Skocz do zawartości
czadol81

Krewetka czyszcząca-pielęgnacja młodych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja cały czas 3mam kciuki. Mam nadzieję, że będzie to 11 przypadek.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak zastanawiam, ze moze warto by bylo sprobowac dolewac wody z morza.W morskiej

wodzie jest mnostwo mikroorganizmow, wiec moze sie udac.

Tak czy inaczej zycze wytrwalosci:kapelusz


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade na bioplanktonie takrze mikroorganizmy dostaja codziennie po 4 krople a co do wody z morza to nie bym byl taki pewien bo po czysta wode bym musial wyplywac gdzies w glab juz raz probowalem robic cos z woda z morza i jak zrobilem testy to mi wlosy deba stanely a woda byla z holyhed czyli z jednego z czystrzych miejsc w walli


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czadol81 - a możesz podać konkretnie o jakim bioplanktonie mówimy?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to ze mnie tak dopingujecie to zdradze rabek tajemnicy LIVE MARINE PHYTOPLANKTON REEF BLEND tylko ani slowa kolegom hihi nie teraz tak na serio bardzo fajny srodek do korali tylko troche drogi ja place za 125ml 15funtow a starcza na pare dni ale mimo to polecam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz newsy z ostatniej chwili dzisiaj mija 17 dzien jak dobrze licze i moje stado snowu sie powiekszylo o 1 osobnika a jak o sie stelo - mam dwa zbiorniczki w jednym mlode a w 2 zywy pokarm i widocznie jak karmilem pipeta to zassalem jednea krewetke i wpuscilem do zywego i dzisiaj rano ja zlokalizowalem czyli kolejny zawodnik w grze


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no i przeszly kolejna wylinke jeszcze walcza niekture z powloczka ale juz prawie powychodzily pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje biegają po wszystkich zakamarkach. Jest ich tyle, że nie sposób policzyć. Nie zauważyłem, aby ryby czy Wurdemanni próbowały je atakować. Te większe jak wyskoczą w światło to widać, że są wybarwione. Na razie jednak nie udaje mi się im zrobić fotki - może jak podrosną i będą odważniejsze.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal nie obraz sie ale te twoje to nie sa krewetki i mozesz to porownac na zdjeciach kture wstawilem wczoraj a co do ryb to mlode sa przysmakiem takze to tez jest dowod na to.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348666 jaczal :

Moje biegają po wszystkich zakamarkach. Jest ich tyle, że nie sposób policzyć. Nie zauważyłem, aby ryby czy Wurdemanni próbowały je atakować. Te większe jak wyskoczą w światło to widać, że są wybarwione. Na razie jednak nie udaje mi się im zrobić fotki - może jak podrosną i będą odważniejsze.

jaczal te Twoje to mysis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal ciągle się łudzi.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mija dzien 18 i jak narazie idzie dobrze wyglada ze 8 z 9 jest juz po kolejnej wczorejszej wylince ta 9 jest troszke mniejsza i jasniejsza. jedza juz calkiem duze kawalki mrozonek tzn.tartej mrozonki .pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj foty :clowning

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM P[ONOWNIE TROSZKE NOWYCH INFORMACJI NA TEMAT MLODYCH

mija 20 dzieni i jak narazie liczba osobnikow sie nie zmienila caly czas jest 9 graczy widac juz dosyc duza zmiane w wielkosci i oczy zaczynaja schodzic troszke nizej poprzednio oczy byly na 2mm wypustkach i wygladaly jak yeti ubarwienie rowniez sie zmienia hitynowa powloczka nabiera coraz ciemniejszych kolorow .to na tyle z nowosci w wekend postaram sie dodac jakies nowe fotki


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos w tym jest, jesli Jaczal pisze o wybarwieniu ?:clowning

Czadol, gratuluje. Szanse sa raczej znikome, ale kiedys tez tak mowiono o koralach twardych...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale mysis :clowning Złapałem jedną podrośniętą i zrobiłem fotki. Fajne są prawie jak krewetki, tylko że prawie robi dużą różnicę. Zastanawiałem się skąd się wzięły no i wszystko się zgadza. Nie tak dawno, kupiłem mrożonki Mysis. W życiu bym nie pomyślał, że coś żywego przetrwało. Chyba rzeczywiście zamrażają ciekłym azotem.

Przepraszam za zamieszanie.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#349653 jaczal :

Nie tak dawno, kupiłem mrożonki Mysis. W życiu bym nie pomyślał, że coś żywego przetrwało. Chyba rzeczywiście zamrażają ciekłym azotem.

Przepraszam za zamieszanie.

Chyba nie myślisz że żywy mysis wziął Ci się z mrożonek:):clowning:) Prędzej przyniosłeś z żywą skałą lub z jakimś koralowcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoody - Hibernacja Mysis :clowning

Czadol - Wrzuc jakies swieże zdjecia koniecznie! Moja kreweta tez widze ze jaja nosi ale ja nawet nie licze na to ze cos z tego bedzie u mnie :waving Jednorożek i kraby pewnie zjedzą wszystko w godzine.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie troszke nowych info dzisiaj mija 22 dzien niestety 1 zawodnik wypadl z gry a 2 kolejne sie linia i tez juz to troszke dlugo trwa mam nadzieje ze wyjda cale i zdrowe pozostala 6 radzi sobie dobrze z dnia na dzien maja coraz lepsze kolory i sa coraz bardziej aktywne jedynie co mnie martwi ze to dopiero 3 tydzien a juz jest ich tak malo ale nie ma co gdybac tylko trzeba liczyc na powodzenie pozdrawiam a jutro powinny byc jakies fotki


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto 2 nowe zdjecia maluchow


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wszystkich zainteresowanych mija dzien 25 jak narazie nie jest zle 5 zawodnikow w grze i wszyscy przeszli wilinke jedza dobrze a co do doroslych to czekam na kolejny miot jedna z krewetek jest cala zaklejona jajkami moze znowu uda sie cos odlowic nie chce jej odsadzac do osobnego baniaka bo stres niepotrzebny dla reszty otoczenia a ona cwaniara siedzi w grocie pod skalami.pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki! Walcz chociażby o tego 1 osobnika byleby się udało :)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto mamotata z kolejnymi jajami


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciu widac jeszcze z jajami a wlasnie teraz odlowilem mlode i udalo mi sie ich sporo zlapac jutrom bedzie liczenie kolejnego miotu no i znowu walka o przetrwanie stary miot jeszcze jest 5 osobnikow czyli szanse wzrosly 25 dni doswiadczenia do judta a co ja gadam do dzisiaj w polsce juz po 12 w nocy pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i efektem siedzenia do 12 w nocy nad akwarium jest 162 nowe osobniki z 2 miotu starsze caly czas jedza i sie rozwijaja stan 5 sztuk z pierwszego miotu i 162 z drugiego miotu


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.