Skocz do zawartości
siwy811

Nowa solanka 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak wiec po miesiacach czytania, sledzenia i dowiadywania sie na temat morszczyzny w koncu bede zakladal swoje pierwsze i upragnione akwarium. Bedzie do dopiera nie wczesniej jak w czerwcu, ale juz dzis zaczynam kompletowac sprzet. Szkielko powinno przyjechac do mnie przed Swietami, a reszta sprzetu bedzie kompletowana po Wielkiej Nocy :). A o to sprzet jaki bedzie u mnie pracowal, mam nadzieje ze po tych wszystkich miesiacach "studiowania morszczyzny" spodoba Wam sie, czyli juz doswiadczonym akwarystom to co wybralem, jezeli bedziecie mieli jakies uwagi co do wyboru, to jak najbardziej bede wdzieczny za porady.

akwarium 90x60x60 okolo 320ltr

sump 70x40x40 okolo 112ltr

szafka 90x80x60

filtr RO 75 GPD + DI

odpieniacz Schuran Skimmer Jetskim 120

pompy cyrkulacyjne Hydor Koralia Evolution 4000 x2

pompa obiegowa Aqua Medic OR2500

filtr uniwersalny na np wegiel lub BioPellets Schuran MULTIFILTER 100 z pompa Aquabee UP1000

oswietlenie HQI 2x150W + 2x 39W T5

ogrzewanie Jaeger 300W

autodolewka Tunze Osmolator Universal 3155.000

Zmian raczej zadnych nie planuje wprowadzac, no chyba ze po kilku browarkach najdzie mnie moze jakas inna mysl, ale to juz sila wyzsza :)

Zdjec zadnych jeszcze nie mam, ale jak tylko bede otrzymywal towary bede po kolei wstawial i opisywal postepy krok po kroku :clowning

Wiem ze przedemna jest jeszcze mnostwo niespodziewanych rozczarowan, doswiadczen dobrych i moze mniej tych dobrych :) rodosci z pierwszej wpuszczonej rybki czy tez korala, i nie moge sie doczekac kiedy ta przygoda sie zacznie, wiem na co sie biore i jestem na to przygotowany :))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...jezeli to by bylo moje akwa to nie robilbym tak wysokiego.Nizsze akwa to dostep do wszystkich zakamarkow,latwosc obslugi i czyszczenia,chocby dna czy dolnych rogow...Tu sporo ludzi ma zbiorniki 60 i powyzej, nawet nie narzekaja...ja tak,narzekam,ze przez te moje nieszczesne 60cm wysokosci dzisiaj nie zrobie zaplanowanej podmiany...o tej porze nie bede wisiaj jak malpa jakowa nad zbiornikiem i staral sie dosiegnac czegos po przeciwleglej stronie,majac na twarzy zar z lamp.Jakbym mial 45cm wysokie to nie byloby problemu ale na razie jest jak jest...Ja bym poszedl bardziej w glebie,ale to wszystko kwestia preferencji,upodoban i takich tam...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, życzę powodzenia w tym pięknym przedsięwzięciu :) Dumy z przyrostów, radości z kondycji zwierząt i wytrwałości w walce z plagami :)

PS. Chciałbym mieć tyle rozsądku jak kompletowałem swój sprzęcik :clowning

Pozdrawiam!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.