byłoby chociażby poparzenie przez Euphyllię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W baniaku woda jest niczym mleko...

Wieloszczety jeden za drugim wytryskiwały z siebie zapewne jajeczka i nasienie.... armagedon :rant:

Cholery były w takim szale rozmnażania, że traciły czujność dzięki dzięki czemu wyłowiłem 11 potworków.. niestety przy okazji nadziałem się na kolce jednego z nich dzięki czemu wojna rozgorzała na dobre. :laser:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniaczek ;-)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slicznie, ciesze sie ze euphylia dochodzi do siebie :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jeszcze jakieś foto całego akwa ! :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem Caulastrea to straszny głodomor i niestraszne jej cięcie i przeprowadzki ona zawsze chce jeść ale że trafiła w dobre ręce to się nie boje o jej zdrowie będzie się miała świetnie, zapodaj jeszcze fotkę całości bo jestem ciekawy gdzie ją wsadziłeś.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były dożynki i wielkie wycinanie glonów, więc dziś akwarium budzi się do życia liftingu :)

Światło świeci się tylko chwilę więc i zwierzyna jeszcze zaspana, ale Piotrkowi nie mogę odmawiać więc wrzucam foto całości

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup:

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam myśleć nad przesiadką na normalny zbiornik :guitar:

Czy ledy BridgeLux Blue 460nm, White:14000K dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne rewelacja... :thumbup: :thumbup:

Wczoraj były dożynki i wielkie wycinanie glonów, więc dziś akwarium budzi się do życia liftingu :)

Światło świeci się tylko chwilę więc i zwierzyna jeszcze zaspana, ale Piotrkowi nie mogę odmawiać więc wrzucam foto całości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu krewetek. Faktycznie jest tak ,że zrzuconej wylinki nie powinno się odławiać i wyrzucać.Taka jest natura tych zwierzaków ,że nawet przy większej podmianie potrafią zrzucić pancerzyk.Proces lnienia występuje wraz ze wzrostem i jeśli krewetka nie zrzuca pancerza to znaczy ,że może być z parametrami coś nie tak, a jeśli zjada wylinkę to wynik "chwilowego ??"braku pierwiasków potrzebnych do budulca. W okresie lnienia krewetki najczęściej są mało aktywne , wrecz apatyczne.

Do właściwej aktywności wracają po odbudowaniu pancerza..To tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi kreweta zostawia pancerz na Acanthastrea-i to oczywiście odławiam skubaństwo jednak zazwyczaj najnormalniej w świecie nie chce mi się bawić i niepotrzebnie wkładać rąk do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas przyznać się do kolejnej wtopy...

Dopiero jak Caulastrea od Piotrka rozpoczęła strajk głodowy zrobiłem pomiary NO3 bo wcześniej badałem jedynie wapno i magnez... - wiem biczowanie mnie nie ominie, ale wszystkie zwierzaki miały się dobrze i do głowy mi nie przyszło, że coś może by nie tak :/

W ruch poszła żubrówka biała którą leję od ponad tygodnia i efekt jest taki, że mój ukochany glon Caulerpa taxifolia już pożegnał się już ze zbiornikiem, blasto nieco wyblakło, ale za to pompuje się, że o mało nie pęknie, ukwiał alkoholik także pokazuje swoje wdzięki jak tylko potrafi, grzybki są wielkości podstawek do szklanek i na dodatek się rozmnożyły w sposób naturalny, ale maluchy są jeszcze za małe by je publicznie pokazywać.

Po tym jak Caulastrea trafiła do zbiornika Euphyllie zachorowały, skurczyły się a wokół macek pojawiło się coś na kształt maleńkich robaczków. Kolor też zmieniły na brunatny na szczęście wódeczka i im pomogła i dochodzą już do siebie.

Krewety znowu mają małe więc błazenki i mandaryn nocą miały ostrą wyżerkę bo krystalicznie czysta od wódeczki woda zaroiła się od maleńkich krewet :wine:

Wszystko jest pięknie tylko Caulastrea jest na skraju śmierci głodowej :sweat:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jakie to NO3?

Bo chcemy juz zaczac biczowac!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszystko podrosło a grzyby to ty masz mega pomyśl nad zbiornikiem z samymi grzybkami zostaniesz milionerem. Co do Caulasrei to zobacz czy nie ma za silnego prądu, ostatnio u siebie pompę dałem wprost na nią to zaczęły się odrywać kawałki i szkielet było widać miejscami odstawiłem pompkę na bok i jest jak nówka.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.