Skocz do zawartości
KarinaB1

oświetlenie 60lproszę o rade

Rekomendowane odpowiedzi

witam od tygodnia jestem posiadaczką 60 l akwarium morskiego (zdjęcie) ogólnie wydaje mi się że jest ok ale na pewno musze zmnienić oświetlenie mam aguael ecolight 11w 20000k i 2 małe żaróweczki (chyba lodówkowe;( w akwarium pojawiają się glony a światełko jest dość ciemne proszę mi poweidzić co dokupić (coś niedrogiego) proszę podać link do jakiegos sklepu strony gzie mogę to dostać bo zarośnie mi wszystko;( pozdrawia karina akwarium jest wąskie 30 cm może 40 i taka powinna być lampa

NIECH KTOŚ MI DORADZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No pierwszy raz widzę taką nano rafkę.Nie wiem jak chcesz to zrobić żeby upchnąć w tym prawie 60 W oświetlenia?.Jedynie chyba diody CREE,bo to 11 W to nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za diodami przy takich gabarytach albo kup akwa 63l za 40zl i przesiadkę


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK DOKŁADNIE NAZYWAJĄ SIĘ TE DIODY I CZY SĄ DROGIE TROCHĘ SZKODA MI ZMIENIAĆ AKWARIUM DOPIERO JE KUPIŁAM A ŻE SIĘ NA TYM NIE ZNAMTAKIE MI DORADZONO A TERAZ WYCHODZI ŻE POŁOWĘ RZECZY POWINNAM ZMIENIĆ A NIE MA TEKICH ŚWIETLÓWEK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie oświetlenie blau 18w lampa za ok 75zl i ma z tego co wynalazłem 32cm 2 lampy 150zl i 36w światła troche mało jeszcze ale już lepiej a diody wyszły by trochę więcej na pewno ale ktoś musiał by to zlepić


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze pobaw sie jakis czas z tym zbiorniczkiem a nastepny bedzie juz pod wymiar lamp. :clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.