Skocz do zawartości
evilcyc

prośba o pomoc co to jest ??

Rekomendowane odpowiedzi

jestem początkujący mam akwarium 112L. ale dostałem większe to zakupiłem więcej skały i piasku niestety z piaskiem przyszło mi coś. w weekend chciałem robić przeprowadzkę do większego 240L. będzie mi łatwiej utrzymać parametry ale niestety nie wiem czy z gośćmi choć wolał bym bez wiedząc ze nie wiem co to jest czy mogę się tego jakoś pozbyć czy to siedzi tylko w piasku czy tez zagnieżdża się w skale??

DSC_0557.JPG

DSC_0558.JPG

DSC_0559.JPG

DSC_0560.JPG

z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myśli, robala? Wygląda na jakiś gatunek wieloszczeta, nie trzeba się nim specjalnie przejmować, dopóki nie urośnie bardzo duży. Czy ten zielony nalot to glony?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie robal. jak wielki ?? czy jest jakis naturalny wrog tego robala :help1

chyba im czysciej w baniaku tym lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściej w jakim sensie? Gdyby piach był taki czysty, to piaskowe jeżowce, ślimaki, rozgwiazdy i cała masa robali nie miałaby czym się żywić. Wniosek - piach bez robali wcale nie byłby taki czystszy od tego z robalami. Zresztą to, co widzisz przy samej szybie to tylko kropla w morzu, różnorakiego robactwa w skałach, piachu, glonach itp. jest bardzo dużo i nawet gdybyś chciał, to wszystkiego nie wytrzebisz. Nie ma takiej potrzeby.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj to "coś" do akwa. Widać, że dobry, żywy piach masz.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki chłopaki.

bede czekal az urosna jak znalazlem w innym poscie jak beda mialy 300cm bo podobno tyle maja to zlapie za tylek i wyrzuce z akwarium.

:help1

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj ze zycie w morskim to cos bardzo waznego i lepiej go miec wiecej niz wcale to swiadczy o kondycjipozdrawiam a jak bedzie juz mial 300cm to zrob fote pewnie bedzie fajnie wygladal


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.