Skocz do zawartości
dziuso27

Absorber krzemianow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.czy to mozliwe ze absorber SiO3 moze oddawac krzem do wody??skad moje pytanie?otoz robilem wczoraj testy i okazuje sie ze woda w akwa zawiera 0,25 SiO3,przy czym woda RO i swieza solanka majo po 0 SiO3...skad te krzemiany w akwa??absorber lezy ok 2 m-cy,kilka razy przy czyszczeniu akwa byl plukany w ro...dodam ze pomimo obecnosci SiO3 w akwa nie ma sladu okrzemkow...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego o sie orientuje to absorber trzyma sie miesiac , nie wiem czy plukanie w ro zaltwia temat


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350395 dziuso27 :

Witam.czy to mozliwe ze absorber SiO3 moze oddawac krzem do wody??skad moje pytanie?otoz robilem wczoraj testy i okazuje sie ze woda w akwa zawiera 0,25 SiO3,przy czym woda RO i swieza solanka majo po 0 SiO3...skad te krzemiany w akwa??absorber lezy ok 2 m-cy,kilka razy przy czyszczeniu akwa byl plukany w ro...dodam ze pomimo obecnosci SiO3 w akwa nie ma sladu okrzemkow...

Możesz napisać co to za absorber?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absorber sery.stosuje go od poczatku akwa-kiedys mialem tez problemy z krzemem przez (lipna osmoza)no ale wtedy krzem w akwa spadal.tym razem ciagle taki sam.mozliwe ze trafil sie wadliwy material?wedlug info na opakowaniu starcza do 3-mcy.w zaleznosci od poziomu si.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedziec na to pytanie, czy adsorber Sery moze oddawac do wody to, co pobral. Wydaje sie to mozliwe. Ale mozliwy jest tez blad pomiaru lub uzycie materialow oddajacych Si do wody (z odpieniaczem, wezami itp. wlacznie).

Si moze tez oddawac skala , piach, dekoracja...

Masz test na Si, wiec zamiast czytac co pisza na opakowaniu, sam zdecyduj, czy Si w zbiorniku rosnie czy nie. Jesli tak, to jaki jest sens dluzszego moczenia tego adsorbera ?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350420 Stani :

Masz test na Si, wiec zamiast czytac co pisza na opakowaniu, sam zdecyduj, czy Si w zbiorniku rosnie czy nie. Jesli tak, to jaki jest sens dluzszego moczenia tego adsorbera ?:)

wlasnie tez tak pomyslalem...zamierzalem go usunac ale chcialem jeszcze na forum dopytac o co moze chodzic.fakt si nie rosnie-tak czy tak mogloby to wskazywac na zuzycie absorbera wiec do wywalenia by byl...aczkolwiek dziwne bylo skad si w akwa skoro z podmianka nie dodaje....tak czy siak wywale go i zobacze co bedzie sie dzialo..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli ten stary wyrzucic i wlozyc nowy, moze Rowy ? Ja uzywalem Silicarbon firmy Aqua connect i uwazam ze jest b. dobry. Podobno adsorber JBL tez.

Wynik 0,25 wskazuje na naprawde duze stezenie. Jesli test tez masz Sery to moze nie jest tak zle. Czy masz jakies objawy takiego stezenia w akwarium (okrzemki itp)?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero okrzemek piasek bialutki ,kamienie tez bez sladow okrzemek.ogolnie wizualnie zero podejrzenia o zawartosc krzemu-jedynie w testach wykrywalny..narazie wyrzucilem stary i poczekam co bedzie bez nowego...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo a słyszałem to od kilku osób siedzących w morszczyźnie nie od dziś , że absorbery oddają po jakimś czasie to co wyłapią . Nie bez przyczyny producenci podają czas używania . Płukanie absorbera jest dla mnie niedopuszczalne . Ja używam Rowę w małych ilościach i wymieniam ją po miesiącu . Podobno - ale to tylko podobno Rowa nie oddaje . Ja dla świętego spokoju wolę jednak wymienić . Tak jest na pewno bezpieczniej .:)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam Sery od początku i nie mogę powiedzieć złego słowa ... wymiana całego opakowania co 2 miesiące .... filtr przepływowy po weglu AM zasilany na by-passie


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.