Skocz do zawartości
Skoll

Wątpliwości i pytania zakładającego solniczkę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żywa skała.

Na początek zbiorę to co do tej pory wywnioskowałem po przeczytaniu sporej liczby źródeł na sieci:

- Jeżeli chcę, aby skała spełniała rolę filtra to musi być jej dużo. Przyjmujemy że powinno być jej około 30% objętości wody, przy czym 1kg skały = 1 litr wody.

- Najlepiej wstawić całą planowaną skałę w na raz - jednokrotne dojrzewanie zbiornika i możliwość ustawienia sobie od razu takiego układu jaki się wymyśliło.

- Czy skała prosto z frachtu? Zdania podzielone ale chyba więcej na tak. Potencjalnie więcej życia przetrwa na skale. Minusem jest to, że skała jest pakowana w pojemniki po 25kg a wziąć (jeżeli dobrze rozumiem) można wtedy tylko cały pojemnik.

A teraz to co wymyśliłem:

Przy akwarium 200l wychodzi mi że dobrym rozwiązaniem byłoby włożenie 50kg skały kupionej prosto z frachtu (2 pojemniki). Co prawda 30% z 200 to ponad 60kg ale może 50 będzie ok.

No i pytania:

- 50kg skały do 200l – za mało? Za dużo? Jakieś uwagi?

- Jak w praktyce organizowany jest zakup takiej nie leczonej skały w jeszcze nie otwieranych w sklepie pojemnikach?

- Na stronie AquaMedic jest oferta że za 50kg lub więcej cena to 32 PLN/kg. Taka oferta wygląda atrakcyjnie. Z drugiej strony to oni są pod Poznaniem a ja w Warszawie, więc dochodzi koszt transportu lub wyprawy do Poznania... Czy ta skała nie jest jakaś "gorsza"? Jest wyraźnie tańsza od innych ofert.

Przepraszam że wrzucam (i pewnie przez jakiś czas jeszcze będę wrzucał) na forum bardzo podstawowe pytania, ale mam wrażenie że im więcej czytam tym głupszy się robię...

Pozdrawiam,

Skoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób z forum kupowało skałę w sklepie AquaMedic i chwalili sobie jej jakość. W Warszawie w sklepie ZooFokus jest właśnie taka skała, byłem tam w piątek i pokazywali mi ją. Cena także ruchoma w zależności od wagi. Więc odpada wyprawa do Poznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem ostanio 15 kg skały z AM i utargowałem koszty transportu wjec Ty przy 50 kg nie powinieś mieć z tym problemu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.