Skocz do zawartości
AlMastar

wieloszczety, kraby itd

Rekomendowane odpowiedzi

co robicie, a w zasadzie jak się pozbywacie, nieproszonych gości w akwa ?? chodzi mi o zwykłe kraby i wieloszczety oraz co tam jeszcze może być

kraby - szklanka pionowo przy skale i w środku - właśnie co ??

wieloszczety - wysysać z wodą przez rurkę - akurat nie moje egzemplarze :/

tak więc pomocy :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robimy z wieloszczatami, dzis dowiedzialem sie z filmu ze to jest przysmak pewnego plemienia z indonezi. Pieka na patelni. Mozna obejzec ten film na animal planet jeszcze beda powtorki jutro.


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja je zostawiam

ale nie na karmę, no chyba że andrniew wpadnie na chwilkę :D


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczetami nie ma sie co przejmowac. Chyba, ze sie trafia wieloszczety zabojcy albo olbrzymy. Co do krabow to tez roznie bywa. Ze szklanka kiedys probowalem, niestety z marnym skutkiem. Potem jak widzialem gdzie siedzi to wyjmowalem skala i tak bylo juz latwiej drania zlapac. Nie wiem jednak czy to mialo sens. Zlapalem dwa i wpuscilem do panela.

Ostatnio jednak patrze a tam w bialy dzien krab buszuje z krewetkami przy zarelku.

Ale dam mu spokoj niech sobie mieszka. Jesli naprawde nabroi i ja bede to wiedzial to wtedy sie nim zajme.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja te? my?la?em, ?e nie ma si? co przejmowa? wieloszczetami ale dzi? zobaczy?em jak ma?y podgryza xeni?, u kt?rej od d?u?szego czasu obserwuj? ubytek "?apek" i zanik kolonii.

No i teraz nie wiem czy objada? martw? tkank? a za ?ebki korala odpowiada do?? bojowy b?azenek + je?owiec czy ca?? win? przypisa? m?odym fireworm'som

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moze sie zdazayc wlasnie takie robal, ktory bedzie podjadal koralowce. Wowczas nie ma innego sposobu jak go odlowic.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy odlawianiu czy przestawianiu skalek, warto zaopatrzyc sie w gumowe rekawiczki, dostac mozna je praktycznie w kazdej aptece. Doswiadczylem poklucia szczecinkai wieloszczeta, bardzo bolesne... porownywalne z pokluciem wata szklana, gdy wbija sie w skore trudno je usunac i ranka dlugo sie goi, mozna sobie pomoc przemywajac woda z mydlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.