Skocz do zawartości
Hoody

Pytanie do sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem sumpa i akwarium. Sump ma wymiary 80x45x45, miał być wykonany według mojego projektu który wcześniej zapożyczyłem z jednego z wątków tutaj. Prosiłem o to by był wykonany z szyby 8mm i tak jest z tym ze przegrody są z 4mm. Zwróciłem na to uwagę przy odbiorze ale sprzedawca powiedział że to standard bo inaczej za duzo miejsca sie traci przy grubszych sciankach, nieco się zdziwiłem i powiedziałem że te sumpy które widziałem miały chyba nieco grubsze scianki. No ale ostatecznie zabralem sumpa do domu. Jeszcze go jakis czas nie użyję stąd moje pytanie: czy te szyby nie są za cienkie?? Pytam bo nie moglem przez to spac!!!

5247-sump.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Akwarium jest w zupełnosci wystarczajace,szyby sa dobrej grubosci jezeli chodzi o scianki działowe to nie masz co patrzec ze sa 4 mm.poniewaz tam nie ma takiej ilosci wody aby było duze cisnienie.Spokojnie mozesz sobie spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...odespij moze dzisiaj te nocke bezpodstawnych zmartwien...sump jest wykonany prawidlowo,ja tez mam ciensze szyby w srodku...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie, aczkolwiek jeszcze jedna niezgodność jest...mianowicie odstępy międzu przegrodami miały być 2,5cm i po prawej stronie jak widać są a te po lewej mają po 5cm :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie apteka, nie martw sie.

Scianki w sumpie moga byc takie cienkie, bo woda napiera na nie z dwoch stron.

Ladny, taki czysty :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

już gdzieś widziałem takiego samego sumpa :)

spokojnie wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350131 DarekB30 :

już gdzieś widziałem takiego samego sumpa :)

spokojnie wytrzyma :)

Być może że widziałeś takiego sumpa bo to dość popularny model:) cieszę się że tak mówicie i mnie uspokajacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#350133 Hoody :

Być może że widziałeś takiego sumpa bo to dość popularny model:) cieszę się że tak mówicie i mnie uspokajacie:)

Widzę go codziennie jak otworzę szafkę, mam taki sam "model" u mnie się sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze nieco wątpliwości odnośnie odwiertów w kominie :banghead w sensie czy wejdą śrubunki ale to już osobna kwestia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim srubunki nie weszly...Akwarium wrocilo do producenta, ktory je rozwiercil do pozadanej wielkosci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej otwory będą pasowac, martwię się tylko o 1 otwór, mianowicie czy sciana komina nie jest za blisko krawędzi otworu. Ale najlepiej jak to pokażę:

chodzi o otwór na samym dole

5247-otwory.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożył bym śrubunek ale wczoraj miałem tyle spraw...sump,akwarium, stelaż, szafka... etc... że już nie zdążyłem podjechać po śrubunki bo wszystko było do 14 otwarte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odwiedzić nową Erybke w Markach robi spore wrażenie.

Trochę brak jeszcze klimatu ale jest niezła ilość wody....


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.