Skocz do zawartości
tygrys

RM - tygrys z kitą w solance ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas okresu mojego milczenia działo się tyle, że już sam nie wiem co mam napisać..

Opowieści o znikającej zwierzynie dopadła też i mnie.. Obie babki w odstępie 2 tygodni po prostu wyparowały.

Rico, Acanthastreaa nawet Favia, którą mam od samego początku odeszły na wieczną rafę :crybaby:

Przetrwali najsilniejsi: Euphyllia pompuje się aż miło, czerwona i zielona Acanthastreaa nadal się trzymają, Blasto zachwyca swoim kolorem a ukwiał dalej powolutku dochodzi do siebie.

Fotki całości nie zamieszczę bo wstyd się przyznać do sromotnej porażki i nie wiem co zastanę po powrocie z urlopu.

Na wszelki wypadek jeszcze raz pochwalę się swoim blasto i ukwiałem - foto z ostatniego karmienia :w00t:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj że jest tak źle jak widzę twoje fotki to bardzo ładnie to się prezentuje zwierzaki napompowane w kolorze oby tak dalej, pomyśl że gorzej już nie będzie teraz tylko do przodu. Pozdrawiam

P.S. jak tylko się ogarnę to ci przytnę szczepkę którą obiecałem. :smoke:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sposób by zmusić błazny do zamieszkania w ukwiale?

Podnieść temperaturę wody :thumbup:

Podczas obecnych upałów jeden z moich błaznów nagle zapałał miłością do ukwiała i to pomimo iż jest on już zamieszkały przez kraba.

Po ponad roku błazen odzyskał instynkt zwierzaka igrającego z ukwiałowymi mackami i nareszcie mogę się cieszyć takim oto widokiem :w00t:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być drażliwy temat może lepiej dajmy dla tygrysa chwile odsapnąć. :smoke:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czasie największych upałów byłem za granicą.... po tygodniu zastałem fruwające wszędzie szczątki kowali i generalnie jeden wielki dramat..

od 3 tygodni modlę się o to by cokolwiek przetrwało jednak mając na względzie, że nawet zoa nie przetrwały przyszłość niedobitków nie maluje się w różowych barwach :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iż nadal drżę i nie jestem pewien jaka będzie przyszłość blasto postanowiłem zamieścić fotki zdziesiątkowanego zbiornika.

Wystarczył tydzień by po wielu zwierzakach nie pozostał nawet ślad.

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygód ciąg dalszy.. tym razem na tapecie pojawiły się aiptazje.

Czas zatem na wpuszczenie agresorów którzy zrobią z nimi porządek. Mam jedynie nadzieję, że krabik i błazen tym razem obronią quadricolor przed atakami krewetek które poprzednio o mało go nie wykończyły.

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzupełnienie dziennika klęsk:

padł odpieniacz... od jakiegoś czasu słabiej pracował a wczoraj zdechł :horse: .

Na szczęście Marki nie są jakoś daleko, więc po przerobieniu kilku wariantów w bagienku wylądował stary odpieniacz z nową pompą Hydor Ario 4 :guitar:

Pompka ma 2 razy większą moc a pasuje do starego odpieniacza idealnie, więc znowu moim oczom ukazała się upragniona piana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że poradziłeś z awaria a i widzę że mały grzybek ode mnie nie jest już taki mały. Jakim cudem zrobiłeś fotę krewetce u mnie widzę je raz na miesiąc a szklane róże jak były tak są bo te czerwonawe darmozjady siedzą w skale i czyhają na karmienie rybek. Fajnie że się nie poddajesz mimo niepowodzeń i ciągniesz baniak dalej sam miałem jeden kryzys ale na szczęście poradziłem. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, gdy ostatnio rozmawialiśmy miałem na myśli problemy opisane 21 marca 2012r., dlatego pytałem się, czy puste miejsca już zostały zasiedlone a tu kolejny dramat. Kurcze nie wiedziałem.

Że zoasy są delikatniejsze od niektórych LPS-ów to się nie spodziewałem.

Tak trochę z innej beczki to widzę, że piasek jest podziurawiony jak dobry ser, widać że „żyje”. Fajny. Jeszcze mi się przypomniało, jak dałeś dwa razy mocniejszą pompę do odpieniacza to nie wywala więcej bąbli poza odpieniacz? Pytam się z czystej ciekawości. Akwarium, choć z okrojoną obsadą i tak ma swój niepowtarzalny urok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz najpierw wyrzucał bardzo mokrą pianę, ale że jest on mocowany na magnesach to nieco go podniosłem i podniosłem zbiornik na pianę przez podciągnięcie gumki :police:

teraz odpieniacz pracuje wręcz idealnie.... więc mam nadzieję, że do świąt zwierzaki dojdą do siebie

a co się tyczy LPS-ów to taka Euphyllia jak wszystko rośnie nie pompuje się odpowiednio a jak jest bagienko i pozostali współlokatorzy odchodzą na wieczną rafę ona pompuje się tak jakby miała eksplodowac... mam ponad 2x mniej główek Euphyllii od Piotrka a objętościowo zajmują więcej miejsca w zbiorniku niż u niego :queen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc więc czas na małe odświeżenie wątku.

Po wyrwaniu pół kilograma glonów wapiennych (nic bowiem nie rośnie tak jak one) zrobiło się na tyle przejrzyście, że mogłem strzelić foto całości.

Moje bagienko wzbogaciło się ostatnio o dwie nowe euphyllie i nim ktoś podniesie alarm że jedna z nich (prawy dolny róg) umiera napiszę, że trafiła ona do mnie dopiero wczoraj i za kilka tygodni z pewnością będzie wyglądała inaczej.

Dorzucam też foto cukiereczka rodem ze zbiornika pawcio1980 :wine:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markach miałem kupić jedynie papu dla zwierzyny, ale jako że natrafiłem na największą od dawna dostawę na jedzonku się nie skończyło... :ice:

Nie ukrywam, że na widok niektórych zwierzaków łezka mi się w oku zakręciła, że mam taki maleńki baniaczek :construction:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend pichcąc obiadek usłyszałem, że tylko siłownia i akwarium mam w głowie.... pomyślałem sobie: normalnie facet idealny :whistle:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwne...twoje turbo jest zawsze w lewym gornym rogu;)tos go wytresował;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to jest że Eufylka tak fajnie ci się pompuje następnym razem zamiast szczepek przywoź mi wodę z podmianek. Ogólnie widać że baniaczek wyszedł z kryzysu i wszystko ładnie hula. Pozdrawiam

P.S. Zapewne jak wszystko jest w takiej kondycji to zaraz pojawia się kolejni mieszkańcy.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejka górska znowu ruszyła w dół...

tym razem jakiś .... :rant: zeżarł dwa ramiona mojej rozgwiazdy piaskowej...

podejrzany nie został złapany na gorącym uczynku więc nawet nie wiem, czy to wina krewetek, wieloszczetów które u mnie nie zaliczają się do maleństw czy też może jeszcze coś się innego dzieje :crybaby:

po okresie rozkwitu znowu załamka - mając solniczkę człowiek nie może się nudzić :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z pracy zauważyłem, że Clavularia jest zestresowana. Szybka wizja lokalna i zwłoki zeżartej do połowy rozgwiazdy zostały namierzone :ouch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz kraba? ja sie swoich pozbylem bo ukatrupily mi oba wezowidla i 2 rozgwiazdy

ps.

widze ze euphylia ode mnie zaczyna polipowac :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że krabiszczak symbiotyczny polowałby na rozgwiazdę?

Ja obstawiałem raczej Lysmata galapagensis ale drania za szczypce nie złapałem, więc trudno mi powiedzieć który zwierzak przyczynił sie do zgonu rozgwiazdy.

Co to cukiereczków od ciebie to po pierwszych kilku dniach nie sądziłem, że czerwona Euphyllia przetrwa...

Na szczęście to już zamierzchła przeszłość i zwierzaki nabierają sił :)

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slicznie :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że coś ją pogryzło? Czytałem o kilku przypadkach jak rozgwiazda traci tkankę bo po prostu głoduje i to też wygląda na pierwszy rzut oka jakby ją coś pożerało.

Ps Akwa pierwsza klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Rozgwiazda była w zbiorniku niemal od samego początku i z całą pewnością nie głodowała. Jej obrażenia świadczyły w sposób jednoznaczny na zeżarcie :dizzy:

Reszta zwierzaków jest żwawsza więc mam nadzieję, że uniknie roli przekąski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś do baniaczka trafił duży ślimor piaskowy który zakopał się nim sięgnąłem po aparat :)

nowością jest także maleńki Tomiś :police:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.