Skocz do zawartości
axel32

żywica Purolite MB-400

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko jak czesto regenrujecie żywice Purolite MB-400 .Na ile litrów przeposci czystą wode wolną od okrzemek itp. mówie o ilosci typowego filtra- zawartości około 3/4l żywicy .Wiem że każda woda jest inna i różne są wniej ilości zawarte ,ale chodzi mi o zbliżone ilości litrow wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amdrniew: a ile masz tej żywicy ??

bo jak trzeba zmieniać co 300L to qwa kupa kasy na to idzie :/


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent podaje ze 0,8 kg ma starczyc do wyprodukowania ok tony czystej wody-oczywiscie zalezy to od jakosci wody z ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbadaj wode po osmozie /bo coś mi się wydaje że ta twoja osmoza cos nie tak/,a przed Di


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie jest 0 po Ro, cos mi sie wydqaje że coś masz jednak z ta osomozą nie tak .


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem jeszcze żeby za osmozą było 0

Omoza oczyszcza w 94-95% a nie 100, pozostałe 5 dobija DI. Jeśli w kranie mam 188 a za osmozą 9 to wszystko się zgadza ,jest to 5procent które należy oczyścić

Jeśli za osmozą masz 0 to po co DI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniacie czy regenujecie bo o ile wiem sa takie moż liwosci i na ile to poprawi czy ktos tak robi

,,Po wyczerpaniu pojemności, jeśli zachodzi taka potrzeba, można odzyskać Purolite MB-400,

jego składniki można rozdzielić przez płukanie wsteczne, regenerację, płukanie i ponowne

wymieszanie. W ten sposób żywica jest gotowa do nowego cyklu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w akawa tez mierzycie wartośc ppm i ile ona powinna wynosić ,dzwoniłem do sprzedawcy żywic i twierdzi że MB 400 powinna starczyc na około 800 łitrow w zależnosci od osmozy ,gorzej jest z jej regenracją w warunkach domowych

ps ostatnio w moim akwa coś źle sie dzieje - rdzawy nalot na skale nie wiem czy to okrzemki czy cyjano może znalazł by sie ktoś pomocny kto zmierzył by mi wartości wody po wysłaniu próbek wody narazie nie moge sobie zafundowac miernika tds ale moze kiedyś :D:satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
axel32 :

Wymieniacie czy regenujecie bo o ile wiem sa takie moż liwosci i na ile to poprawi czy ktos tak robi

,,Po wyczerpaniu pojemności, jeśli zachodzi taka potrzeba, można odzyskać Purolite MB-400,

jego składniki można rozdzielić przez płukanie wsteczne, regenerację, płukanie i ponowne

wymieszanie. W ten sposób żywica jest gotowa do nowego cyklu."

to się chyba w domowych warunkach po prostu nie opłaca


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy MB-400 raczej regeneracja domowymi sposobami nie zda egzaminu, ale można zastosować dwa oddzielne filtry z anionitem i kationitem, a wtedy nie trzeba rozdzielać żywic do regeneracji...


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.