Skocz do zawartości
czadol81

Krewetka czyszcząca-pielęgnacja młodych

Rekomendowane odpowiedzi

witam mija dzien 27 mlode radza sobie calkiem niezle jak narazie caly czas jest ich 5 no i 143 mlode z 2 miotu


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to ja ponownie dawno was nie informowalem co tram z moimi malymi a wiec z pierwszego miotu caly czas jest 3 zawodnikow niestety 2 poleglo a z 2 miotu cos ponad 100 trzymajcie kciuki za pozostala 3


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to znowu ja dawno nic nie pisalem bo za bardzo czasu nie ma niestety nie mam zbyt dobrych wiesci z pierwszego miotu zostal tylko 1 zawodnik a jak sie nie myle jest to 36 dzien ale zato drugi miot caly czas walczy jest ich jeszcze ponad 70 sztuk i rosna maluchy dzielnie planuje odlow kolejnej partii bo zznowu nosi jajka takze nie poddam sie do poki nie opracuje metody o wydajnosci 100% pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam udało się odchować jakąś krewetkę ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i witam ponownie pierwsze dwa podejscia niestetyskonczyly sie klapa po okolo 45 dniach hodowli -mysle ze jest to tak czy tak wielki sukces- przyczyna , pojawienie sie ospy i leczenie ryb oktozinem. jakosc wody sie pogorszyla no i po wszystkim cale starania na marne . ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo moje nowe krewetki sztuk 2 maja jajeczka i z tego co widze to jeszcze jakis tydzien i bedzie wyleg. a co to oznacza , jak uda mi sie je odlowic to znowu bede was zanudzal przebiegiem moich zmagan. teraz pozostaje bacznie ja obserwowac i przyszykowac sie odpowiednio.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak napisalem powyzej jak uda mi sie odlowic to bede was zanudzal przebiegiem- no i sie udalo wczoraj w nocy odlowilem polowe pokolenia co prawda nie bylo ich az tak wiele jak przy ostatnich razach ale mysle ze cos kolo 150 osobnikow mam dzisiaj sie nimi zajme po pracy no i tym razem zostawilem je w glownym zbiorniku zobaczymy moze bedzie latwiej , kolejne mlode z drogiej krewetki powinny byc dzisiaj .pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Masz jakieś zdjęcia 45 dniowych larw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pewnie gdzies je znajde byly na forum ale niestety juz sa wykasowane nie wiem dla czego ale w tym temacie bylo ich pelno


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i druga tura odlowiona wczoraj w nocy kolejna krewetka wypuscila larwy , udalo mi sie znowu odlowic kilka, siedza w sumpie w osobnym pojemniku , teraz tylko natlenienie podlaczyc i jak ostatnio zabawa w tatusia


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tym razem się uda. Trzymam kciuki, bo moje chyba zostały jednak przysmakiem i widzę ich już niewiele.Ale dasz radę w końcu, do wytrwałych świat należy :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po kilku dniach dokladnie 4 mam 50 larw jak narazie nie wiem jakie sa straty od dnia pierwszego bo nie mialem ich policzonych ale moge juz to kontrolowac i dzielic sie z wami przebiegiem hodowli ART myslisz ze nanokaczor bedzie posiadal jakas wiedze na ten temat


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś mógł wrzucaj też jakieś fotki :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czadol81 jak on rozmnaża krewetki to pewnie taką wiedzę posiada. Będzie to wiedza o sposobie ich odżywiania jak i również hodowli planktonu. Tylko że owa wiedza jest tajemnicą :) i tu mamy problem.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,czytam z niezwyklym zainteresowaniemten watek,autorowi zycze szczerego sukcesu w rozmnazaniu krewetek,dlaczego od poczatku nie widze ANI JEDNEJ FOTY?czy ja mam cos z kompem albo mam jakies omamy? :whistle::wacko: ,pozdrawiam grzegorz :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecalem foty i juz wstawiam co do poprzednich fotek to bylo ich troche ale po przerobieniu stronki wszystkie znikly nie z mojej winy tylko pewnie gora zarzadzila i wszystko poszlo- ale co tam my tylko pionki jestesmy a gora ykac rzadzizdjecie jedno bo nie mialem czsu robic wiecej postaram sie jutro troszke popstr

post-12011-0-44128000-1325542728_thumb.jpg


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ładnie wybarwiona, nażarta larwa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam male update co sie dzieje z malymi zostalo ich cos okolo 20 i jak dla mie urosly o jakies 2mm nie wiele ale zawsze cos , na dniach beda mieli kolejne male i w zwiazku z tym zgodnie z zaleceniami Nanokaczora robie nowy zbiornik cos okolo 20-30l z calkowicie oddzielna filtracja i ogrzewaniem postaram sie tam odlowic krewetki w dniu wylegu i niech sie wylegaja prosto do nowego baniaka, odejdzie mi problem odlawiania z glownego baniaka i niepotrzebny stres dla reszty obsady. co do odlowu krewetek to mysle ze nie bedzie az takiego problemu bi jak wkladam rege z jedzaniem to wchodza mi na palce i ja czyszcza . to na tyle pozdrawiam.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Podziwiam cię za zapał >> Kolega odławia codziennie wszystkie larwy pipetą i podmienia wodę... Tytan pracy :unworthy: Z takim samozaparciem napewno ci się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki mam nadzieję, że tym razem Ci się uda

ja też się szykuję i patrząc na Twoje poczynania tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że czasem wytrwałość jest najważniejsza i pasja jaką wkładany w odchów zwierząt morskich :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odpalilem mala 30l na kolejne mlode oczekuje ich dzisiaj i jutro mija wlasnie 2 tygodnie od ostatnich mlodych i krewetki sa juz na ostatnim zakrecie


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pasja pasją ale sama pasja nie wystarczy. Żeby zrobić trzeba się narobić, mieć pieniądze i czas. Gdyby nie brak pieniędzy i czasu już bym hodował kilka innych gatunków zwierząt morskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byl pierwszy wyleg niestety nie za wiele mi sie udalo odlowic ale dzisiaj sie szykuje na kolejny mam juz wszystko gotowe jeszcze tylko dodam maly filterek do nowego baniaczka i to wszystko. filter jest na powietrze akrze nie ma ryzyka ze mi zmieli mlode


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i witam ponownie z czwartku na piatek nastapil kolejny(oczekiwany)wyleg udalo mi sie zrobic bardzo dobry odlow okolo 200-250 sztuk niestety tego nie jestem w stanie policzyc .


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.