Skocz do zawartości
alien77

Problem - Krewetka boksująca

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji zakupu parki stenopusów moją poprzednią wyeksmitowałem do sumpa wiedząc o wzajemnej agresji niedobranych krewetek. Nowa parka opanowała jednak zbiornik tak, że ryby w nocy zamiast spać w skałach pływały przeganiane przez te krewetki. Pomyślałem a co mi tam, albo będzie dobrze, albo będzie inaczej, ale wsadziłem moją starą krewetkę do głównego. No i się zaczęło. Jest dobrze :). Ryby znowu wróciły w skały, a dwie krewetki stoczyły walkę, bo mają odłamane po jednym szczypcu. Teraz czują wzajemny respekt. Z racji wymiarów zbiornika znalazły swoje rewiry. Ustępują sobie jednak i już nie dochodzi do żadnych walk, za to te piękne krewetki wreszcie są widoczne w ciągu dnia podczas przemarszu w celu zlokalizowania wroga :D. Dwie lysmaty spokojnie żyją sobie, jak zwykle w ukryciu, ale stenopusy mogę podziwiać w pełnej krasie nawet przy pełnym oświetleniu, a to przepiękne krewetki, szczegóolnie, jak przechadzają się z rozstawionymi na maksa ramionami. Nigdy nie myślałem, że będę miał 3 stenopusy w jednym zbiorniku.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boksująca u mnie też czasem próbuje złapać jakąś rybkę ale nie mam żadnych dowodów aby zrobiła coś poważnego. Natomiast jest to na pewno moja ulubiona krewetka z powodu pięknego wyglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka boksująca należy do czyścicieli i nie jest dziwne, że z łapami do ryb lata. Natomiast osobiście nie chce mi się wierzyć, żeby zabiła jakąś. Nie wiem jak fizycznie mogłaby to zrobić w ogóle, przecież rybę nie jest łatwo zabić jednym ciosem czy ugryzieniem (o ile się nie jest ustonogiem albo pistolero). natomiast konkurencyjne krewetki to inna sprawa - moje 2 czyszczące dożyły tylko do pierwszej wylinki po wprowadzeniu boksera :(


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka boksująca należy do czyścicieli i nie jest dziwne, że z łapami do ryb lata. Natomiast osobiście nie chce mi się wierzyć, żeby zabiła jakąś. Nie wiem jak fizycznie mogłaby to zrobić w ogóle, przecież rybę nie jest łatwo zabić jednym ciosem czy ugryzieniem (o ile się nie jest ustonogiem albo pistolero). natomiast konkurencyjne krewetki to inna sprawa - moje 2 czyszczące dożyły tylko do pierwszej wylinki po wprowadzeniu boksera :(

Witam dziś w nocy zauważyłem jak moja boksująca zjada euphylie masakra,chyba wyląduje sampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że zjada korala a nie martwą tkankę z niej ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że zjada korala a nie martwą tkankę z niej ?

odcinała polipy i jadła ze smakiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy ja też posiadam Bokserkę i pożarła mi ryby za 100zł i teraz jest warta 150 ;)

Jak ktoś ją chce to zapraszam do GDA... a z ceną się dogadamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie boksująca jest ponad rok i to co zauważyłem to tylko potroiła swoją wielkość, poza tym żadnych problemów. Czasami hepcio próbują ją sterroryzować ale nic z tego mu nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zjadła dziś doktorka jak poszedł spać wiec dziś ją złapie i nauczę ją ,kropelka i szczypce zaklęte jest tak ze dopiero po zrzuceniu pancerza bedzie mogła chodzić, może zapomni o o zjadaniu ryb hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.