Skocz do zawartości
luft

Lybia - długość życia

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie długość życia krabika z ukwiałami Lybii Tesselata. Zbiegiem okoliczności 3 lybie w 3 baniakach z tej samej dostawy przeżyły +- 6 miesięcy o czym więcej tutaj . A jakie są Wasze doświadczenia? Korzystając z okazji spytam też, czy którejś z Waszych Lybii zdarzyło się stracić jeden z ukwiałów?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 3 liblie, niestety juz ich nie widze u siebie w akwarium, ale do 3 miesięcy widywałem jak zgasiłem światło, widziałem też kilka razy je bez ukwiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 10-ciu miesięcy. Krab przynajmniej raz przechodził wylinkę. Pokazuje się w nocy, a także w porze karmienia.

Ukwiały cały czas te same. Wygląda na to, że czuje się dobrze. Ukwiały również.

Póki co, nie dopisuję się do ankiety ;]


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam 7 miesięcy , z czego 2 miesiące była sparaliżowana (kończyny), straciła tez ukwiały . Dokarmiałam z rurki , prosto do otworu gębowego przez 2 miesiące, aby tylko przeżyła.

Po 2 miesiącach zaczynała wychodzić na prostą , kończyny zaczynały się poruszać, mogła już utrzymać jedzenie , złapała też jednego ukwiała . I nagle nie wiadomo dlaczego umarła :)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem żyła powyżej 2 lat, ale jak na razie żyje dalej. W tej chwili krab ma około 2,5-3cm średnicy i jak wyjdzie to naprawdę go widać

Lybia siedzi w małym akwarium 25 litrów, zdarzało jej się po wylince zgubić ukwiała a przy następnej mieć znów komplet.

Wydaje mi się że krab radzi sobie przez mechaniczne rozdzielenie ukwiała.

pozdrawiam

Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego kraba ponad rok, zginął pochłonięty przez Actina equina. Z mojego doświadczenia wiem, że największy problem to zapewnienie odpowiednich warunków dla ukwiałów, to dzięki nim krab pozyskuje pożywienie, a jeśli straci jeden, to fakt, po jakimś czasie znów widać, że ma 2, czasami nawet obserwowałem jak chodził z aiptasia, a następnego dnia znów miał 2 swoje, bywało również tak, że nie miał ani jednego w szczypcach tylko przyklejone pod pancerzem :) Świetne zwierze do obserwacji, jednak tylko w małym zbiorniku, w większym są niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zniknal bez sladu... widzialem jednak coraz mniejsze ukwialy, moze padly i on tez :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.