Skocz do zawartości
szirkos

krab do góry nogami

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie doradźcie coś. Od niedawna po mojej rafie urzęduje krab pustelnik Paguristes cadenati. Zauważyłem, że kiedy włazi na skały to czasami spada i upada otworem od muszli do góry. Potrafi wtedy tak leżeć dwa dni i nie próbuje zająć właściwej pozycji. Kiedy mu pomogę i przewrócę otworem do dołu to za chwilę wychodzi i spaceruje. Wiem, że w naturze też się tak zdaża i nikt mu nie pomaga, więc co doradzacie..?...zostawić przewróconego i czekać aż sam sobie poradzi....? Jeszcze mi się biedak przyzwyczai że jakaś wyższa siła go obraca i zawsze będzie czekał idąc na łatwiznę :-)


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomagaj ,może to jeszcze maluszek, który dobrze chodzić nie umie :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu kilka muszli różnej wielkości do wyboru, może ma za dużą? Krab bez większego problemu powinien sobie poradzić z podnoszeniem chałupy, dwa dni leżenia to totalna porażka. Chyba, że trafiła Ci się megasierota.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie...to idę moczyć łapki i będę sierotce pomagał...

Faktycznie wydaje się że muszlę ma dość dużą i grubą jak na swoją wielkość, pytanie tylko czy zechce się przesiąść do mniejszej, w końcu do wygód ;-) łatwo się przyzwyczaić


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta jest za duża, to na pewno wybierze wygodniejszą. Nie zawsze największe jest najlepsze :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ze lezy kilka dni na plecach bym sie nie przejmowal. moje tez lubia tak sobie polezec dzien, dwa.

Szczegolnie na piasku czesto im sie obrocic do prawidlowej pozycji.

Maja tez takie dni ze wejda na najwyzsza skalke w akwa i siedza kilka dni :)

A z ciekawostek, niedawno moje dwa tak sie wytlukly ze jeden drugiemiu wyrwal wszystkie odnoza, sostala mu jedna noga. Wrzucilem biedaka do sumpa z mysla - niech sobie spokojnie odejdzie na wieczna rafe.

A ten cwaniak siedzial tam z 2 tygodnie bez ruchu. w 3cim tyg ta jedna noga zaczal przewracac sie na boki i spacerowac po sumpie ku mojemu zdziwnieniu. zaczalem po tych 2 tyg go jakos dokarmiac i po prawie 3 tyg mial wylinke.

Dostal nowe nożki,szczypce i wyglada jak nowiutki :) wrzucilem go spowrotem do akwa i poki co jest git. pracuje tak jak dotychczas.

pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Będę obserwował jego poczynania będę mu pomagał ale bez przesady postaram się tez dać mu szansę i jesli raz zobaczę, że daje sobie radę dam mu spokój. Wczoraj wrzuciłem mu kilka muszelek jak by chciał zmienić miesce zamieszkania. Na razie nie był specjalnie zainteresowany, ale ma możliwość.

bleq widać że krabiki radzą sobie lepiej niż by się wydawało.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ponoc bily sie wlasnine o muszle choc obydwa mialy takiej samej wielkosci.

Tak czy inaczej dolozylem do akwa 2 ciut wieksze muszelki i zaden znich nie jest ani troszke zainteresowany zmiana domku...:)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobi krab, który nie znajdzie dla siebie odpowiedniego domku. Czy taka sytuacja grozi śmiercią kraba? Widziałem w TV że w naturze potrafią się zaadoptować na domek nawet nakrętki od butelek wrzucane do morza...


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.