Skocz do zawartości
homman

Obudowa/ halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle zrobić sobie jakąś obudowe albo coś. No i wpadlem na taki pomysl. Zaznaczam że na morskich się nie znam :D Żeby dać akwa chyba 60l na początek. I nad nim zamontować na sznyrku czy na czymś tam lampke. No i teraz moje pytanko HQI strasznie drogie jest kolo 500pln za sztuke. T5 kolo 90. A co sądzicie o halogenach???? Nie wiem czy są 10 000K ale są 6 tys Po 3 pln za sztuke do tego obudowa za te 100pln A pewnie 10 000K też pewnie są ma ktoś halogeny????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już bym wieszał cokolwiek co działa na prąd to bym wolał dać linkę stalową i spać spokojnie.

Jak byłem na targach fotograficznych to była firma która miała w ofercie żarniki o temperaturze 10 000K, ale czy one sie nadaja do morskiego akwarium to nie wiem - pewnie nie bo były tanie coś koło 30 zł. W fotografi raczej podaje sie temperaturę barwną niż zakres widma wiec nie znam szczegółów.

Pogodziłem się już z faktem, że oświetlenia nie przeskoczę i kupię przeznaczone do morszczyzny.

Pozdrawiam i życzę sukcesów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" za duzo nie kabinuj"

zdecydowanie popieram - teraz zaoszczędzisz stówkę a potem stracisz tałzena na całej obsadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hommam

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Czy moglbys pokazac te halogeny o barwie swiatla 6000K za 3zl. Jestem ciekaw co to za ustrojstwo.

Druga sprawa to moge powiedziec jedno. Taka zabawa nie ma sensu. Porownaj ile swiatla daje halogen a ile HQI czy T5. Najbardziej wydajne sa T5 i dlatego nie potrzeba ich tak duzo (potrafia wyprodukowac nawet 100 lumenow/W). HQI nie sa juz tak wydajne (najlepiej wypada zarnik 400W). Halogen daje moze raptem 20 lumenow/W. Czyli bedzie pozeral 4 do 5 razy wiecej energii aby wyprodukowac tyle samo swiatla. Kiedy dostaniesz rachunek za prad to zobaczysz jak to wyglada.

Do takiego akwa 60l polecalbym oswietlenie T5 ewentualnie T8. Zalezy jednak od tego co chcesz w tym akwarium trzymac.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomnialem jeszcze o Power Compact. Ale o nie nie jest latwo nawet w Niemczech, ale moze slabo szukalem.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o hqi 70W do takiego akwa?? Mozna dac 10000K i do tego jakas akryniczna, albo od razu walnac 20000K. mozna dodac jeszcze cos jasniejszego. Czy te 70-ki sa naprawde takie slabe? aha cos mi sie jeszcze przypomnialo. Czy mozna na lampie 150W odpalic 70W? Odpalic a nie wypalic:) Ile bedzie wtedy pradu bralo??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a do jakiej wysokosci akwa mozna stosowac PC? Chodzi mi o te Osrane:) Czy wydoli przy 35 centach??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys przestac pisac grypsami.

O Power Compact zapytaj nalepiej na ReefCentral. Aczkolwiek chyba SMK (??) kupowal i zakladal cos takiego u siebie.

Oswietlenie 60l zarnikiem 70W bedzie sie moim zdaniem dosc dobrze sprawdzac. Dla zarnika 10000K warto dorzucic jeszcze jakas aktyniczna ale to rowniez jest kwestia upodoban. Niektorzy swieca 20000K i rowniez sa zadowoleni. Bardzo wiele zalezy jeszcze od tego co bedzie trzymane w tym zbiorniku.

Ostatni sprawa. Nie da sie uruchomic zarnika 70W w lampie przeznaczonej dla 150W. Dwa podstawowe powody to inne mocowania zarnika (cale szczescie!!), inne stateczniki oraz inne kondensatory kompensujace. Jedno co moze byc takie samo to uklad zaplonowy.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.